PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7052}

Smerfy

The Smurfs
6,1 60 474
oceny
6,1 10 1 60474
4,7 10
ocen krytyków
Smerfy
powrót do forum filmu Smerfy

Wyszedłem z kina z dzieckiem po 15 min gdy Gargamel wykrzykiwał cyt.
"Dorwę was wy małe niebieskie ścierwa!!!"
Jak to możliwe że film jest zaklasyfikowany na b/o ??
Zastanawiam się nad pozwem dla dystrybutora.

furror81

tj.odie,w którym zachowuje się jak garfield chodząc na dwóch łapach zamiast czterech jak u psa,nie szczeka tylko zaczyna mówić ludzkim głosem jak on i john arbakule

ja_sam_filmweb

ZGADZAM SIĘ W 100%!!!!!!!!!!!!! ZA MOCNE SŁOWA, CO ROBIŁ TŁUMACZ I TEN KTÓRY "PRZYKLEPAŁ' TŁUMACZENIE???? Ale w Polsce, ciemnogrodzie, wszystko możliwe. Ciekawe, jakie to słowo w oryginale? W Gnomeo i Julia też użyli zbyt mocnych zdań, mimo iż w oryginale tego nie było. Ale - w ciemnogrodzie siedzimy. Pozwij ich, nagłośnij sprawę w mediach, napisz do rzecznika praw dziecka.... niech w końcu znajdzie się ktoś mądry. Trzymam kciuki.

maria2007_filmaniak

Też się zgadzam, ale wiesz co jest tutaj najgorsze? Wypowiedzi co niektórych osób, że skoro słowa - ścierwo - nie blokują na filmwebie to znaczy, że jest ono ok.
Jest jedna zasadnicza rzecz - ja mam ponad 20 lat i mi takie słowo absolutnie nie przeszkadza. Ale ci, którzy upierają się, że nie widzą w takim tłumaczeniu nic złego zapominają chyba, że ten film jest dla dzieci! Nie chciałbym, aby moje dziecko po seansie zadawało mi pytanie - tatusiu a co ścierwo znaczy? Albo co gorsza, używało tego słowa na co dzień.
Niech każdy zada sobie pytanie jak zareagowali by przykładowo uczestnicy kolacji wigilijnej, gdyby z ust 7 latka padło słowo: ścierwo. W każdej normalnej rodzinie raczej nie zostało by to niezauważone i raczej na pewno ktoś zwrócił by na to uwagę.
Albo jeszcze inaczej - skoro ścierwo jest tak naturalnym słowem jak to inni twierdzą, to wstawmy je do wieczorynek. Niech pada co 5 minut. Szybko by taką bajkę zdjęli z anteny.
Skoro dziś słowo ścierwo jest dla niektórych normalne, to za 10 lat inni będą się upierać, że słowo ku..wa jest dopuszczalne.

ocenił(a) film na 5
forek23

Tatusiu, co to ścierwo znaczy? Trup/truchło.
Następnego dnia w szkole:
Paweł ty trupie/truchle/ścierwo.
Prawa rodzicielskie odebrane.
W moim otoczeniu znam dzieci 8-letnie które rzucają ku*wami jak mięsem a słowa ścierwo nawet nie znają.

Gorn221

No ale nie wszystkie dzieci są takie "wyedukowane".

ocenił(a) film na 7
ja_sam_filmweb

Współczuje synowi ojca. Ale się uśmiałem czytając twój post. Dzieci w tym wieku mówią gorsze rzeczy. A ścierwa to nie złe słowo. Jesteś przewrażliwiony i nadopiekuńczy. Typowy rodzic pupilka. To na żaden film nie możesz chodzić. Zawsze w filmie coś powiedzą.


PRZEWRAŻLIWIENIE I NADOPIEKUŃCZOŚĆ SIĘ KŁANIA

piskorX

masz rację

ocenił(a) film na 5
ja_sam_filmweb

Gorszy badziew to był:

"a czy mamy niebieskie tyłki?"

Papa Smerf sadzi tekst o tyłkach? Serio?

Ci prostaccy amerykany.

ocenił(a) film na 4
ja_sam_filmweb

Jeśli słowo ścierwa jest dla ciebie wulgarne to idź do jakiejś szkoły tam dopiero będą bluźnić...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
ja_sam_filmweb

Masz problem niech młody się uczy od małego,że życie to nie bajka gdyby wiecej prawdy o zyciu było w bajkach nie rodziłyby się dzieci nie mające po 16 roku zycia pojecia o prawdziwym życiu

użytkownik usunięty
ja_sam_filmweb

Nie przesadzałbym, gorsze rzeczy się słyszy na ulicy
ja raz widziałem dzieciaka ok.8 lat jak gadał z kolegami i usłyszałem coś mniej więcej takiego "nie ! ten model (chodziło o telefon... chyba) to je**** gówno"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones