PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=301459}

Siła rażenia

Attack Force
4,8 3 439
ocen
4,8 10 1 3439
Siła rażenia
powrót do forum filmu Siła rażenia

Film jaki jest, każdy widzi. Tandeta z której strony by nie patrzeć. Seagal jak zwykle nieruchawy (za akcent humorystyczny można wziąć broń z "nanografitowymi ostrzami", pozwalającą walczyć tak szybko, jak pozwala refleks użytkownika - czyli, jak rozumiem, w tempie kulawego żółwia), aktorstwo nędzne (trupy oddychają, "zabici w walce" ostrożnie kładą się na ziemi, żeby sobie sińców nie narobić), udźwiękowienie to chyba w rzeczywistości dubbing, zaś dekoracje mogą przyprawić o ból brzucha - ze śmiechu naturalnie ("ściany" robione z tektury, "żelbetowe słupy" z licho zbitej sklejki, "ceglany mur" z gipsu). Ale ja nie o tym.

Otóż film był kręcony w Rumunii, co widać choćby po samochodach (ARO i DAC), ale czemuś ktoś wpadł na pomysł, żeby były tam dwa ujęcia z Warszawy: w 54. minucie pojawia się ujęcie Pałacu Myślewickiego z Łazienek, zaś równo w 60. minucie seansu przez chwilę widać wieczorne ujęcie ruchu na Moście Poniatowskiego. I ciągle nie mogę rozgryźć, po co było wklejać akurat te widoczki...

Za całokształt - 2/10 (w końcu były tam ładne kobitki)

lezard

Wygląda na to, że wprowadzasz użytkowników w błąd, ponieważ mylisz filmy, miejsca i czas, owszem Pałac Myśliwiecki pojawił się w filmie Stevena, ale nie w Sile Rażenia, a w Cudzoziemcu i nie w 45 minucie, a w 22:22, zaś Most Poniatowskiego również w Cudzoziemcu i nie 60 minucie a w 01:45:47, właściwie cały ten film był kręcony w Warszawie i można było dostrzec tam również Pałac na wodzie w Łazienkach, Grób nieznanego żołnierza, Ogród Saski, Stare i Nowe miasto. Jeśli się mylę to mnie popraw.

ocenił(a) film na 2
anonim7

Oczywiście, że się mylisz. "Cudzoziemca" do dziś nie oglądałem i trudno mi się w ogóle na jego temat wypowiadać. :)

Natomiast "Siłę rażenia" można sobie swobodnie sprawdzić, bo wyszła u nas na DVD, a była kręcona głównie w Bukareszcie. Zaręczam, że gdyby było więcej widoczków z Warszawy, to bym je swobodnie rozpoznał, boć w końcu mieszkam tu od urodzenia.

I tak na marginesie - Pałac Myślewicki, nie Myśliwiecki (od Myślewic, a nie myślistwa).

lezard

Racja Myślewicki, ale sprawdzałem dzisiaj z ciekawości i dany pałac i most Poniatowskiego był w Cudzoziemcu, a w Sile Rażenia nie widziałem tego w podanym przez Ciebie czasie, więc nie wiem jak to jest..

ocenił(a) film na 2
anonim7

Nie wątpię, że jest w "Cudzoziemcu", zwłaszcza że był kręcony w Warszawie. ;)

Co do "Siły rażenia" - przyznam, że oglądałem sieciowego ripa z naszego wydania DVD i czas może trochę się różnić od wersji na płycie. Aczkolwiek uczulę na jedno - te sceny trwają dosłownie po 1-2 sekundy, więc można je łatwo przeoczyć (scena z pałacem jest tuż przed akcją w pałacu, zaś ta z Poniatowskim - nie pamiętam, jakoś tak wklejona bez sensu).

lezard

Ok, sprawdzę dokładniej, w każdym razie ciekawa sprawa, prawdopodobnie, to urywki z Cudzoziemca ponieważ w filmach Stevena zdarzały się takie wycinki, na przykład w Liberatorze 2 pokazali urywek wyciętej sceny z Na zabójczej ziemi w scenie wybuchu fabryki, więc wszystko możliwe :)

lezard

Faktycznie, zgadza się, że widać Pałac Myślewicki, z tego co widziałem na kinomaniaku to pojawia się on w 50 minucie, Most Poniatowskiego również występuje pod koniec 55 i są to tak jak przypuszczałem ujęcia z "Cudzoziemca", aż dziw, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, no chyba, że zapomniałem ;>

ocenił(a) film na 6
lezard

BUKARESZT

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones