PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665908}

Smak curry

The Lunchbox
7,2 12 383
oceny
7,2 10 1 12383
6,7 12
ocen krytyków
Smak curry
powrót do forum filmu Smak curry

Tytul "Smak Curry" - kto te kretynstwa wymysla? Bo glupo brzmialaby "menażka"? - przynajmniej byloby 1:1 z tytylem. ;)
Film ok - ciekawy, inny; troche "wolny" w grze aktorskiej. Moze i film indyjski - nie jest to jednak bollywood. Oczekiwalam zakonczenia oczywistego, ale jednak nie - nie jest takowe.
Polecam.

qzka

A ja uważam właśnie, że tłumacz bardzo zgrabnie poradził sobie z tytułem. Polacy nie znają Indii i dalekie są im tamtejsze obyczaje. Curry jest w naszym zachodnim społeczeńskie symbolem hinduskiej kuchni i nawet ignorantom kojarzy się z korzenną przyprawą. Słowo "smak" na myśl przywodzi perypetie życia. Myślę, że to dobry pomysł, bo przybliża polskiemu widzowi klimat filmu.

_Jowi_

Ok, rozumiem Twoje podejscie, nie mniej jednak "menażka" odgrywała główną rolę w filmie. Tytuł jednak byłby zbyt "techniczny" i "nieprzyciagajacy uwagę".
Tłumacz zinterpretował sobie tytuł po swojemu, nie zostawiając 1:1 - zawsze mnie to irytowało, to "przeinnaczanie" w imię jakiegoś wyższego dobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones