PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9330}

Salo, czyli 120 dni Sodomy

Salò o le 120 giornate di Sodoma
5,2 21 356
ocen
5,2 10 1 21356
5,6 13
ocen krytyków
Salo, czyli 120 dni Sodomy
powrót do forum filmu Salo, czyli 120 dni Sodomy

a teraz ja:)

ocenił(a) film na 7

Film obejrzałam około roku temu. Do tej pory nie dojrzałam, żeby obejrzeć go po raz drugi. Odczuwam niepokój kiedy tylko o nim pomyślę. Pamiętam, że z kina wyszłam prawie omdlewająca, nie mogłam nawet spojrzeć na mojego chłopaka, cały czas milczałam i odczuwałam jadłowstręt. Byłam zdenerwowana, zaskoczona, zniesmaczona, przerażona, rozedrgana. Nie mogłam sobie wytłumaczyć tego ogromu zła i tej niesprawiedliwości.
A jednak dzisiaj na mojej ścianie wisi plakat Pasoliniego, widziałam większość jego filmów, będę o nim pisać pracę magisterską. Dlaczego? Ponieważ był geniuszem. Ponieważ był największym outsiderem włoskiego kina. Ponieważ żaden inny film tak mocno na mnie nie podziałał.
I wcale nie uważam, że Salo' powstało tylko po to, żeby zaszokować widza, jak sądzą niektórzy. To nie jest okrucieństwo dla samego okrucieństwa. Ten film pokazuje jak człowiek może się zachować w ekstremalnych sytuacjach, jak może wyglądać władza w rękach osób niekompetentnych. Zdaję sobie sprawę z tego, że Pasolini trochę przegiął ze środkami wyrazu ( mój jadłowstręt nie był bezpodstawny ), ale pamiętajmy, że film to nie życie, a życie to nie film. Film jest tylko odbiciem rzeczywistości, a lustro czasem deformuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones