PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32021}

Sam

I Am Sam
7,8 88 100
ocen
7,8 10 1 88100
6,8 12
ocen krytyków
Sam
powrót do forum filmu Sam

Warto

ocenił(a) film na 8

Cały czas podczas oglądania filmu gdzieś z tyłu głowy włączała mi się chłodna logika: jak ojciec i córka sobie poradzą, nawet ze wsparciem otoczenia, co będzie, kiedy Lucy podrośnie i zacznie dostrzegać coraz więcej wad opóźnionego umysłowo ojca, dlaczego reżyser tak szarżuje w stronę ckliwego kiczu itp.
Ale mniejsza o to.
Nie mogłam się oderwać od tego filmu, choć zaczęłam go oglądać w środku nocy z myślą "tylko pięć minut na sprawdzenie, potem wyłączam". Musiałam obejrzeć całość, nawet jeśli zakończenie było banalnie proste do przewidzenia. Praktycznie trzy czwarte filmu spędziłam płacąc ze wzruszenia albo na granicy płaczu - i dobrze, bo tego m.in. oczekuję od filmów: żeby wzbudzały silne emocje. Gra aktorska, szczególnie w wykonaniu Penna była świetna, choć Pfeiffer i Lucy też mi się podobały, a problemy Rity, która "nigdy niczego nie przegrała" poruszyły mnie równie mocno, co problemy ojca.
W tym kontekście naprawdę mam gdzieś, że w realnym świecie być może stałabym po stronie opieki społecznej i prokuratora, którzy postulowali umieszczenie dziecka na stałe w rodzinie zastępczej.

LucreciaLeVrai

Miałem napisać coś podobnego,2h filmu zleciało bardzo szybko.Coś pięknego i w nosie mam naciągane rzeczy.Pean i Dakota dzięki ze sobie poryczałem :).

ocenił(a) film na 4
miarara

W nosie masz naciągane rzeczy? Niedzielny widz? To już teraz zaczynam rozumieć dlaczego typu szajsu wyprodukowano w ostatniej dekadzie. Skoro widz nie wymaga, to z jakiego powodu producenci mieliby wymagać od widza.

RAC_79

Bo może NIE ZAWSZE ma się siłę wymagać czegoś od kogoś. Może czasem potrzebujemy prostych ale silnych emocji. Może po prostu nie każdy ma siłę myśleć i zastanawiać się nad fabułą filmu bo, np jego własne życie wymaga od niego wiele koncentracji. Istnieje mnóstwo filmów bardziej ambitnych, ale ja uważam, że nie umniejsza to w żaden sposób tej produkcji.
Wydaje mi się, że w tym filmie chodziło głównie o UCZUCIA, a nie o jakąś zagmatwaną historię. Podejrzewam, że scenariusz miał wzruszać widzów i najwyraźniej się to udało.

LucreciaLeVrai

Mam podobne spostrzeżenia. Rozum mówił jedno, a serce drugie...

ocenił(a) film na 5
LucreciaLeVrai

Gra aktorska faktycznie genialna ale film mnie jakoś nie poruszył i nie wciągnął.

ocenił(a) film na 9
LucreciaLeVrai

film raczej nierealny, miałem takiego kumpla w podstawówce (jego mama naciskała, żeby uczył się w zwykłej szkole), Sean Penn bardzo podobnie się zachowuje w tym filmie, niestety skończyło się bardzo tragicznie.....on się utopił, jego mama niedługo później zmarła z rozpaczy, a ojciec za nią. Smutne. Bardzo smutne, To byli dobrzy ludzie, bardzo daleko zaszli, ale cóż z tego jak spotkała ich taka tragedia...

ocenił(a) film na 9
LucreciaLeVrai

Celne pytanie, ale nijak :) Po prostu córka będzie pomagać ojcu. Niestety taki człowiek (genialnie zagrany przez Penna) będzie potrzebował większej lub mniejszej pomocy całe życie.

ocenił(a) film na 9
Berserk_fw

*córka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones