PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9330}

Salo, czyli 120 dni Sodomy

Salò o le 120 giornate di Sodoma
5,2 21 339
ocen
5,2 10 1 21339
5,6 13
ocen krytyków
Salo, czyli 120 dni Sodomy
powrót do forum filmu Salo, czyli 120 dni Sodomy

Przed obejrzeniem podchodziłem dość sceptycznie do tematyki, ale kiedy zabrałem się za film na poważnie - jestem zadowolony. Niezwykle kontrowersyjny, brudny i niesmaczny, ale wciągający. Większość z nas, mając podobne możliwości, pewnie nie zachowywała by się lepiej.
W szczególności ci, którzy oburzają się brutalnością i brakiem człowieczeństwa tego filmu ;)

Maciej29

Większość z nas, mając podobne możliwości, pewnie nie zachowywała by się lepiej.


To dopiero odważna teoria. Szczerze wątpię.

ocenił(a) film na 7
Maciej29

Widziałam kilka filmów, które przekonywały, że człowiek jest z natury zły, a w pewnych okolicznościach zdolny właściwie do wszystkiego i zawsze się z tym zgadzałam, ale po obejrzeniu 'Salo' obudził się we mnie sprzeciw wobec tej teorii..
Sam film oceniam pozytywnie, bo nie można mu odmówić głębszego sensu, ale chciałabym wierzyć, że nie większość z nas zachowałaby się podobnie, a jedynie psychopatyczna mniejszość i co najważniejsze nie bez przyczyny.. Może się robię naiwna na stare lata ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones