PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=267899}

Sekret księgi z Kells

The Secret of Kells
7,8 13 906
ocen
7,8 10 1 13906
8,4 10
ocen krytyków
Sekret księgi z Kells
powrót do forum filmu Sekret księgi z Kells

Wizualne arcydzieło

ocenił(a) film na 9

Secret of Kells udowadnia, że animacja nie kończy się na Disney'u i anime. Fabuła nie jest specjalnie zawiła i skomplikowana, a jadnak oklepana historia została opowiedziana na nowy, intrygujący sposób. Film jest przesiąknięty duchem Irlandii, pełen subtelnych symboli i tajemniczości.

Rozwiązania graficzne są sprowadzone do minimum, nierzadko zbliżone do ikon. Jednak mimo tego świat Kellsa jest jest jak najbardziej żywy i bogaty w piękne kolory i tła. Animacja jest unikatowa i oryginalna, bardzo cieszy oko.

Fabuła filmu jest prosta, ale na szczęście nie razi patosem i przesadną naiwnością.

thilda

Szkoda tylko, że brakuje zakończenia.
Fabuła urywa się nagle i pozostawia pozostawia po sobie pustkę jak czysta karta niezapisanej księgi...

ocenił(a) film na 10
kwadracik

Ja wiem? Dla mnie zakończenie jest najmocniejszym punktem. Piękne, nienachalne i absolutnie pełne w tej formie. Wywołuje świetne skojarzenia z baśniami lub starymi bajkami.

ocenił(a) film na 7
kwadracik

zakończenie jest takie ponieważ jest planowana kolejna część :> aczkolwiek dla mnie Brendan jako chłopiec był pełen uroku a jako dorosły no nie wiem.czas pokaże

japieprze

kolejna czesc? o nie to ja juz nie ogladam, takie filmy sa dobre ale nie w formie seriali

ocenił(a) film na 7
kamik0

nie wiem o czym będzie ale wyczytałam na blogu jednej z animatorek,że się za to zabierają

ocenił(a) film na 8
kwadracik

Ale czego brak w zakończeniu? Centrum filmu to historia Księgi z Kells, nie Brendana. Księga została ukończona to i główny wątek się wyczerpał. To nie tasiemiec brazylijski, że ma opowiadać historię wnucząt Brendana :x

Betewu

Taaa... a ja myślałem, że morał z tego taki, iż Księga z Kells nigdy się nie kończy.
Każde nowe pokolenie odkrywa ją od nowa, zapisuje swoje historie - swoje karty i tak bez końca.
W tym kontekście niemrawe zakończenie filmu nabiera jednak sensu.

ocenił(a) film na 8
kwadracik

Ciekawe spojrzenie na temat, ale tak przy okazji, jakiego byś się spodziewał wtedy zakończenia, gdy za sedno bierze się niekończenie się Księgi?

ocenił(a) film na 10
thilda

Graficznie nawiązuje do samej księgi - na przykład drzewa, które Brendan ogląda wchodząc do lasu przypominają kolumny uwiecznione w Księdze z Kells. Jak dla mnie absolutne cudo - nie mogłam oderwać oczu od ekranu.

ocenił(a) film na 9
karolsko

Ja też jestem pełen zachwytu :) Nurtuje mnie tylko jeden szczegół, czy w Irlandii żyły kiedykolwiek wilki ? czy raczej nalezy to traktować jako metaforę lęku Brendana przed nieznanym ??

ocenił(a) film na 9
Moogwai

Według angielskojęzycznej Wikipedii w Irlandii swego czasu wilki były integralną częścią kultury i krajobrazu. Ostatni wilk irlandzki został podobno zabity w roku 1786.
Pełen artykuł: http://en.wikipedia.org/wiki/Irish_wolf
Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones