PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186910}
5,5 38 164
oceny
5,5 10 1 38164
5,1 15
ocen krytyków
Smętarz dla zwierzaków
powrót do forum filmu Smętarz dla zwierzaków

Książkę czytałem jeszcze w LO (jak nie wcześniej) i pamiętam, jak ogromne wrażenie na mnie zrobiła.

Jej nowa ekranizacja - mimo świetnego trailera - to raczej parodia horroru, a nie psychologiczny film grozy (jaki spokojnie można byłoby nakręcić na bazie powieści). Parę razy w czasie seansu dosłownie można parsknąć śmiechem. Końcówka z kolei... Nie rozumiem, dlaczego zmieniono finał (w porównaniu z książką) , ale efekt jest fatalny... Zmarnowany potencjał...

JacekW_BB

W punkt. Mam identyczne odczucia.

ocenił(a) film na 5
JacekW_BB

Exaclty

ocenił(a) film na 7
Susek

Chyba "exacly" jak już.

ocenił(a) film na 8
fizzlymike

Jak już poprawiać to chociaż dobrze xD
"Exactly"

fizzlymike

Egzakli :)

ocenił(a) film na 2
JacekW_BB

Totalnie się zgadzam z każdym Twoim słowem. Mieli taki fajny materiał na scenariusz a takie gowno z tego wyszło.

JacekW_BB

Nie czytałam książki, nie po drodze mi z Kingiem, ale skoro twierdzisz, że tam finał był inny to sięgnę przynajmniej po końcówkę :P Tu nie dość, że było nudno (3/4 filmu o kocie i gdzie się podział stworek ze zwiastuna?) to jeszcze to zakończenie :P

ocenił(a) film na 3
Lili89

Książka serio jest udana. Jaki stworek?

JacekW_BB

Chyba mi się śniło, że w którymś zwiastunie pojawiała się ta rogata postać z książki, którą pokazał Jud.

Lili89

To było Wendigo jakby co. W sumie mogli go pokazać w jakiejś scenie z koszmarów Louisa albo na końcu. Swoją drogą jest to naprawdę ciekawa istota do nakręcenia nowego horroru (trochę jak Rytuał). Oczywiście pod warunkiem, że zostałaby odpowiednio przedstawiona i nie przerysowana.

ocenił(a) film na 7
JacekW_BB

Część wywiadu z Kingiem:

Reżyserzy nowej ekranizacji, Kevin Kölsch i Dennis Widmyer dokonali dość poważnych zmian w twojej historii ale jednocześnie byli bardzo wierni książce. Co sądzisz o nowym filmie?

Jest cholernie dobry! To naprawdę dobry film. Jest dojrzały, to rodzaj dorosłego filmu. Nie w stylu roznegliżowanych nastolatków kolejno zabijanych na letnim obozie. Ostatnio w tym gatunku było kilka udanych filmów. Na przykład „Uciekaj” Jordana Peele’a. Myślę, że jego nowy film – „To my” – będzie wielkim hitem. Ogromnym. [King miał rację, „To my” okazał się mieć najlepszy weekend otwarcia w historii w gatunku horroru, nie będącego sequelem czy remakiem]. O takim dorosłym kinie mówię.

Czy nie przeszkadza Ci, że w filmie, jak to widać w zwiastunie, wskrzesili inne dziecko, starszą dziewczynkę zamiast małego chłopca?

To coś innego. Zrobili dobrą robotę. Stary, widziałem te wszystkie reakcje w necie gdy ludzie zobaczyli, że to Ellie a nie Gage ginie na drodze i myślałem sobie: „Człowieku, co z nimi…” To takie dziwaczne. Jadąc do Tampy możesz wybrać Drogę 301. Ale możesz też obrać Drogę 17. W obu przypadkach dojedziesz do Tampy. [śmieje się]. Rozumiesz? Dla mnie to niczego nie zmienia. Pomyślałem sobie: „Okay, rozumiem dlaczego to zrobili, jest chyba łatwiej pracować z zombie gdy gra go dziewczynka niż brzdąc.”

http://stephenking.pl/wywiad/rozmowa-ze-stephenem-kingiem-5/

Ty nie musisz się zgadzać z autorem powieści :)

ocenił(a) film na 3
JacekW_BB

Jak dla mnie film nie angażuje emocjonalnie, a końcówka jest naprawdę słabiutka i sprawia, że o filmie szybko się zapomni. Nawet dobre aktorstwo nie ratuje specjalnie filmu.

JacekW_BB

Nigdy przenigdy nie porównuj filmu z książką, na podstawie której został stworzony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones