PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186910}
5,5 38 237
ocen
5,5 10 1 38237
5,1 16
ocen krytyków
Smętarz dla zwierzaków
powrót do forum filmu Smętarz dla zwierzaków

Abstrahując od fabuły. Czy mi się wydaje, czy akcja obydwu filmów dzieje się w tym samym miasteczku? W filmie „To” wszystko dzieje się w Derry w stanie Maine, a w „Smętarzu (...)” akcja rozgrywa się w stanie Main, ale wydaje mi się, że w jednym ujęciu widać napis miasteczka na znaku drogowym. Jakby ktoś mógł jakieś źródła podrzucić będę wdzięczna :)

ocenił(a) film na 8
christina_194

Akcja Smętarza dzieje się w Ludlow. Znak drogowy, który mówił, że Derry będzie za ileś kilometrów był takim easter eggiem dla fanów.

ocenił(a) film na 5
Milka124

A już myślałam ze jakoś te dwa filmy będą powiązane i wyjdzie jakaś mega gruba akcja :D nie czytałam książek, więc wszystkiego się spodziewam

ocenił(a) film na 8
christina_194

Cóż, patrząc na to że King lubi łączyć ze sobą książki smaczkami, to ciężko się nie dziwić. Np. w książkowym To jest napomknięte, że Dick Hallorann uratował się z pożaru baru Black Spot. To jest ten sam Dick, który pomagał małemu Danny'emu w Lśnieniu.

ocenił(a) film na 5
Milka124

Tak właśnie mi coś chodziło po głowie że King lubi takie akcje ;) No nic zobaczymy jaka będzie druga część „To”. Zwiastun zapowiada fajny film. I ciekawy dobór aktorów :)

ocenił(a) film na 8
christina_194

Również bardzo czekam i jestem ciekaw jak wyjdzie, a po trailerze i po jedynce niezbyt się obawiam o jakość, bo myślę że będzie dobrze.

Milka124

Z kolei w "Cmętarzu" Jud opowiada o tym, że w pobliskim miasteczku wściekły bernardyn zabił kilka osób - co jest oczywiście nawiązaniem do "Cujo" :)

ocenił(a) film na 8
mrs_robinson

Dokładnie. Tak samo wspomniane jest Jerusalem z Miasteczka Salem. Takich smaczków jest mnóstwo w innych jego książkach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones