PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700243}

Sing

7,3 90 651
ocen
7,3 10 1 90651
6,5 14
ocen krytyków
Sing
powrót do forum filmu Sing

Chyba zaczerpięty pomysł, tylko "Koty" były ładniejszą animacją, poza tym muzycznie szlachetniejszą, nawiązującą do amerykańskich filmów (Bulwar Zachodzącego Słońca) musicali (Deszczowa piosenka) lat 50 i jazzu. Ten twór jest oczywiście przesiąknięty współczesną muzyką pop i wylwającymi się z telewizora programami pokroju "Idol". Możliwe,że twórcy chcieli zrobić "Glee" skierowane do dzieci. Nie neguję, może się uda. Swoją drogą disney'owski "Zwierzogród" zalatuje mocno dziecięcą wersją komiksu "Blacksad". Czy osiągneliśmy apogeum animowanego świata i wszystko będzie wtórne?

ocenił(a) film na 7
Mihau2D

Jeśli pozwolisz, niestety się nie zgodzę ;) Zwierzogród ciężko (mnie osobiście) porównać, nie ta tematyka, nie ten klimat. Animacji Disneya dam szansę (bo jest naprawdę śliczna pod względem rysunkowym) natomiast Blacksad (którego jestem fanką) nie przyszedł mi pierwszy na myśl widząc nowy film Disneya. Oki, tu i tu antropomorficzne potraktowano zwierzęta. Jednak porównanie obu tych tytułów uważam za zbyt pochopne.

Co do jednego się zgodzę, zarówno Zwierzogród jak i Blacksad mają świetnie narysowane postaci ze znakomitą mimiką twarzy :) (może stąd takie porównanie?) Pozdrawiam

Mihau2D

Masz rację, zapewne Sing powstał by załapać się na szał Zootopii, ale najważniejsze co zrobią z tym pomysłem. Ja na razie nie widzę w trailerach nic kiepskiego, zabawnie to wygląda, animacja w porządku film pewnie będzie mocną 6/10 z możliwością na jakąś liczbę po przecinku. A co do inspiracji dla Zootopii twórcy dawno powiedzieli, że inspirowali się animowanym Robin Hoodem (1973), nawet śmiali się, że te dwa filmy dzieją się w tym samym świecie i Robin Hood jest przodkiem Nicka. :)

A co do ostatniego pytania, cóż wszystko jest wtórne, Hamburger z Macdonalda i Hamburger z Burger Kinga czy innej restauracji nazywają się tak samo, wyglądają praktycznie tak samo ale to nie znaczy, że smakują tak samo. Więc można stworzyć coś co przypomina inne rzeczy ale nie musi to znaczyć, że to nie może być świeże i ciekawe. a jeśli jednak szukasz czegoś nowego to zachęcam do czytania książek z typu Deep Future tam zawsze powstaje coś nowego i oryginalnego. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones