PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875897}
4,8 1 073
oceny
4,8 10 1 1073
Settlers
powrót do forum filmu Settlers

Warto się nad nim pochylić.

użytkownik usunięty

Obejrzałem ten film bez uprzedzeń. Jest on niedoceniony przez publikę, a to zapewne dlatego, że mało kto próbuje zrozumieć co film tak na prawdę próbuje przekazać. Wydawałoby się nielogiczne zachowania bohaterów przybyłych z Ziemi stanowią esencję ich natury i wskazują na cechy, które prawdopodobnie doprowadziły do zniszczenia Marsa, a zapewne w tym samym czasie także i Ziemi. Ludzka natura sterowana przez ego, która sprawia, że pomimo setek tysięcy lat ewolucji, nie nauczyliśmy się myśleć kolektywnie i stawiamy prymitywne uczucia jednostki ponad interes ogółu populacji, co ostatecznie prowadzi nas po równi pochyłej do schyłku cywilizacji.

ocenił(a) film na 6

Które zachowania bohaterów niby były nielogiczne?

Artanis

1. ojciec Jerry'ego - dlaczego chciał zabić przybyszów? Bo byli z Ziemi? Cóż to za argument?
2. Jerry i jego towarzyszka - napaść na posiadłość z zamiarem zabicia obecnych mieszkańców
3. Reza i Ilsa - strzelanie do wszystkiego co się rusza czyli do Jerry'ego i jego towarzyszki
4. Ilsa - najpierw idzie z facetem do łóżka, a potem go zabija, mimo że to on jest w stanie doprowadzić osadę do normalnego funkcjonowania - Reza jakoś nie umiał doprowadzić wody, Jerry zrobił to dość szybko
5. Generalnie wszystkimi rządzi wyłącznie nienawiść i egoizm, pomimo tego, że mogliby się dogadać, porozumieć i żyć razem.

ocenił(a) film na 6
piasia

1 - tego nie pamiętam
2 - bo to była ich posiadłość i chcieli pozbyć się nachodźców. Poza tym nie napadli od razu, najpierw chcieli groźbami ich wykurzyć
3 - bronią się, panika... Tak to działa
4 - zabił Jej męża. Przecież od początku chciała typa ubić. Potem chciała uśpić jego czujność i ubić kiedy będzie okazja
5 - jak nasz świat, więc nie ma tu większej nielogiczności niż na żywo.

ocenił(a) film na 5

Co wy pitolicie? Aż oczy mi wyszły z orbit, czytając takie głupoty.

@pantiktak - "Prymitywne uczucia jednostki ponad interes ogółu" - to popularna, powtarzana przez wielu ludzi bzdura. Nigdzie w naturze nie jest napisane, że jednostka ma zawsze poświęcać się dla dobra ogółu.

Ogół nie jest w żaden sposób ważniejszy od jednostki. Dla mnie to normalne i logiczne, ale widocznie nie dla każdego.

@piasia - o, mistrzyni intelektu, wyjaśnij mi, co jest nielogicznego w tym, ze ojciec tej dziewczynki strzelił do kobiety, która biegła z nożem w stronę jego dziecka?





ocenił(a) film na 5

@pantiktak, geniuszu, proponuje ci taki eksperyment myślowy:

Są dwa pokoje, w jednym siedzi 20 różnych osób, a w drugim tylko Ty. I teraz do twojego pokoju wchodzi człowiek z pistoletem, cały ubrany na czarno i mówi do Ciebie: - Dzisiaj osoby z jednego tych pokojów zostaną rozstrzelane. Czy zgadzasz się, abyśmy zastrzelili ciebie, co ocali życie ludzi z sąsiedniego pokoju? Dajemy ci gwarancję, że oni przeżyją.

Co mu odpowiesz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones