PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431006}

Ruiny

The Ruins
5,2 25 563
oceny
5,2 10 1 25563
Ruiny
powrót do forum filmu Ruiny

[SPOILER]

polskie wydanie na dvd jest ocenzurowane, nie ma kilku dodatkowych scen oraz inne jest zakończenie.(kobieta odjeżdża autem nie zainfekowana przez roślinę)

wersja unrated tego filmu jest trochę bardziej drastyczna, zawiera "scenę namiotową" oraz ma inne zakończenie, w którym kobieta odjeżdża już zainfekowana.

jeśli więc ktoś miał zakończenie pozytywne to oglądał wersję ocenzurowaną
(m.in. polskie wydanie dvd) zaś jeśli zakończenie miał negatywne to oglądał film unrated (trochę bardziej drastyczne "sceny" i film dłuższy o kilka minut)

Dlatego zakończenia są różne.

użytkownik usunięty
elvira_

Mogłabyś przybliżyć na czym polegała ,, scena namiotowa" ? :)

ocenił(a) film na 7

Owa "scenę namiotową" - rośliny podsłuchują bzykanko Stacy i Eric'a w namiocie (nie ma go w wersji polskiej), przez co później już umieją naśladować odgłos orgazmu. Wykorzystują to kiedy Stacy była sama w namiocie (to już jest w wersji polskiej), aby skłócić ze sobą ludzi i bez przeszkód dobrać się do (już beznogiego) Mathiasa.

Wersja ocenzurowana wiele wątków spłyca lub sprawia, że są jakieś niejasności w fabule. Faktycznie, elvira_, nieocenzurowana wersja była o wiele lepsza - nie rozumiem dlaczego wydano u nas taką "okrojoną" wersję. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
yarex12

W galerii zdjęć są sceny gdy pada deszcz. Są one w nieocenzurowanej wersji ? Znalazłem zdjęcia i informacje o wszystkich wyciętych scen i nie było żadnej wzmianki o tym. Chyba , że nieuważnie oglądałem.

elvira_

A które zakończenie jest takie jak w książce? Bo film jest ekranizacją ale nie czytałam powiesci więc nie wiem jak powinno się to zakończyć.

ocenił(a) film na 4
Metropholis

Żadne :) Obydwie wersje filmowego zakończenia nie zgadzają się z zakończeniem książkowym.

LSu_

A mogę wiedziec jakie jest ksiązkowe? No i czy książka jest w ogóle dostępna w jezyku polskim?

ocenił(a) film na 4
Metropholis

Książka jest i to bardzo dobra, film za to mocno średni. Skończyłem czytać tydzień temu i od razu obejrzałem film, więc opiniuję jeszcze na świeżo. Zakończenia książkowego nie zdradzę, potwierdzam jedynie, że dziewczyna, która ucieka w filmie, w książce ginie jako pierwsza :)

LSu_

Ale mnie spojlery naprawdę nie przeszkadzają i jak pytam, to znaczy że chcę wiedzieć :-) Ale tak czy inaczej chyba sięgnę po książkę, bo film mnie zainteresował - nie był taki zły, jak się spodziewałam. Ale wyobrażam sobie, co będę czuć po lekturze, skoro tyle rzeczy zmienili...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones