PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33404}
7,4 307 550
ocen
7,4 10 1 307550
7,5 30
ocen krytyków
Shrek 2
powrót do forum filmu Shrek 2

Parodie

ocenił(a) film na 8

Mam pytanie- parodie jakich filmów zauważyliście w Shreku 2 ??

użytkownik usunięty
ThePunisher

Pinokio i jego Mission Imposible,kot i jego Streptease

ocenił(a) film na 8

Ja zauwazylem jeszcze jak kot w butach wszedł pod ubranie Shreka- była to zdecydowanie parodia z "Obcego" i jeszcze jak Fionie wleciał świeżo wykuty pierścień na palec- oczywiście to z "Władcy Pierścieni"

ocenił(a) film na 9
ThePunisher

Czerwony kapturek :)) Jeszcze była parodia Władcy Pierścieni i Pottera, ale to w trójce.

użytkownik usunięty
ThePunisher

"Spiderman" - pocałunek Shreka i Fiony na początku filmu.

ocenił(a) film na 8

Władca Pierścieni kiedy Fionie wpada na palec pierścień z charakterystycznym ustawieniem kamery

ocenił(a) film na 10
ThePunisher

-,,Obcy"
-,,Spider-man"
-,,Mission Impossible"
-,,Władca Pierścieni"
Mogę jeszcze dodać, kiedy była ta scena kiedy Kot w butach wskoczył z powrotem do swoich butów i się przedstawił zachował się zupełnie jak Zorro, ponieważ na drzewie zrobił znak P jak Zorro tylko, że robi Z.

ocenił(a) film na 5
barszym53

Kot w Shreku- "Obcy"
Wykucie i nałożenie pierścienia- "Władca Pierścieni"
Pocałunek na plaży- "Stąd do wieczności", a w tle Syrenka z "Małej Syrenki"
Pinokio i jego niewykonalna misja- "Mission Inpossible"
Dobra Wróżka- "Kopciuszek"

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

Ja bym jeszcze dodał gigantyczne ciacho- to chyba nawiązanie do piankowego marynarza z pogromców duchów :)

pyra24

Tu wszystko masz:
http://www.film.org.pl/prace/shrek2.html

szymcyl14

Brakuje tam jeszcze opisu sceny, kiedy Shrek wskakuje na osła-rumaka - Ten sam sposób, co u Legolasa w "Dwóch Wieżach".

ThePunisher

film pt "daleko jeszcze" jak osiol ciagle sie pytal daleko jeszcze

użytkownik usunięty
ThePunisher

"Królewna Śnieżka" - Gadające lustro
"Słomiany wdowiec" - w pierwszym spotkaniu Fiony z Wróżką Chrzestną, Fionie podwiewa spódnicę w charakterystyczny sposób.

ocenił(a) film na 10
ThePunisher

Ja mogę jeszcze dodać, że kiedy Książę ze Bajki wpadł do fabryki Wróżki Chrzestnej i chciał dać wycisk ogrowi, to kiedy wywijał mieczem, skojarzył mi się bezsprzecznie z Aragornem. Czyli "Władca Pierścieni" poraz kolejny;)

Eruaniel

A ja jeszcze dodam, że Kot W Butach mówi "Nienawidzę poniedziałku!" w ten sam sposób, co Garfield, a do tego tak samo jest małym, rudym futrzakiem.

Keodred

W sumie to "Słomiany wdowiec", gdy wróżka spotyka się z Fioną, księżniczce tak samo podwiewa suknię jak Marilyn.

ocenił(a) film na 8
ThePunisher

Shrek 2 parodiuje scene z Predatora!Przyjżycie się jak kot ich obserwuje z ukrycia.Kamera pokazuje ich w taki sposób jak komandosów obserwowanych przez predatora!
Shrek 2 parodiuje tez inne kultowe filmy np GHOSTBUSTER,OBCY,MISSION IMPOSSIBLE!mozna tego wymieniac mnóstwo.
Możecie się ze mną zgodzić lub nie ale ja uwazam ,że dwójka jest dużo razy lepsza od trójki!

Borg1990

I jeszcze "Gliniarz z Beverly Hills"-jak wjeżdżają do Zasiedmiogórogrodu-głowa osła pod palmami ;)

ocenił(a) film na 10
The_Power_Of_Three

Kiedy wielkie ciacho idzie przez miasto, to kojarzy sie z Goodzillą, zwłaszcza ten jego ryk.

Kiedy jakaś para pije kawę na ulicy, i nagle widzi Ciastoluda, to na filiżance kawy widac pofalowania, tak jak w "Jauassic Park"

Scena kiedy kuchaż piecze ciastoluda (burza, pioruny, upiorny śmiech), jest parodią Frankensteina

Neo26

Motyw z kapeluszem gdy spieprzali z tej komnaty z eliksirami - Indiana Jones :D

vibulziom

to już było w linku!

ocenił(a) film na 7
szymcyl14

Ale za to w linku nie wspomniano, że scena końcowej transformacji Fiony, zarówno w pierwszej jak i w drugiej części jest żywcem ,zerżnięta, z Pięknej i Bestii Disney'a;) Co mnie trochę dziwi bo już w pierwszej części od razu widziałam uderzające podobieństwo. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones