PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1194}
7,3 26 890
ocen
7,3 10 1 26890
7,2 4
oceny krytyków
Samowolka
powrót do forum filmu Samowolka

Witam! Po obejrzeniu Samowolki odniosłem wrażenie że autor tego filmu ukazał brutalną POWSZECHNĄ prawdę o wojsku polskim...Tak jakby to co wyprawiał Tygrys i jego kumple było regułą występującą w każdej jednostce...A przecież nie wszędzie tak jest, tak było...Jedna jednostka jest falowa inna regulaminowa...Kiedyś zaraz po wcieleniu mieliśmy rozmowę z Żandarmem który powiedział że tak drastyczne przypadki jak pestka, pompki na suficie bicie zdarzały sie ale rzadko...
Sam byłem w wojsku były glupie odzywki pytanie o cyfrę dziadków i inne głupoty...Kto chciał się przypodobac to odpowiadał inny ich olewał i co mogli mi najwyzej zrobic to zaprawic kibel czy poprostu nie odzywac się do mnie i wpisac mi 20 służb w miesiącu...Pozdro

Obywatel_Kane

"Po obejrzeniu Samowolki odniosłem wrażenie że autor tego filmu ukazał brutalną POWSZECHNĄ prawdę o wojsku polskim"

A gdzie Ty masz w filmie napisane że wydarzenia które mają w nim miejsce są w wojsku powszechne? W tym filmie po prostu pokazano fikcyjne zdarzenie które mogło się wydarzyć. Te skrajne zjawisko "fali" które zostało ukazane w filmie podejrzewam że jest w wojsku zjawiskiem marginalnym ale i tak zdarza się o wiele częściej niż w zakładzie pracy lub na studiach- bo tam akurat wogóle czegoś takiego nie ma. I w sumie dobrze. Po co to komu? Pozdro.

joanson

W latach 90 fala byla bardzo ,bardzo powszechna,....gdy starzy czy tam zawodowi zolnierze szli do domu to w niektorych jednostkach bylo dokladnie tak jak w filmie...tylko z ta roznica ,ze takich kozakow jak ten co oberwal w filmie nie bylo,bo wszyscy sie bali i szli z fala ...fala to poprostu bylo cos co kazdy zolnierz musial przejsc...zeby potem zrobic to samo z kotami ..czyli z mlodymi zolnierzami. Pamietam ,ze dosyc czesto w prasie mowiono o przypadkach fali w wojsku..pamietajcie ze to byly lata 90 ..w wojsku byl delikatny balagan..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones