PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 417
ocen
2,3 10 1 50417
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Naprawdę mi przykro. Niestety, pogódźcie się z tym, że w Smoleńsku żadnego zamachu nie
było! I nie trzeba być geniuszem, żeby to stwierdzić, wystarczy znać podstawy fizyki! Ludzie, czy
naprawdę aż do tego stopnia propaganda Macierewicza mogła wam wyprać mózgi? NA
ZAMACH ŻADNYCH SENSOWNYCH, POTWIERDZONYCH DOWODÓW NIE MA. POGÓDŹCIE
SIĘ Z TYM!
I jeszcze jedno - to, co zrobiono, czyli pochowano prezydenta Kaczyńskiego koło takich postaci
jak np. Józef Piłsudski... Owszem, w Smoleńsku była straszna KATASTROFA, NIE ZAMACH i
uważam, że zmarłemu panu Lechowi należy się godny każdemu zmarłemu szacunek. Ale nie
zasługuje on absolutnie na to, aby go chować koło Piłsudskiego! Gdyby pan Lech zmarł śmiercią
naturalną, zapamiętano go by jako kolejnego prezydenta bez większych zasług. A pan Piłsudski,
choć jest postacią kontrowersyjną, to jest rzeczywiście bohaterem! A PANA KACZYŃSKIEGO
CHOĆBY NIE WIEM JAK TRAGICZNA ŚMIERĆ NIE NOBILITUJE!

Przecież nikt normalny w żaden zamach nie wierzy. Chodzi o powstanie i utrzymanie mitu założycielskiego, wokół którego można budować nową religię, gromadzić wyznawców i grupować siły. W ten sam sposób z pewnością narodziło się chrześcijaństwo i inne religie. Mit o zmartwychwstaniu, mit o niepokalanym poczęciu itd. Jak się w kółko powtarza jakąś bzdurę, to w końcu samemu się w nią uwierzy.

użytkownik usunięty
eltoro10000

Właśnie! Tu już nie chodzi o to, co się naprawdę zdarzyło w Smoleńsku - tu chodzi o propagandę, o podscycanie nienawiści. To tak jak z wyborami samorządowymi. Rozmawiałem na ten temat z - uwaga - popierającym PiS koordynatorem wyborów w jednym z obwodów. I wiecie, co on udowodnił? Że sfałszowanie wyborów jest niemożliwe! (na pewno nie na taką skalę)... Co tam, że "dowody" takiej np. komisji Macierewicza każda osoba znająca się choć odrobinę na fizyce po prostu wyśmieje! . Ale przecież "ciemny" lud wszystko kupi! eltoro, przecież ci wszyscy wierzący w zamach ludzie to najprawdziwsza sekta! Chrześcijaństwo - Chrystus miał umrzeć za grzechy ludzi. W ich obronie. A w Smoleńsku... Przecież Przenajświętszy Pan Kaczyński bohatersko poległ w walce z siłami zła pod postacią PO! Zmarł w zbrodniczym zamachu zorganizowanym osobiście przez Donalda Tuska! Nie można zmarnować takiej okazji. Trzeba ją wykorzystać do celów politycznych.

Zdradzony o świcie... ;-)))

ocenił(a) film na 7

Przepraszasz, że jesteś głupi?
http://www.youtube.com/watch?v=tb6lIXdIGQY
http://niezalezna.pl/38261-niezalezni-naukowcy-przedstawiaja-nowe-fakty-o-smolen sku
http://niezalezna.pl/47389-przelomowa-informacja-prof-cieszewski-obala-mit-pance rnej-brzozy

użytkownik usunięty
Brian_FF78

Większość ze źródeł, które podają rzekome "dowody" na zamach to tuby propagandowe PiS-u.

ocenił(a) film na 7

Tylko że trudno się z nimi nie zgodzić.

użytkownik usunięty
Brian_FF78

Ale przyznajesz, że źródła, na które się powołujesz, uprawiają propagandę PiS-u? Dlaczego mam się więc z nimi zgadzać, skoro sam dowiodłeś, że nie są obiektywne? Czy w sądzie można przedstawiać tylko dowody obciążające albo tylko uniewinniające?
Ciężko jest mi uwierzyć w prawdziwość tez, jeśli podpiera się je np. zdjęciami wykonanymi nie wiadomo gdzie i kiedy. Ty myślisz, że to, co przedstawia komisja Macierewicza, to prawda? Pozdrawiam... Ja osobiście wierzę w to, co mówią chociażby prawa fizyki, zdrowy rozsądek i podejście do sprawy bez uprzedzeń, choćby nie wiem jak dobitnie obalały teorię zamachu dokonanego przez Rosję, Tuska, PO i nie wiem, kogo jeszcze.

ocenił(a) film na 7

Jeżeli nie wierzysz w to, co jest podawane w mediach prawicowych, to obejrzyj film zmontowany przez duńskiego naukowca Glenna Arthura Jorgensena, w którym padają rzeczowe argumenty. Może się do nich odniesiesz po kolei?
1. Jak to możliwe, że 80-tonowy samolot przelatujący 5 metrów nad słabym drewnianym płotkiem nie zdmuchnął go, podczas gdy jak pokazują nagrania przedstawione na filmie silniki samolotu są w stanie zmieść duży autobus czy furgonetkę (które aż koziołkują)?
2. Dlaczego rosyjski żołnierz wybija szyby we wraku samolotu, skoro mogły być na nich ślady eksplozji w samolocie?
3. Dlaczego tuż po katastrofie Rosjanie niszczą wrak (np. rozcinając go na części), skoro jego zrekonstruowanie mogłoby znacznie ułatwić poznanie przyczyny katastrofy?
4. Jak wyjaśnić różnice:
- zamach w Lockerbie: eksplozja na wysokości 10 000 metrów, 95% wraku odnaleziono i zrekonstruowano, w sumie odnaleziono 10 000 tysięcy kawałków wraku.
- katastrofa w Smoleńsku: upadek z 20 metrów na bagniste podłoże, odnaleziono 50% wraku - 60 000 kawałków wraku?
5. Dlaczego w ziemi nie ma głębokiego krateru po upadku 80-tonowego samolotu?
6. Udowodniono, że nagrania z czarnych skrzynek były zmanipulowane. Dlaczego?
7. Dlaczego na wysokości 15 metrów i w odległości 70 metrów przed miejscem katastrofy padła cała instalacja elektryczna w samolocie? Dlaczego do dzisiaj tego nie wyjaśniono?
8. Dlaczego 4 lata po katastrofie Rosjanie wciąż odmawiają zwrotu czarnych skrzynek i wraku?

Ponad 100 niezależnych naukowców, profesorów i inżynierów z całego świata dowiodło, że oficjalna wersja przyczyn katastrofy przeczy prawom fizyki. Niektóre z ich ustaleń:
- samolot nie mógł rozpaść się na 60 000 części bez wybuchu
- czarne skrzynki zostały zmanipulowane
- brzoza musiałaby być 4 razy mocniejsza, żeby po zderzeniu z nią mógł odpaść kawałek skrzydła
- utrata czubka skrzydła nie mogłaby spowodować takiej katastrofy, jak opisana w raporcie rządowym i MAK
- samolot leciał ponad 30 metrów nad brzozą
- po upadku samolotu powinien powstać krater o głębokości 2 metrów

Film Glenna Jorgensena
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mj_bB6cUWCs

Brian_FF78

No właśnie, ale na te pytanie Ci wszyscy ,,znafcy'' już nie będą próbować udzielić odpowiedzi.
Wolą być nadal wyznawcami ,,sekty pancernej brzozy''.
No, ale skoro w Tvn-ie panie powiedzieli, w Wyborczej panie napisali to na pewno prawda.

ocenił(a) film na 7
matador12

A może jednak ktoś spróbuje :D ....się ośmieszyć :]

ocenił(a) film na 2
matador12

nie oglądam TVN, ale odpowiedzi na jego pytani udzieliłem w drugim temacie, sugeruję przeczytać.

ocenił(a) film na 1
Brian_FF78

Skomentuj to :)

https://www.youtube.com/watch?v=4D3dmy5bE7M

ocenił(a) film na 7
skalp_el

Co ty mi tu kuźwa pokazujesz?! Że samolot traci skrzydło po zderzeniu z betonowym słupem?
Nie porównuj baranie betonu z drzewem.

ocenił(a) film na 1
Brian_FF78

Głąbie, słup jest drewniany.

Powiedziała osoba, która karmi się papką mediów rządowych... (czyt. PO-PSL).

ocenił(a) film na 5
Brian_FF78

Ja od początku byłem przekonany że kacapy mają coś na sumieniu. Teraz nim więcej dowodów, badań ekspertów jestem pewny że to był zamach. Gdyby Rosja miała czyste ręce wrak już od dawna byłby w Polsce. Śledztwo prowadziłby zachodni eksperci a nie przydupasy pułkownika KGB. Zniszczenia Tu-154m przypominają mi zniszczenia wraku malezyjskiego Boeinga, zestrzelonego nad Ukrainą w lipcu br. Tutaj rząd holenderski(większość ofiar tego lotu to Holendrzy), zachował się inaczej niż nasz, wymusili na "separatystach" zwrot wraku. A co zrobił nasz rząd przez te pięć lat?

Brian_FF78

A poza tym było słychać strzały... ;-))

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Ten uśmiech na końcu zdania jest niepotrzebny i lekceważący.
Nie wiem co to były za strzały. Wiem natomiast, że były informacje, że trzy osoby przeżyły.
http://niezalezna.pl/40230-trzy-osoby-przezyly-katastrofe-wkrotce-moga-pojawic-s ie-nowe-dowody

użytkownik usunięty
Brian_FF78

I ty naprawdę wierzysz we wszystko, co jest napisane w Niezależnej? Ja słyszałem zaś, że Macierewicz ma dowody na to, że trzy osoby przeżyły bitwę pod Grunwaldem i obecność trotylu na polach... Tak. To był zamach!

ocenił(a) film na 7

Bitwę pod Grunwaldem przeżyło znacznie więcej niż trzy osoby.
Usłyszałeś to na onecie czy wyborczej?

ocenił(a) film na 7

Po co oceniasz film jak go nie oglądałeś?

Poczekaj jak dostaniemy ten upragniony wrak. Pan Antoni znajdzie na nim ślady bomby atomowej ani chybi...-)
A słyszałeś że stopień obłąkania teraz mierzy się w nowych jednostkach? Maksimum skali to dziesięć Macierewiczów...-)

eltoro10000

Muszę cię zmartwić, ale wrak do Polski nie wróci.
A co do Macierewicza to masz rację, każdy leming ogladający TVN i czytający Wybiórczą wie, że to talib, który jest odpowiedzialny za wywołanie II wojny światowej i wszystkich nieszczęść, które w XX wieku spadły na nasz glob.
Tak tam panie powiedzieli i napisali. To panie musi być prawda....

matador12

Strasznie mnie zmartwiłeś. Można by taki piękny pomnik na Krakowskim Przedmieściu z niego zrobić. Albo pociąć na relikwie i dodawać do flaszeczek z krwią utoczoną z papieskiego truchła.
A pan Macierewicz to niestety tylko biedny, chory człowieczek cierpiący na paranoję i obsesje.

eltoro10000

Masz rację, Macierewiczem już straszą małe dzieci.
Tak się jednak zastanawiam kto ma większą obsesję Macierewicz czy ludzie, którym wszystko się z Macierewiczem kojarzy.
A co do wraku ja też jestem zmartwiony bo każdy normalny kraj walczyłby o zwrot wraku.
Ale nie ma się co martwić w końcu nie żyjemy w normalnym kraju tylko w naszej ukochanej republice bananowej. Inaczej zwaną zieloną wyspą czy jakoś tak.

matador12

Zgadzam się, że normalny kraj to nie jest, ale lepiej się módlmy żeby nie było jeszcze gorzej, bo jak nie daj Boże Kaczory, Hofmany i Macierewicze dorwą się do władzy to jeszcze zatęsknimy na tą republiką bananową...
Co do wraku to nie jest mi do niczego potrzebny, przeciwnie, wolałbym, żeby go nie zwracali, bo na nowo zaczną się cyrki.

eltoro10000

Moim zdaniem już jest bardzo źle bo dostali się do władzy tacy nieudacznicy jak Sikorski, Komorowski, Kopacz, Graś, Sienkiewcz.
Z ekranu straszy specjalista od owadów Niesiołowski.
Cała ta śmietanka dała się podsłuchać niezwykle wyrafinowanej i zaopatrzonej w specjalistyczny sprzęt bandzie kelnerów. Zaiste wspaniałą mamy władzę.
Jak to powiedział klasyk ch..., d..., kamieni kupa. Państwo Polskie istnieje tylko teoreycznie.

matador12

Skoro tak uważasz to wyjedź z tego kraju i nara...

homo34

Sam sobie wyjedź.
To jest moja ojczyzna. Nigdzie się nie ruszam.
Jakby w Twoim domu rozsiedli się złodzieje to byś zostawił dom i patrzył na to co się dzieje z założonymi rękami ?
Może ty byś tak zrobił, ale nie ja.
Na szczęście przykład Tuska pokazuje, że to oni zaczną powoli wyjeżdzać.

matador12

niestety ale kaczyński i macierewicz niestety nie mają zamiaru wyjechać, a to jest największy problem

homo34

7 lat rządów partii POpaprańców i to Kaczyński z Macierewiczem stanowią największy problem ? Chyba w innym świecie żyjemy.

matador12

a wcześniej lata rządów innych popaprańców i wcale nie było lepiej. Zdecydowanie żyjemy w innym świecie

homo34

No faktycznie, żyjemy w innym świecie. W moim świecie opozycja nie rządzi, tylko władza.
Rządy PO to najgorszy polski rząd po roku 89.
Tak, wcześniej było lepiej.
Jedyne co rząd PO zrobił to było podwyższenie podatków i wydłużenie wieku emerytalnego. Dzięki twojej ukochanej władzy będziesz tyrał niedługo pewnie do 80-tki i jeszcze będziesz łapkami klaskał i podskakiwał z radości.

matador12

zanim bezmyślnie napiszesz chociażby o wieku emerytalnym zastanów się dlaczego tak jest, a nie słuchaj co ci pseudo fachowcy z Twojej ulubionej partii piszą

homo34

Ja nie mam ulubionej partii, więc nie wiem o czym piszesz. Ale tak jak myślałem, ty będziesz bezmyślnie przyjmował to co ci jedynie słuszna władza powie, mało tego, poprosisz o więcej.
Mam nadzieję, że jak będziesz miał 80 lat i siedział na kasie w Biedronce, zastanowisz się dlaczego tak jest, że zajmujesz miejsce młodym, którzy zmuszeni są do ucieczki do krajów, które zaoferują im jakiekolwiek perspektywy.

matador12

tak akurat się składa że może nie masz ulubionej partii ale widać w którą stronę zmierzasz. A co do ucieczek to najwięcej ludzi wyjechało z kraju w latach kiedy rządził Pis więc Ty się zastanów kogo chcesz u władzy

homo34

Chcę rozsądnej władzy.
Nie jestem fanem Pis-u, zresztą żadnej partii, ale prawda jest taka, że za Pis-u podatki były obniżane, aktualnie są tylko podwyższane.
Poza tym to nieprawda, że najwięcej uciekło za Pis-u, a z resztą nawet gdyby to i tak to niczego nie zmienia bo PO rządzi już 8 rok i oni sami mówią, że państwo polskie istnieje tylko teoretycznie. Dlaczego więc nie posłuchasz tego co wynika z nagrań, w których jest cała prawda, a wsłuchujesz się w propagandę ?
Nie wciskaj mi Pis-u w brzuch, posłuchaj sobie choćby tego co mówi Kukiz.

matador12

no to żeś dał przykład -Kukiz. Ja też nie jestem fanem PO ale poprzednia władza nie jest też dla Mnie dobrym wyborem

homo34

Kukiz był tylko przykładem, chodzi mi o to, że świat nie dzieli się tylko na PO i PIS. A u nas jest tak- jak jedziesz po PO to na bank jesteś za PiS-em.

matador12

tak wskazują twoje wcześniejsze wypowiedzi.Zamach,brzoza,macierewicz itp

homo34

Nigdzie nie napisałem, że był zamach !!! Albo konfabulujesz albo mylisz mnie z kimś innym. Żeby mówić o zamachu trzeba mieć dowody. Uważam jednak, że jest wiele spraw niedopowiedzianych, które trzeba wyjaśnić, choć nie wiem czy nie jest już za późno. Nie wiem czy był zamach czy nie i moim zdaniem nikt rozsądny bez dokładnie przeanalizowanej sprawy, bez materiałów, bez wraku, nie może tego jednoznacznie stwierdzić.

matador12

jedna z twoich wypowiedzi do Brian FF78 na to wskazuje

homo34

Żadna nie świadczy o tym, że uważam, że był zamach. Nigdzie tego nie napisałem.
A to, że denerwuje mnie pewność, że zamachu nie było to inna sprawa.

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Różne l<utasy próbują zrobić z Macierewicza chorego i obłąkanego człowieka, bo się go boją i słusznie. Antek jest bardzo mądry i we wszystkim ma rację. Nieoficjalnie już wiadomo, że to był zamach. Ta władza nie chce dopuścić żebyście wy głupcy poznali prawdę. Dzięki temu cały czas rządzą, robią co chcą i ciągle są bezkarni. Ale ten czas musi się skończyć!
Nie lubicie Jarka Kaczyńskiego, kochacie zdrajce Komorowskiego. A ten chuj, na długo przed zamachem wiedział co się stanie. Miał kiedyś powiedzieć, że "Prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni."

ocenił(a) film na 7
Brian_FF78

http://wpolityce.pl/polityka/154949-przyjda-wybory-prezydenckie-albo-prezydent-g dzies-poleci-i-to-sie-wszystko-zmieni-i-10-kwietnia-prezydent-gdzies-polecial

Brian_FF78

Załatw sobie jakiegoś dobrego psychiatrę, nie trać czasu na dyskusje. Czas działa na twoją niekorzyść.

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Na ciebie już nie będę tracił czasu, bo za głupi jesteś by z tobą dyskutować.

Brian_FF78

Będę ci niewymownie wdzięczny

eltoro10000

żuj jajo swinio;)

Brian_FF78

długo się leczyłeś psychiatrycznie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones