PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9294}

Rycerz króla Artura

First Knight
6,6 30 373
oceny
6,6 10 1 30373
5,1 7
ocen krytyków
Rycerz króla Artura
powrót do forum filmu Rycerz króla Artura

Film mi się spodobał. Ogólnie rzecz biorąc lubię tą tematyką. First Knight ma kilka elementów bardzo dobrych. Wspaniała muzyka Goldsmitha, genialny Sean Connery, historia która można było dobrze sprzedać. I szkoda mi bardzo że wyszedł film tylko niezły a mógł wybitny. Co byście zrobili inaczej?

ocenił(a) film na 7
lukaswit

Niezły niezły

tusurys

Ano niezły. Można na seans zaprosić zaprzyjaźnione małżeństwo i oglądać wspólnie we czwórkę. Mężowie mogliby wówczas rozmawiać na przykład o kołowrotkach spinningowych, a żony o długich spódnicach do samej ziemi i nikt by nic z filmu nie stracił. A można i samemu ciąć komara w fotelu jak to czyni niejaki Pan Ferdynand. Film równie dobrze mógłby mieć turecką ścieżkę językową, bez polskiego lektora i napisów. Oglądanie nie wymaga żadnego wysiłku intelektualnego, co nie znaczy zaraz, że jest kiepski. Jest niezły, bo odpręża. Daję 7/10

lukaswit

Co ja bym zrobił inaczej? Powierzyłbym to innemu reżyserowi. Takiemu, który nie ma oczu zarośniętych dolarami i dla nich płaszczy się przed producentami i wytwórnią, lecz jego pasją jest kręcenie filmów. A historia dobrze się sprzedała, bo taki był zamysł: ogołocić portfele pasjonatów tej tematyki. Cel został osiągnięty, więc czegoż chcieć więcej? First Knight to atrakcyjny i dobrze sprzedany towar. A Connery, Gere i Ormond? Genialni we wszystkich filmach, nawet w tych kiepskich

ocenił(a) film na 7
lukaswit

fajny film, lubie go, ale co bym zrobila inaczej? ten film sie skupia na walce o tron i na romansie Ginewry, a mi brakowało ostatniego z 3 elementów które filmy arturianskie powinny mieć - czyli Graala, ew jakiejs wersji konfliktu magicznego. brakowało magii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones