PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=267899}

Sekret księgi z Kells

The Secret of Kells
7,8 13 906
ocen
7,8 10 1 13906
8,4 10
ocen krytyków
Sekret księgi z Kells
powrót do forum filmu Sekret księgi z Kells

Jestem absolutnie oczarowana, wizualnie, dźwiękowo - przepięknie.Mogłabym smakować bez końca.

ocenił(a) film na 8
LendaBraggo

Zgadzam się w 100%. Wspaniała audio-wizualna uczta. Polecam

LendaBraggo

Wizualnie - cudo! Ogląda się świetnie, najbardziej spodobała mi się właśnie wizualna strona tej animacji. Świetnie dobrane kolory, takie "soczyste", odpowiednie do danej sceny (np czerwień i czerń w scenach walki). Do tego świetna muzyka. Na prawdę polecam tę animację każdemu :)

LendaBraggo

zgadzam się, nie dość, że cudne wizualizacje to genialna ścieżka dźwiękowa

ocenił(a) film na 4
LendaBraggo

kierowałem się m.in. waszymi komentarzami. To prawda, wizualnie i dźwiękowo bardzo przyjemne, ale ogólnie nudny jak dla mnie ;/

użytkownik usunięty
arael6

Niestety trzeba być w temacie - albo nawet MOCNO w temacie, żeby ten obraz Cię oczarował.
Jeśli czujesz, że coś Cię ominęło i nie do końca rozumiesz co, a tak w ogóle to czym my się tak zachwycamy w tej (pozornie) bajeczce dla dzieci - to polecam pogooglanie na temat Księgi z Kells. Pooglądaj sobie też inne iluminacje książkowe, poczytaj troszkę o kulturze celtyckiej, może kilka mitów, popatrz na ichniejsze charakterystyczne zdobienia - plecionki/"celtyki"... i dopiero wróć do animacji (ale pewnie nie będzie Ci się chciało).
To jest lekka, żartobliwa, błyskotliwa, artystyczna zabawa na temat sztuki i kultury. Bez odpowiedniego kontekstu niestety nie do zrozumienia.

Ciekawostka - czy wiesz, że najprawdopodobniej to właśnie mnisi celtyccy przynieśli pismo do naszego kraju? :)

użytkownik usunięty
LendaBraggo

Opis dystrybutora kinowego trafia w samo sedno!
Nic dodać - nic ująć.
Jestem pełna podziwu dla człowieka, który go zmajstrował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones