PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545891}

Selma

6,7 16 162
oceny
6,7 10 1 16162
6,3 18
ocen krytyków
Selma
powrót do forum filmu Selma

...zobaczcie czym w praktyce kończyła się nienawiść do ludzi innych... Nie ważne czy innych z powodu rasy, preferencji seksualnych, poglądów, po prostu innych... Na samym końcu tej drogi był biały osiłek, który, tylko uważając się za kogoś lepszego tylko z tego powodu, że miał biały kolor skóry bił 84 letniego dziadka, albo 50 letnią kobietę - i tak bił aby zabić. Na początku były tylko słowa jacy to murzyni czy żydzi są szkodnikami a potem kończyło się to obozami lub tak jak w Selmie biciem. Dzisiaj też tylko narodowcy głośno mówią o tym, że geje chcą za dużo, ludzi z KODu nazywają lewicową chołotą, a jednym z haseł mają: "raz sierpem, raz młotem bić czerwoną hołotę" i krzyczą to nie tylko do ludzi w manifestacjach gejów czy lesbijek, ale także do sympatyków PO czy Nowoczesnej. Jeszcze nie tak dawno wydawało mi się, że takie czasy jak te pokazywane w filmie Selma czy w "Liście Szindlera" minęły bezpowrotnie, ale oto wyrosło nowe pokolenie, które się obecnie w ten sposób dowartościowuje i głosi takie właśnie poglądy. Poczytajcie sobie dział polityczny forum bukmacherskiego, wejdzie na fora prawicowe czy narodowe. (ostatnio ta nagonka na ambasadora RP w USA). To jest naprawdę niepokojące i powoduje, że nie teraz, nawet nie za rok czy dwa, ale przy większej burzy (czytaj kryzysie) - łatwo będzie pokazać wroga: żyda, geja, czarnego, araba, ateistę i popchnąć ludzi do takiego zła jakie było wcześniej. W filmie Selma zapadł mi w pamięć jedna z mów dr Kinga - "jeśli nie masz nic, jesteś na samym dnie społeczeństwa, ale masz biały kolor skóry wmówiono ci, że z tego powodu jesteś lepszy, od czarnych, wmówiono ci abyś się dowartościował, ale to nieprawda bo w oczach Boga wszyscy jesteśmy równi". To nie jest dosłowny cytat, trochę to upiększyłem, ale oddałem sens słów dr Kinga, który mam nadzieję - tam z nieba się za to na mnie nie pogniewa.

ocenił(a) film na 9
kejsik

Nie sądzę bo cała moja rodzina walczyła z komuną w Solidarności i osobiście przemycałem ulotki i dostałem kilka razy gazem łzawiązym na demonstracji. Niestety niektórzy, szczególnie młodzi ludzie - pokolenie 20, 30 latków nie ma pojęcia o komunie, nie ma pojęcia o walce, nie ma pojęcia o manipulacjach, ale są z nich wielcy narodowcy.

hubio

Przecież narodowcy dzisiaj zajmują się innymi sprawami niż komunizm, czyli sprawami i ludźmi, którzy zagrażają Europie współcześnie.

użytkownik usunięty
OmniModo

Gdyby nie komunizm, to nie zginęło by 150mln ludzi, a Litwa, Ukraina i wiele wiele innych krajów nie byłoby okupowane do 1991 roku, wspaniała komunistyczna idea pracy, gospodarki, poczytaj o 6mln ofiar na Ukrainie, powód - głód.

ocenił(a) film na 8

A poczytaj co się dzieje w państwach afrykańskich , jaki głód, choroby, wyzysk, konflikty zbrojne, ludobójstwo, bieda, a przecież tam jest nasz "kochany" kapitalizm.
Nie system gospodarczy jest powodem złego, a ludzie którzy są u władzy. Socjalistyczne/komunistyczne idee zostały wykorzystane do własnych celów i totalnie wypaczone , to nie był prawdziwy komunizm, tylko "pseudo-komuna". Zresztą taki faszyzm też ideologicznie był w porządku, był to system który miał stać pomiędzy prawicą a lewicą, a co się z nim stało i jak go źle wykorzystano to wszyscy wiemy.
Jedno jest pewne, gdyby nie pojawiły się ruchy socjalistyczno-komunistyczne to mielibyśmy do dzisiaj kapitalizm w wydaniu XIX wiecznym, a jak on wyglądał to można poczytać w "Ziemi obiecanej" Reymonta (ewentualnie zobaczyć udana ekranizację Wajdy).
Zresztą nawet obecny kapitalizm niesie ze sobą wiele złego (patrz film "Kapitalizm, moja miłość" / "Capitalism: A Love Story"), ale jak na razie to chyba nie mamy lepszej alternatywy ...

Wniosek jest taki, że to ludzie muszą sami się zmienić, być mniej chciwi, mniej łapczywi, bardziej nastawieni "na być", niż "na mieć". Wtedy i system gospodarczy nie będzie miał specjalnego znaczenia.
Ale to są utopijne (i w sumie komunistyczne) nierealne mrzonki ...

użytkownik usunięty
OmniModo

Tak, komunizm - poczytaj jak mordowali bogatych i wykształconych a ich majątek został zgrabiony, ci "wysocy" rangą komuniści jakoś mieli majątek, ich ta "wspaniała" ideologia nie obowiązywała? Tonęli w złocie... Może napisz jeszcze, że Che to bohater, który walczył z okropnym, amerykańskim kapitalizmem! Jak to jest komunistyczne Chiny mają kapitalistyczną gospodarkę, popatrz teraz jaki kryzys, biedę ma Wenezuela, która jest w dużym stopniu komunistyczna, tam gdzie jest komunizm jest bieda. Afryka jest biedna, bo parę krajów ją wyzyskiwało dawno temu, ale dzięki białym w RPA wiedzą jakie mają bogactwa. Nie ważne kapitalizm, komuna, wszystko ma plusy i minusy, ale ludzie się nie zmienią, każdy chce jak najwięcej. Dlaczego ludzie nie mogą być bogaci, skoro na to uczciwie zarobili, tylko każdy musiał być biedny po równo...

ocenił(a) film na 8

Z twojej odpowiedzi wynika, że nie czytasz o tym co ja piszę, albo (co gorsza) nie rozumiesz co napisałem. Zresztą dyskutujesz tylko na tematy czysto polityczno-gospodarcze , a nie filmowe. Znajdź sobie inne forum na tego typu wypowiedzi.

Jeśli chodzi o przykłady filmowe, to te dwa filmy które podałem w dobry sposób krytykują system nazwany kapitalistycznym, a może właściwie nawet nie system, a chciwych, bezwzględnych i żądnych władzy ludzi dla których ten system to przysłowiowa wada młyn.

użytkownik usunięty
OmniModo

Człowieku to ty wybielasz komunizm, że te ofiary to wina ludzi, którzy wykorzystali socjalizm, komunizm to własnych celi, śmieszne, ja też ci mogę podać parę filmów pokazujący prawdę o socjalizmie, jak to jest, piękny socjalizm, a Lenin chciał wprowadzić go w Polsce siłą :) Afryka jest w złym stanie, bo parę krajów je wyzyskiwało, a nie, że kapitalizm, nawet Chiny mają gdzieś komunistyczną gospodarkę. Z czym się nie zgadzasz jeśli chodzi o moją poprzednią wypowiedź? Wenezuela jest przykładem twojego pięknego systemu. Wiadomo, że niezależnie od ustroju są ludzie, którzy wykorzystają go do swoich celów, ale komunizm od zarania dziejów ma krew na rękach, poza tym wracając do socjalizmu to sam Lenin powiedział, że będzie na całym świecie, jak? SIŁĄ.

ocenił(a) film na 8
hubio

Od kiedy narodowiec = szowinista? Przecież narodowcy popierają Wolną Palestynę, Wolny Tybet czy protestują przeciw gnębieniu Indian w Ameryce czy Aborygenòw w Australii. Narodowiec popiera wolne narody i sprzeciwia się imperializmowi który dziś jest nazywany korporacyjnym globalizmem.

ocenił(a) film na 9
Tommy_DeVito

Narodowiec to pewien skrót myślowy. W tej grupie są rzeczywiście ludzie o różnych poglądach od kiboli i Panów w stylu Rybaka począwszy, a skończywszy na ludziach których poglądy mieszczą się w normach i pewno Ty należysz do tych ostatnich. Mając na myśli "Narodowców" miałem na myśli Pana Międlara, Pana Rybaka i jemu podobnych.

ocenił(a) film na 8
hubio

Precz z rasizmem!!! polscy pisowsy faszyści won!

ocenił(a) film na 9
Goldencar

Jak ostatnio z Marszu Niepodległości widziałem takie obrazki jak jeden z tych "Narodowców" - łysy osiłek, pewno kibol krzyczał na jakąś starszą kobiecinę z KODu, o mało co nie uderzył to przypomniała mi się właśnie Selma...

ocenił(a) film na 8
hubio

Wczoraj oglądałem Selme i właśnie miałem takie same odczucia... a jestem łysym osiłkiem który nienawidzi pisu. pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Goldencar

Wygląd nie świadczy o niczym... Ale akurat obrazek z tą Panią był z łysym osiłkiem z 11 listopada z Marszu Niepodległości

użytkownik usunięty
hubio

Śmieszne brednie.

hubio

Twój komentarz jest na poziomie nieświadomego dziecka z przedszkola. Obecnie najwiekszymi rasistami są czarni. Najbardziej prześladowani ze wzgledu na kolor skóry są biali. Najwiekszą faszystofsko terrorystyczną organizacją jest antifa. A także naziści z organizacji lgbt i feministki.

ocenił(a) film na 9
remi1982

"naziści z organizacji lgbt i feministki" - ..... Tak Pan Biedroń, Pan Ania, Pani Szczuka i Pani Nowacka - czołowi naziści... :) :) :)
Tego to się nawet komentować nie da... takie bzdury wypisujesz... Ja bym jeszcze dodał tych 40-60 latków z KODu i Pana Frasyniuka do tej listy.... :)
A faszystwofsko nie pisze się przez "f"... :)

hubio

To był pewien zabieg, którym chciałem Ci uzmysłowic, że dzisiejsza lewica która tak krzyczy o wolności i tolerancji, najchetniej pozamykałaby w obozach wszystkich tych którzy mają odmienne zdanie. Wiec tak. Biedron, Nowacka, Szczuka i te inne odpady to nic innego jak faszysci.

ocenił(a) film na 9
remi1982

czy jak Ty uważasz, że nie wolno uprawiać sexu z 3 letnimi dziewczynkami, a ja uważam, że owszem i można i powołuję się nawet na liczne badania naukowe (rzeczywiście takie są), że to nic złego lub Ty uważasz, że jak ktoś chce popełnić samobójstwo, to należy go od tego odwodzić, a ja go jeszcze zachęcam; to znaczy, że mogę sobie po prostu mieć inne zdanie... ? Zresztą jednak jak i drugie z mojego przykładu propagowanie takich poglądów jest karalne.
Nie każdy odrębny pogląd zasługuje na uznanie, a i wolność słowa ma swoje ograniczenia... Jest różnica pomiędzy czczeniem Hitlera (przez nazistów), a obroną wolności seksualnych...

hubio

Obrona wolności seksualnych jak i każdych innych wolności jak najbardziej popieram. Ale w dzisiejszych czasach niestety zostało to zupełnie wypaczone. I mniejszości które mają takie same prawa, starają sie uzyskac ich jeszcze wiecej, a także narzucac swój światopogląd innym. 300- ileś płci, promocja homoseksualizmu itd. Dzisiejsza lewica niczym nie różni sie od faszystów. Jeśli sie z nimi nie zgadzasz, nie masz prawa bytu.Lewica wycierająca sobie geby tolerancją, sama jest skrajnie nietolerancyjna. Sam jestem nacjonalistą, prawicowcem. Ale wole dyskutowac aniżeli atakowac kogoś za wyznawane poglądy. Czego nie można powiedziec o lewakach, którym czesto brak logicznych argumentów, co powoduje u nich agresje i atak.

ocenił(a) film na 9
remi1982

Sam fakt, że mniejszości muszą walczyć o swoje prawa jest niedopuszczalny. Osoba heteroseksualna idzie w Polsce do USC i ma po prostu ślub, osoba homoseksualna nie ma takiego prawa. Para homoseksualna nie może adoptować dzieci z nie wiadomo jakich przyczyn. Więc remi mniejszości NIE MAJĄ TAKICH SAMYCH praw i muszą o nie walczyć tak jak kiedyś Afroamerykanie musieli walczyć o swoje. Nie ma więc równości i nic nie jest wypaczone... O ile w UE i USA to się już bardzo zmieniło o tyle w Polsce jest wciąż z tym wielki problem, a teraz jeszcze przy rządach narodowych poklask mają takie nietolerancyjne, seksistowskie poglądy... Aresztuje się Frasyniuka i starszych ludzi siedzących na ulicy z KODu, a władzy nie przeszkadzały transparenty antysemickie i nacjonalistyczne na Marszu Niepodległości więc mi nie pisz nic o tolerancji...

hubio

Ślub może by pomiedzy meżczyzną i kobietą. W wypadku par homoseksualnych, niech to bedzie konkubinat. Adopcja dzieci przez homo? Chyba żartujesz. W Polsce niestety nie ma rządów "narodowych" jak piszesz. Rządzą nami socjaliści z pisu, którzy udają prawice aby zagarnąc prawicowy elektorat. Aresztuje si takich frasyniuków, bo prawo jest prawem, i jeśli sie go nie przestrzega to ponosi sie tego konsekwencje. A dziadki z kodu to agresywne i niezbyt świadome lemingi. Apropos antysemityzmu. Teraz jakże chetnie stosowanego sloganu. Wystarczy powiedziec, że nie lubisz żydów i ciach antysemita. A nacjonalistyczne transparenty na marszu 11 listopada. Co w tym złego? Duma z bycia białym jest zła? Duma z bycia Polakiem jest zła? Nacjonalizm polega przedewszystkim na tym, że stawia sie dobro i interes własnego narodu ponad inne. I tak powinno byc. Najpierw my potem wszyscy inni. Tolerancja jest domeną ludzi bez własnych poglądów. Poza tym, tolerancja nie oznacza akceptacji patologicznych zachowań i norm promowanych przez lewactwo.

ocenił(a) film na 9
remi1982

Adopcja przez ludzi homo byłaby lepsza niż jak pary hetero maltretują i wykorzystują swoje lub adoptowane dzieci ! Jakoś o czymś takim nie słyszałem w przypadku par homo w krajach UE (W Holandii już jakieś 30 lat mogą mieć dzieci). Więc mi nie pisz co jest lepsze dla dzieci...
Dumnym to można być dlatego, że się coś osiągnęło w życiu, ma się dzieci, dobrą pracę, jest się po prostu dobrym człowiekiem..., a nie dlatego, że jest się BIAŁYM, HETEROSEKSUALISTĄ, POLAKIEM, FRANCUZEM, ANGLIKIEM ITD lub KIBICEM JAKIEGOŚ KLUBU !!! Tak - taka duma jest zła ! Jak dla mnie powinno się wszystkie ruchy narodowe zdelegalizować, a UE powinna być jak USA federacją państw. Dalej już nie dyskutuję z Tobą. Bądź sobie dalej "dumnym" Polakiem... 20 lat temu byłem taki jak Ty..., ale człowiek poznaje różnych ludzi, spotyka się z różnymi doświadczeniami życiowymi i zaczyna przeglądać na oczy...

ocenił(a) film na 9
hubio

I jeszcze dodam, że gdyby nie UE i USA to być może znowu "dumni Polacy" byli by tak samo dumni jak ci co ginęli w Powstaniu Warszawskim i wcześniejszych podczas kilkuset lat okupacji bo Putin tylko czeka na tych dumnych Polaków. Polska armia bez NATO jest w stanie obronić kraj przed agresją rosyjską w ciągu tygodnia... Coś podobnie jak przed II wojną. Poczytaj dumny Polaku jaką dysponujemy armią, potem poczytaj jaką Rosja, a potem.... schowaj swoją dumę do kieszeni i codziennie dziękuj Panu Bogu za tych Żydów z USA i gejów z UE którzy chronią nasz tyłek...

hubio

O Bogowie. Dawno nie czytałem takich bzdur. Żydzi i geje bronią nasz tyłek, weź przestań bo nie moge przestac sie śmiac. Molestowanie dzieci przez pary homo to fakt i zdarza sie to znacznie czesciej aniżeli w przypadku par hetero. Kiedyś miałem lewicowe poglądy, byłem zwolennikiem unii i całego tego syfu. Ale troche pojeżdziłem i przejrzałem na oczy. GB, Francja, Włochy,Niemcy itd. Wystarczy tam pojechac i przekonac sie na własne oczy do czego prowadzi "tolerancja" i rządy zidiociałych lewaków. A tak na marginesie, nie widze w Rosji zagrożenia. Predzej zagrożenie dostrzegam w chylacym sie ku upadkowi zachodowi. Bo za kilka, wzglednie kilkanasie lat, bedą tam kalifaty. Wtedy Ty i Tobie podobni obudzicie sie z tego letargu i przejrzycie na oczy.

ocenił(a) film na 9
remi1982

Jak na razie to ISIS zostało spacyfikowane, a Rosja wręcz przeciwnie - coraz ostrzej wchodzi w spór z UE. Jak byś znał historię to byś wiedział, że naszym głównym wrogiem była zawsze Rosja, a nie jakieś kalifaty (w twojej głowie). Pewnie jak pojeździłeś i popracowałeś na zmywaku to nie dziwię się, że masz takie poglądy. Jak wspominałem w swoim poście - to właśnie ludzie bez wykształcenia, dowartościowujący się w ten sposób, że są lepsi bo są biali, hetero itd byli zawsze w historii największymi rasistami... Jak miałeś na zmywaku czarnego i Araba to ci ból d. ściskał bo robiłeś to samo co oni ? Nie odpowiadaj... Dalej jak już pisałem nie będę prowadzić dyskusji z takimi jak ty. Szkoda czasu... Narodowcy w Polsce działają na szkodę interesu kraju i powinni zostać ZDELEGALIZOWANI !!! Aha i poproszę o ten link do tego rzekomego molestowania w parach homo w większej ilości niż hetero... To jest tylko w twojej główce biały człowieczku bo właśnie zapoznawałem się badaniami i skala jest niewyobrażalna w rodzinach hetero w stosunku do homo - tak jest w całej UE... U nas z kolei w połowie przypadków na wsiach dzieci się boją bo co by powiedziała RODZINA - więc cierpią... DALEJ NIE BĘDĘ Z TOBĄ DYSKUTOWAĆ - SZKODA CZASU... Reszta odpowiedzi zostanie bez odpowiedzi, a jakakolwiek obraza zgłoszona do moderacji bo tacy narodowcy jak ty umieją tylko obrażać i kipieć nienawiścią co mnie spotyka w necie od paru lat...

hubio

I właśnie tak wygląda dyskusja z osobami twego pokroju. Póki co, to Ty uderzasz do mnie. ISIS zostało spacyfikowane w dużej mierze dzieki Rosji, która tak Cie przeraża. A co do zmywaka, to nie mam takich doświadczeń jak Ty, ponieważ nigdy na takowym nie pracowałem. W przeciwieństwie do Ciebie, podróżuje w celach turystycznych nie zarobkowych. Czy ja napisałem, że czuje sie lepszy bo jestem biały? Nie. Sam sobie dopowiadasz jakieś bzdury. Czuje sie dumny z tego, że jestem biały (i skoro uważasz białych za rasistów, to nie poznałeś chyba nigdy czarnych którzy tymi rasistami w przeciwieństwie do nas jednak są). A wstydze sie za ludzi takich jak Ty. Pseudo oswieconych, wielce tolerancyjnych pożytecznych idiotów. Tak na marginesie. Skoro nie widzisz różnicy pomiedzy wychowaniem dziecka przez normalna rodzine (facet kobieta) a przez pare homo, to współczuje.

użytkownik usunięty
remi1982

Nie ma co z takimi dyskutować, komuchy, przez których upada UE, zboczenia, nienawiść do białych, chrześcijan itd, u nich to norma, pewnie rodzice kochali czerwonych. Z komunistów i zdrajców robią męczenników;) czyt. szkodniki :)

użytkownik usunięty
hubio

Lewak krytykujący Rosję, nowość !

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Wszystkie twoje wpisy nie wnoszące nic do dyskusji i obrażające mnie zostały zgłoszone do moderacji. Z faszystami nie ma dyskusji - ich trzeba zamykać żeby nigdy więcej nie było tyle nienawiści co w XX w. Dalsza dyskusja z tobą nie będzie przeze mnie w jakikolwiek prowadzona.

użytkownik usunięty
hubio

Ja też cię zgłaszam do moderacji za zniesławienie i wyzywanie mnie od faszystów. Za to twoje wpisy o "seksie z 3 letnimi dziewczynkami" bardzo wniosły, to się nazywa PEDOFILIA. Skoro ja jestem faszystą, to ty jesteś komunistą ich tym bardziej trzeba zamykać.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8

obejrzyj sobie wypowiedzi macierewicza , ale pewnie to twój idol więc nie bedą one ciebie śmieszyły , rozpiera cię duma jak na niego patrzysz?

użytkownik usunięty
Goldencar

To jest twój kontrargument na człowieka, który popchnął policjanta, a potem zrobili z niego więźnia politycznego haha, tak, tak brak argumentów i próbujesz zmieniać temat na Macierewicza. Nie nie rozpiera mnie dupa, gdy na niego patrze, ale pewnie ty z dumą patrzysz na czerwonych broniących demokracji i ubeckich emerytur.

ocenił(a) film na 8

Właśnie ty bronisz tych starych komuchów z pisu , przecież to stare komunistyczne świnie co są w polityce już x lat , ale rzucili hasło Polska dla Polaków , przecz z lewakami a ty powtarzasz to , choć pewnie nie za bardzo wiesz o co chodzi .

użytkownik usunięty
Goldencar

Bo tylko członkowie PIS było w PZPR... Mogę ci przytoczyć wiele przykładów tych "obrońców demokracji" ich obłudę itd, jak chcesz? Osobiście nie chce mi się z tobą prowadzić jakiejś internetowej wojenki, bo szanuję twoje poglądy, chociaż jestem 100% za PIS, czy to rozumiesz, czy nie, twoja sprawa, ale nie jestem z tych co będą cię wyzywali bo to idiotyzm.

ocenił(a) film na 8

masz rację , powiem ci że jestem przeciw 100% pis , a też szanuje twoje poglądy , mało zwolenników pis sie trafia co nie wyzywają , szacunek i pozdro.

użytkownik usunięty
Goldencar

Pozdrawiam kolego, w życiu trzeba zająć się własnym życiem, bo polityka ogólnie to syf, a my nie mamy na nią wpływu :)

użytkownik usunięty
remi1982

"Obecnie najwiekszymi rasistami są czarni. Najbardziej prześladowani ze wzgledu na kolor skóry są biali. Najwiekszą faszystofsko terrorystyczną organizacją jest antifa. A także naziści z organizacji lgbt i feministki."

https://i.imgur.com/wciYEpK.png

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones