PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1194}
7,3 26 885
ocen
7,3 10 1 26885
7,2 4
oceny krytyków
Samowolka
powrót do forum filmu Samowolka

Po co on się stawiał. Byłem i do do głowy by mi nie przyszło by tak wydziwiać jak bohater tego filmu.

ocenił(a) film na 10
helsinger

WITAJ ZIOMUS!!! Filmowy ROBERT stawial sie bo byl facetem z zasadami i poniekad sluzbista a tego ludzie nienawidza... On naprawde myslal ze sam doprowadzi do zmian a jak skonczyl wie kazdy fan SAMOWOLKI. Bylem w wojsku rok bylo bardzo podobnie jak w SAMOWOLCE ale nigdy sie nie stawialem. Staralem sie robic swoje bo wiedzialem ze za me bledy i glupoty cala moja kompania bedzie karnie biegala lub pompowala. Staralem sie robic swoje i odliczac dni do cywila modlac sie ze to ja nie bede gnojony ze inni za mnie nie beda musieli biegac itp. U nas tak bylo ze cala nasza grupa byla jak jedna wielka rodzina(przynajmniej tak nas chcieli nauczyc)i kazde potkniecie jednego z nas konczylo sie bieganiem za kare, robieniem pompek lub jakies piloty na lozko i wszyscy musieli od nowa poscielac koce itp. SAMOWOLKA to chyba jedyny film ktory pokazuje jak podobnie mialem ja w wojsku. KROLL to tez film dobry ale blizej mu do zwyklego kina sensacyjnego niz filmu pokroju SAMOWOLKI. Mam nadzieje ze doczekamy sie jakiegos dobrego dramatu podobnego do SAMOWILKI ukazujacego zycie kotow w polskiej armii w czasach jak sluzba wojskowa byla obowiazkowa... Nie co teraz mamy... Piz...dy w rurkach, cioty z wlosami na zel lub inne tałatajstwo zyje sobie jak krolowie a w razie jakiejkolwiek wojny to nie te cioty ale my REZERWISCI zostaniemy wezwani bo jestesmy w rejestrze REZERWY. CIOT nie wezma bo nikt z nich nie byl na szkoleniach i nie maja pojecia jak sie strzela i wogle jak jest na poligonie. Uwazam ze jest to bardzo ale to bardzo nie fair ze bazuje sie na REZERWIE a mlodzi faceci nie sa szkoleni w razie 'W'. Pamietaj ze mlodych zdrowych facetow w wieku 18-30 lat ktorzy nigdy nie strzelali ba nawet nie mieli karabinu w rekach sa miliony. Oni powinni tez miec obowiazek szkolenia na poligonach skoro nie ma obowiazkowej sluzby wojskowej juz to chociaz powinni robic krotsze przeszkolenia wojskowe. REZERWY jest naprawde za malo a zdrowi nieprzeszkoleni sie bycza i smieja nam w twarz.

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Jak jak lubię takie teksty, powiedz mi co ktoś zyskiwał przez pobór ?
Szczególnie że w ostatnich latach poboru, właściwie nic się nie robiło mądrego z wojskowego punktu widzenia.
A wielkiej masy źle wyszkolonych i nieobeznanych ze sprzętem ludzi nie potrzeba w nowoczesnej wojnie, bo ilością nie zastąpi się jakości.
Do tego większość poborowych podczas potencjalnej wojny by po prostu uciekało, czy dezerterowało.

ocenił(a) film na 10
peruniec

Bardzo ale to bardzo sie mylisz... WOJNA to wiadomo ostatecznosc ale powinna powrocic obowiazkowa sluzba wojskowa i taka prawda... Zbyt wielu facetow w Polsce w wieku 18-30 lat to zwykle MEMEJE ktorzy nie reprezentuja nic. Kazdy cywilizowany kraj powinien miec obowiazkowa sluzbe wojskowa bo WOJSKO ZAWODOWE to nie to samo. Tam fact dostaje normalnie wyplate bo taki ma zawod i we wielu przypadkach kłada lache. Tak jak od 20 lat powtarza ROMUALD SZEREMIETIEW (jak nie wiesz kim on jest to Ci przypomne ze to byly MINISTER OBRONY NARODOWEJ) ze wojsko zawodowe to nie to samo co obowiazkowa sluzba i nikt tego nie zmieni. Wedlug ROMUALDA najlepszym rozwiazaniem w obecnej sytuacji GEOPOLITYCZNEJ jest utworzenie WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ i wedlug mnie to super rozwiazanie. Nie bylo by tekstow ze ciota w rurkach lub pajac stale lezacy po robocie w chacie i nic nie robiacy do wojska nie pojdzie. Masz 18-49 lat musisz obowiazkowo sluzyc a nie BO STUDENT NIE, UDAJACY CHOREGO NIE o wielu innych symulantach nie wspomne... Sluzba nie trwala by ROK wiec sie nie boj. Co 4 miesiace by ci co nie byli w wojsku dostawali wezwania na szkolenia ktore by trwaly 2 tyg. gora miesiac i by nauczono ich podstaw. Do OBRONY WOJSK TERYTORIALNYCH nalezeli by mezczyzni zameldowani na stale i mieszkajacy stale w tym samym rejonie. Ten rejon ktory znaja doskonale latwiej by bylo bronic niz jakies jazdy przez pol Polski do jednostek ktorych obecnie wiele polikwidowano. To jest nasza jedyna szansa bo jesli z przymusu nie podszkoli sie wielu PSEUDO-PATRIOTOW to naprawde ta garstka starej rezerwy i zawodowych nie da sobie rady w powaznym konflikcie. PARTYZANTKA to bylo jest i bedzie najtrudniejsze dla wroga bo wkracza w teren ktorego nie zna. ZOLNIERZE OBRONY TERYTORIALNEJ by byli przydzieleni do ochrony danego terenu ktory znaja. To by dotyczylo kazdych rejonow Polski. Ja wiem ze gdyby ROSJA np.przywalila kilkunastoma glowicami atomowymi w najwieksze miasta Polski to morale by upadly ale w przypadku najazdu czolgow piechoty itp. OBRONA TERYTORIALNA by wiele krwi im napsula. Jesli nasz rzad bedzie bazowal tylko na STAREJ rezerwie ktora malo pamieta z wojska i tylko na tych 100 tys.zawodowych to przegramy kazdy konflikt z silniejszym wrogiem. Faceci w wieku 18-49 powinni byc szkoleni kilka razy w roku obowiazkowo by wiedzieli jk obsluguje sie bron i inne sprzety. PACYFISTYCZNYCH TEKSTOW MI NIE WYSYLAJ BO TO CO JA PISZE TO POWAZNA SPRAWA I ZDROWY MLODY FACET NIE MOZE BYC CIOTA I POWINIEN BYC SZKOLONY DO OBRONY I WALKI. CHETNIE SIE NA CWICZENIA NIE WYBIORA TO TRZEBA ICH SILA WEZWAC. I NA KONIEC POWTARZAM ZE NIE PISALEM ;KAZDY FCET TO CIOTA TCHORZ ITP.' ALE ZE DUZO JEST TAKICH CO TAK NAPRAWDE NIE ROBIA NIC TYLKO GNIJA A JAK PRZYJDZIE BRONIC KRAJU PIERWSI ALBO SPIER...DOLA ALBO ZOSTANA ZASTRZELENI LUB POJMANI DO NIEWOLI. TO NIE SA ZARTY A KRAJ SLABO CHRONIONY JEST LATWYM CELEM I ZAPAMIETAJ TO SOBIE GDY PO RAZ KOLEJNY WYSKOCZYSZ Z TEKSTEM O DEZERTERACH LUB ZE STARY REZERWISTA JEST ZLE WYSZKOLONY TAK JAK CYWIL. NIC GLUPSZEGO NIE SLYSZALEM OD DAWNA... JAK MOZNA POROWNAC KOGOS KTO BYL NA POLIGONACH I STRZELAL DO KOGOS KTO NIGDY NIE MIAL W RECE KARABINU I NIE OBSLUGIWAL GO... TO TAK JAKBYS KIEROWCE GOKARTA WSADZIL NAGLE DO F-1... ODPOWIEDZ SOBIE SAM NA TO... DOBRANOC I MAM NADZIEJE ZE PEWNEGO DNIA DOSTANIESZ BILET DO WOJSKA OBOWIAZKOWY I DURNE TEKSTY ZE STUDENT LUB UDAWANIE CHOREGO NIE BEDA BRANE POD UWAGE. KAZDY FACET MUSI BYC SZKOLONY DO OBRONY KRAJU I TYLE...

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Po pierwsze to twoja mania w używaniu słowa ciota brzmi jak jakieś skrzywienie ;).

Pod drugie znam ludzi którzy byli w poborze i wszyscy zgodnie mówią że kondycja czy zdrowie zero, a jedena nawet miał problemy i miesiąc był w szpitalu kiedy mu kazali w środku zimy na poligonie spać w zwykłym namiocie i ciepłego umundurowania ;)

Dalej Twoje teksty są całkowicie oderwane od dzisiejszego pola walki, bo cały ten długaśny tekst nie wyjaśnił co takiego ma niby ten pobór robić ?
Bo nie będzie on umiał obsługiwać zaawansowanego sprzętu i nikt mu nie dałby nawet.
Poborowy nadaje się tylko jako piechota mięso armatnie które w nowoczesnej walce jest bardziej przeszkodą niż pomocą.
Potrzeba jakichś tam zasobów ludzkich do uzupełniania start, ale to bez problemu można osiągnąć przez ochotniczy pobór, czy NSR (tylko muszą zacząć lepiej działać)

Do tego obrona terytorialna powinna być całkowicie ochotnicza, tak jak w każdym normalnym kraju.
Do tego sensowna obrona terytorialna wcale nie może być duża, bo nie stać nas, nie będzie tyle sprzętu, dla polski jest optymalnie jakieś 150-250 tys, czyli coś co może być złożone z byłych żołnierzy i ochotników jak w większości krajów ;).

I chyba mój ulubiony tekst

"Tam fact dostaje normalnie wyplate bo taki ma zawod i we wielu przypadkach kłada lache."
I myślisz że koleś siłą wzięty do poboru który w większość do tego wojska poszedł bo musiał ma wyższy/lepszą motywacje ?

Dobre sobie, do tego sam skład poboru, w realu po zmianie systemowej szczególnie w ostatnich latach, do wojska szli tylko ci co chcieli albo tłuki, bo załatwić sobie studia czy inną szkole mógł każdy, więc i z kogoś takiego nie było dobrego żołnierza, bo nawet piechociarz musi mieć trochę w głowie.

Dalej, w nowoczesnym wojsku nauka obsługi i zgranie oddziału to około 2 lata, na wszystkich szczeblach około 5 lat.
Tak w piechocie jest mniej, ale innych rodzajach wojska może być więcej.

Dalej co ty proponujesz ma jedną wielka wadę, skąd nagle polska weźmie te miliardy złotych ?


A na sam koniec, twój zabawny tekst o kolesiach w rurkach, ja osobiście nie chodzę i nigdy bym nie założył, ale tylko z powodu wyglądu.
Bo to się nazywa moda, dlatego ludzie łażą w tym, do tego że ktoś chodzi w rurkach to według ciebie musi być od razu ciotą ? ;)
Do tego tak dla twojej wiadomości bo bardzo lubisz te słówko ciota, wśród napakowanych kolesi siedzących w siłowaniach całe dnie jest większy odsetek homoseksualistów niż w ogóle społeczeństwa ;)

ocenił(a) film na 10
peruniec

POLSKA musi zainwestowac w OBRONE TERYTORIALNA bo w innym wypadku lezymy. Naprawde nie mozemy liczyc tylko na NATO bo w przypadku uderzenia ROSJI na slabszy kraj (LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, POLSKA itp.) nie ma pewnosci ze NATO zaryzykuje mieszajac sie w wone z ROSJA. POLSKA jest potencjalnie latwym celem i wie to kazdy trzezwo myslacy. Nasza obrona przeciwpowietrzna praktycznie nie istnieje a obrony morskich granic nie ma prawie wcale. To nie sa zarty ani jaja to powazna sprawa. Jesli POLSKI RZAD nie zainwestuje szybko w nasza obronnosc moze byc dokladnie tak samo jak ROSJANIE zrobili na manewrach 'ZACHOD 2009'. Jesli nie wiesz przypominam... W rosyjskim Kaliningradzie graniczacym z Polska w roku 2009 odbyly sie ogromne manewry wojsk rosyjskich a udzial wojsk szacuje sie na 40 tysiecy. W manewrach brala udzial praktycznie wszystkie formacje wojsk. Celem cwiczen byl wielki konflikt ROSJI z NATO i stad kryptonim 'ZACHOD 2009'. W tych manewrach bylo niestety cos co dotyczylo POLSKI. Wedlug manewrow i ich scenariusza POLSKA a dokladniej WARSZAWA miala zostac zniszczona sporym pociskiem nuklearnym a poczatkiem konfliktu byl konflikt polskich obywateli z obywatelami Bialorusi. Wedlug doktryny KREMLA zdemolowanie stolicy Polski i setki tysiecy ofiar mialo byc ogromnym odstraszeniem dla NATO. ZDEMOLOWANIE WARSZAWY mialo byc ostrzezeniem ze jak inne kraje z NATO beda na ROSJE naskakiwac poleca kolejne glowice na inne kraje. Smiej sie smiej wmawiaj mi ze to nieprawda ale to nie jest zadna tajemnica. Manewry 'ZACHOD 2009' byly i plany nuklearnego ataku na Polske tez. Poczytaj sobie o tym i zagleb sie troche moze sobie uswiadomisz ze mamy duze niebezpieczentwo ze te plany i manewry moga stac sie czyms REALNYM. Jesli nasz RZAD naprawde polozy lache na nasza obronnosc i stwierdzi ze NATO nas napewno obroni to manewry ROSJImoga stac sie realizmem i pewnego dnia uslyszymy w radiu lub tv ze w WARSZAWIE spadla bomba atomowa i sa setki tysiecy zabitych i cale miasto i okolice zdemolowane. NIE WIEM JAK TY ALE JA BYM NIE CHCIAL ABY NASZ KRAJ ZAROBIL ATOMEM BO NATO/USA MA OBECNIE KONFLIKT Z ROSJA... MAM NADZIEJE ZE TO SIE NIGDY NIE STANIE I NIE SPADNIE NIZ ANI NA NAS ANI NA ESTONIE, LITWE, ŁOTWE, SŁOWACJE itp. TE KRAJE WYMIENILEM BO SA POPROSTU SLABE I LATWE DO ZNISZCZENIA...


ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Obrona terytorialna to nie jest pobór, czego chyba nie rozumiesz.

Dalej porównywanie polski do krajów bałtyckich jest śmieszne, Polska ma bardzo duży potencjał wojskowy jak na tą część europy, łącznie z Niemcami.
Do tego my modernizujemy się szybciej i lepiej niż Rosja, która miała problem z Gruzją!
Szczerze konwencjonalne uderzenie na Polskę bardzo prawdopodobne że nie zakończyło by się sukcesem w ogóle, a jeśli tak to po bardzo długich walkach.

Dalej Nato będzie się mieszać, chociażby dlatego że stacjonują u nas ich wojskach, do tego dzięki ostatnim działaniom Rosji, będzie ich więcej.

Rosja tymi manewrami pręży muskuły, bo tyle tylko może, przedewszystkim na użytek wewnętrzny.
Dalej Rosja nie wyprowadzi uderzenia nuklearnego, bo to oznacza automatyczne uderzenie odwetowe USA i China i koniec wszystkiego, nie zrobili to przez tyle lat ZSRR nie zrobią teraz.

Na koniec piszesz strasznie emocjonalnie z małą wartością teoretyczną, do tego ciągle nie wyjaśniłeś mi po co nam ten pobór ?

ocenił(a) film na 8
peruniec

Zgadzam sie w większości z wszystkim co napisałeś. Od siebie dodam że Polska potrzebuje sprzętu a ni mięsa armatniego nasza obrona przeciwlotnicza praktycznie nie istnieje nie wspominając o marynarce bo nie ma o czym niestety.

ocenił(a) film na 10
peruniec

I wlasnie przez takich palantow jak ty mamy wszedzie naokolo grupy do niczego nie nadajacych sie mlodych facetow ktorzy tylko udaja patriotyzm. Jak co do czego to ty i ci twoi koledzy co tez w wojsku nie byli by zwiewali z regionu tak samo jak ci mlodzi na lodziach i pontonach z SYRII, IRAKU, LIBII itp. KAZDY POWINIEN BYC PRZESZKOLONY W WOJSKU TAK SAMO JAK W SZWAJCARII,TURCJI I INNYCH MADRYCH KRAJACH. REZERWA SIE STARZEJE A MLODE PAJACE SIE BYCZA I NIE MAJA SZKOLEN. TAK BYC NIE MOZE BO JAK KIEDYS COS JEBBBNIE TO Z NASZEJ ARMII ZOSTANIE PYL. STARA REZERWA NIE BYLA NA SZKOLENIACH OD WIELU WIELU LAT ZAPOMINAJAC WOGLE O WOJSKU WIEC JAK TACY LUDZIE MAJA OBRONIC NASZ KRAJ? NIE MOZNA BAZOWAC TYLKO NA REZERWIE I TYCH PARUDZIESIECIU TYS.ZAWODOWYCH. Ps.To wolny kraj i skoro sensownie nazwalem tych co sie migali i migaja od wojska CIOTAMI to najwidoczniej cos w tym jest. Nie kozacz przez klawiature bo zyjemy w dziwnych czasach gdzie mamy stale nize demograficzne i kazda wojna i strzelanie do takich jak Ty czy starej niedoswiadczonej rezerwy spowoduje ze liczba Polakow zmaleje drastycznie. Nie mozemy sobie pozwolic na powtorke z 2 wojny lub cos gorszego bo Polski narod sie nie rozmnozy i bedzie to gwozdz do trumny Polski. Po wielkiej wojnie lub zarazie za 200-300 lat Polska moze zniknac z mapy swiata a zasiedli nas inna nacja. Tak byc moze ale nie musi i warto by zrobic cos aby NOWA REZERWA zaczela sie pojawiac a nie leciec w ch...ja. NARA BEZ ODBIORU!!!

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Się znalazł fan Macierewicza jego głupich pomysłów.
W naszych czasach masy slabo wyszkolonego wojska to mięso armatnie dla normalnej Armii, nic nie zdziała a zabiera pieniądze ptrzebne na zwykłe wojsko.

Do tego rezerwy nie są tożsame z poborem, rezerw trzeba nam dużo mniej niż ludzi z poboru, a do tego potrzeba ludzi którzy będą lepiej wyszkoleni (czyli najchętniej ex-żołnierzy), w ogóle śmieszne jest to że ludzie narzekają na żołnierzy że idą na wcześniejsze emerytury kiedy dla państwa najlepiej by było jakby służyli 8-10 lat a potem do rezerwy.

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Zastanów się, co piszesz. Nigdy nie byłem w armii, ale zdaję sobie sprawę z tego, jak się zmieniła technologia. W czym ma pomóc WOT? Zanim do Polski wkroczy jakaś piechota, to najpierw nastąpi zmasowany atak rakietowy i w takiej sytuacji słabo wyszkolone i wyposażone wojsko nie zrobi nic. Owszem, takie jednostki mogą funkcjonować, ale bardziej jako pomocnicze, ale trzon powinna stanowić dobrze wyszkolona, wyposażona i odpowiednio liczna armia zawodowa. Do tego pownniśmy posiadać pociski dalekiego zasięgu z dobrymi systemami naprowadzania. Przecież w razie jakiegoś ataku, to najpierw wystrzelą w naszą stronę rakiety, wyślą drony, potem może lotnictwo, a piechota przyjdzie posprzątać, bo już nie będzie z kim walczyć.

użytkownik usunięty
punisher822_filmweb

Hahahha, kogoś chyba ostro "wyciotowali" w wojsku i została mu do dziś schiza.

ocenił(a) film na 10

Jedyna CIOTA na tym profilu to jestes ty patafianie i chyba dlatego za te hejty zostales usuniety z FILMWEB'u. KOZAK W NECIE PIZ...DA W SWIECIE. Taki jestes niestety... Hejtowac kazdy duren potrafi a wdac sie w sensowna wymiane zdan/pogladow to raczej juz malo kto...

punisher822_filmweb

Dobrze powiadasz Panie.

punisher822_filmweb

A to prawda że mało kto potrafi wdać się w sensowną dyskusję. Szczególnie Ty.

punisher822_filmweb

I teraz jeszcze placisz podatki na armie za ktora bedziesz walczyl...ale cie wydymali xDDDDD

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

widzisz, a prawda jest taka ze największą ciotą jestes ty. w woju tez zaglądałeś chłopakom do gaci?
Słuzyc powinni ci, co są na to gotowi, taka jest prawda. W Polsce problemu z tym nie ma i armia zawodowa jest dobrym rozwiązaniem a to jak ktoś się ubiera na codzień i czy jest ciotą czy nie jest nie powinno cię obchodzic, a jezeli obchodzi za bardzo to kiedys mozesz zebrac na ryj i tyle w temacie. Elo.

helsinger

Bo byleś zbyt głupi

Danio31b

Zapewne byłeś w wojsku.

helsinger

Po to się stawiał bo był facetem z zasadami . Ja pamiętam takie wojsko jak tu było pokazane byłem właśnie w takim . Moim zdaniem było to kręcone w CSPiI w zegrzu. Byłem tam i kojarzę tę korytarze i świetlice . Ja byłem wiosna 1999 . Było zajebiście najlepszy rok mojego życia , takich tygrysów też paru było ale jak się im nie sprzeciwia nikt to robią co chcą . A dla mnie człowiek to człowiek i nie ważne czy kot czy stary i taki stary jak to zrozumiał to był oklepany a potem sam na palarni fajkę czestował . Dobrze pamiętam kręcenie worów , glonojada , pąpki na suficie czy piana party . Ale to nie było najgorsze tylko to że ludzie zwariował ze stresu albo z tęsknoty u mnie na.kampanii było takich dwóch .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones