PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649608}
6,2 84 918
ocen
6,2 10 1 84918
6,5 33
oceny krytyków
Snowpiercer: Arka przyszłości
powrót do forum filmu Snowpiercer: Arka przyszłości

Mieszkam teraz w Korei, dlatego jedną z pierwszych rzeczy było dla mnie zobaczenie Snowpiercera. ;) Mogę z czystym
sumieniem polecić - jeśli ktoś lubi twórczość tego reżysera, Chrisa Evansa (genialna imho rola) czy dystopie, film
powinien się spodobać.

A już całkiem niespojlerowo, to zastanawiają mnie daty premier na świecie - dla niektórych krajów jest to październik
tego roku, jednak dla większości luty 2014. Ciekawe, czy film wejdzie też do polskich kin?

ocenił(a) film na 9
Nashirah

z chęcią obejrzę, jednak tylko tę wersję którą ty widziałeś/łaś, Koreańską. Podobno dystrybutor w wersji światowej ma wyciąć 20 minut fabuły (obcinając wątki rozwoju postaci) aby film był bardziej "przystępny" dla amerykańskiej publiczności. Reżyser jest z tego powodu rozwścieczony. W kinach na świecie najprawdopodobniej nie będzie można zobaczyć wersji reżyserskiej. Pewnie zostanie puszczona później na DVD.

http://variety.com/interstitial/?ref=http%3A%2F%2Fvariety.com%2F2013%2Ffilm%2Fne ws%2Fbong-joon-ho-hints-at-snowpiercer-discord-1200702475%2F

ocenił(a) film na 9
miszatujest

Tez o tym slyszalam! I szczerze mowiac zastanawialam sie, ktora niby czesc mieliby "obciac", zeby film nie stracil za wiele ze spojnosci. Kazda scena wydaje sie gruntowanie przemyslana i naprawde ciezko mi powiedziec, ktora bylaby zbedna...


SPOJLER:
slyszalam, ze obcieta zostanie scena z siekierami/rozcinaniem ryby, najbardziej symboliczna i imho kluczowa scena filmu. Ma nadzieje, ze to jednak nieprawda.

Nashirah

Hey, wczoraj udalo mi sie obejrzec film jako sneak peak (pozytywne zaskoczenie, zazwyczaj zdarzaja sie dziela typu "Anchorman 2", a tu "Snowpiercer", co do ktorego juz zdazylam zwatpic, czy w ogole bedzie w kinach). Jestem ciekawa, jaka wersje widzialam. W Nl w kinach kroluja z reguly typowo 'hamerykanskie' filmy, jednak wydaje mi sie, ze tym razem trafilam na "oryginal" - w kazdym razie, scena z siekierami&ryba byla, nawet dosc dluga :) Czy slyszalas jeszcze o jakis innych scenach, ktore planowano wyciac? Moze w ten sposob jak po nitce do klebka, uda mi sie wywnioskowac, ktora wersja ogladalam ;)

ocenił(a) film na 9
insia

Niestety nie orientuje sie za bardzo :( slyszalam tylko o scenie z rozcinaniem ryby, ale wydaje mi sie, ze na necie byl gdzies artykul o tym, co ma zawierac "ocenzurowana" wersja, moze warto poszukac?

Nashirah

Dzieki, poszukam :)

ocenił(a) film na 7
miszatujest

ok, już znalazłem jak to jest z tym cutem. oryginał trwa 126 minut. jakoś w listopadzie organizowano w USA pokazy testowe skróconej wersji i okazało się, że została gorzej przyjęta niż oryginał. także obcięcie 20 minut w U.S. jest już nieaktualne, Weinstein będzie próbował z innym cutem, mniej zredukowanym. Tym niemniej w Polsce ma być pełne 126 minut.

ocenił(a) film na 7
Nashirah

co Ty robisz w Korei?

ocenił(a) film na 9
elf17

Studiuje ;)

ocenił(a) film na 7
Nashirah

wow nieźle ,ale aż w korei?

ocenił(a) film na 8
Nashirah

Jak wygląda życie w Korei? Bo jestem zafascynowany kulturą i życiem w tym kraju, i chętnie bym się przeprowadził, nawet na studia :D

Nashirah

Ale za murem czy przed? ;-)

ocenił(a) film na 9
Siwy280987

You got me, mieszkam w Pyeongyangu (Phenianie? Nie pamiętam, jak na nasze to tłumaczą ;)) z full dostępem do internetu.

ocenił(a) film na 7
Nashirah

O kurde to ty mieszkasz w Korei Północnej i masz dostęp do neta myślałem że tam dostęp do sieci jest blokowany bardziej niż w chinach, ale ja się może nie znam

Nashirah

Studiujesz tam koreański czy może coś innego? Jesteś tam na jakiejś wymianie studenckiej , czy to indywidualna inicjatywa?

Dante_Alighieri_87 - studentów dewizowych obowiązują inne zasady niż szarych obywateli :)

ocenił(a) film na 9
Artpeter

Studiuję dziennikarstwo. W Korei Południowej, nie Północnej. ;)

Nashirah

Hmm, napisałaś, że studiujesz w Pyongyang - a to jest stolica Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, czyli Korei Północnej... Nie wiesz gdzie jesteś? To chyba zły objaw :>

ocenił(a) film na 6
Bissst

Właśnie mnie tez to rozbawiło. Jeszcze ma full dostęp do internetu, no i najbardziej śmieszne taki film w Korei Północnej.

ocenił(a) film na 6
Bissst

Choć według adresu IP jest w Seulu.

rafib1975

Czyli chyba jednak problem z geografią ;-)

ocenił(a) film na 9
Bissst

Albo z sarkazmem.

Nashirah

Aaaa, teraz słyszę. Niestety w necie nie zawsze można wyłapać ironię w głosie ;-) Zwracam honor.

ocenił(a) film na 9
Bissst

Wybaczam. :') Faktycznie ciężko jest czasem, brakuje prompt-tabliczki z oznaczeniem, albo jakiejś specjalnej czcionki. Bardzo nad tym ubolewam.

Nashirah

Czy film jest umieszczony na jakiejś stronie w wersji ENG?

ocenił(a) film na 8
cytrynka1997

przeszukałem wszystko co sie dało nie ma nigdzie...napaliłem sie jak szczerbaty na suchary bo lubie Evansa :(( ^&$^#*(&)^%^$ a tu nie ma nigdzie...wszystko przez tych amerykańskich ćwirć główków

cytrynka1997

Jest w HDcam

ocenił(a) film na 7
Nashirah

to może się orientujesz/orientujecie jak to jest z długością tego filmu?? niby trwa 126 minut. moje pytanie czy po czy przed wycięciem 20 min przez H.Weinsteina? ile trwa w Korei? i drugie pytanie, czy wiadomo coś o koreańskiej premierze DVD tego filmu???

ocenił(a) film na 9
druid_3

Nie pamiętam, ile trwał film dokładnie bez wyciętych scen, ale mam wrażenie, że koło dwóch godzin by się zgadzało.

Co do DVD/Blue-ray, czytałam jakiś czas temu artykuł, że ma wyjść w marcu. Znalazłam tez taką stronę, z pre-orderami na 2 kwietnia: http://www.blu-ray.com/movies/Snowpiercer-Blu-ray/90424/

ocenił(a) film na 8
druid_3

Film nie zostanie pocięty jednak. Zostaje 120min

ocenił(a) film na 8
Nashirah

Film wejdzie do polskich kin 11 kwietnia, a jego dystrybutorem jest Monolith.
Na ich stronie nic jeszcze o nim nie piszą (najpóźniejsza zapowiedź jest z marca), ale na swoim facebooku podlinkowali wywiad z reżyserem przy okazji podając datę premiery (news datowany na wczoraj). https://www.facebook.com/monolithfilms

ocenił(a) film na 3
Khaosth

od dzis jest juz w necie w dobrej jakosci, wystarczy poszukac ;]

ocenił(a) film na 8
miko1980

W sensie, że któryś z dystrybutorów filmu wprowadził również możliwość oglądania filmu online?

ocenił(a) film na 3
Khaosth

w sensie ze pojawil sie zagranica juz na blurayu i ktos to zripowal i wrzuci do sieci :]

ocenił(a) film na 3
miko1980

* wrzucił

Nashirah

Ale masz Fajnie też tak chce. Czyta sie Fenian jak dobrze pamietam

Nashirah

o moj drogi a ja w Japonii ...:D wpadnij kiedyś do Okayamy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones