PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9756}

Star Trek VIII: Pierwszy kontakt

Star Trek: First Contact
7,1 10 854
oceny
7,1 10 1 10854
Star Trek VIII: Pierwszy kontakt
powrót do forum filmu Star Trek VIII: Pierwszy kontakt

Zamierzam obejrzeć sobie całą trylogię Star Trek, ale nie wiem od której części zacząć. Moglibyście mi doradzić?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

p10tr3k

Proszę bardzo:
1. Star Trek Star Trek: The Motion Picture (1979)
2. Star Trek II: Gniew Khana Star Trek II: The Wrath of Khan (1982)
3. Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka Star Trek III: The Search for Spock (1984)
4. Star Trek IV: Powrót na Ziemię Star Trek IV: The Voyage Home (1986)
5. Star Trek V: Ostateczna Granica Star Trek V: The Final Frontier (1989)
6. Star Trek VI: Wojna o pokój Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991)
7. Star Trek: Pokolenia Star Trek: Generations (1994)
8. Star Trek: Pierwszy kontakt Star Trek: The First Contact (1996)
9. Star Trek IX: Rebelia Star Trek: Insurrection (1998)
10. Star Trek: Nemesis (2002)

ocenił(a) film na 7
Grom

ja też dziękuję :) zamierzam obejrzeć a nie wiedziałam w jakiej kolejności

ocenił(a) film na 7
Grom

11. Star Trek (2009)
12.W ciemność. Star Trek (2013)
13. Star Trek: w nieznane (2016)

ocenił(a) film na 10
p10tr3k

Zacznij od Pierwszego Kontaktu. Mimo, że w środku, łagodnie wkręci Cię w świat Star Treka, oraz przede wszystkim nieco go naświetli.
Pozdro

ocenił(a) film na 8
Katun

można by to powiedzieć o prawie każdej części star treka. Najlepiej poporstu lecieć po kolei po częściach jakie wyszły. Conajwyżej przerywając je na serial "ST: Next Generation" przed właśnie "pierwszym kontaktem".

Na dobrą sprawę twórcy poszczególnych części bardzo często wyciagali jakiś wątek z odcinków serialowych. Tak też się stało z zemstą Khana. BYł to początkowo wątek z pierwszego serialu o pierwotnym star treku, i później został rozwinięty w filmie.

Najlepiej jest więc oglądać wszystko pokoleji hronologicznie jak powstawało wraz z rozwojem uniwersu star treka :)

p10tr3k

A nie lepiej zacząć od serialu ? Poza tym Star trek nie jest trylogią.

Dzejkob

no tak tylko ze ja nie chce ogladac tego wszystkiego a juz na pewno nie serialu bo pewnie jak zwykle sie wciagne a w miom przypadku to niewskazane bo jak sie w cos wkrece to potrafie ogladac po kilkanascie godzin dziennie (raz chyba doszlam nawet do ok 20h z krotkimi przerwami na jedzenie i siusiu), wiec nie chce zaczynac. no ale troche mi wstyd ze nigdy nie ogladalam star treka no i jstem troche ciekawa wiec powiedzie od ktorej czesci filmu mam zaczac tak zebym mogla zrozumiec co sie wogole dzieje

ocenił(a) film na 10
Dzejkob

zgadzam się Trylogia to są trzy części. Star Trek'a nazwałbym antylogia. Najlepiej zacząć od serialu bo w pierwszym filmie pełnometrażowym już odzyskują i naprawiają Statek ENTERPRISE.

ocenił(a) film na 6
fajny334

Nie polecam zaczynać od The Motion Picture, akcja jest dość powolna, film do granic możliwości rozciągniety i niejednego może zniechęcić.

AzulMaestro

Ale jest poważny, dorosły, doroślejszy od 98% tutejszych użytkowników filmwebu i wyrafinowany. To arcydzieło kina s-f a arcydzieła mają to do siebie, że nie są strawne dla pospolitych fanów gównianej "Zielonej Mili".

użytkownik usunięty
AzulMaestro

Zgadzam się. Film nudny, ciężko się wkręcić o co chodzi, przynudza a nawet potrafi uśpić :/

ocenił(a) film na 7
AzulMaestro

Jak na razie The Motion Picture to najlepsza część imo, jestem po seansie 7dmej właśnie i jak na razie zadna z tych części nie dorasta do pięt tej pierwszej, są niczym bajkowe Star Warsy

fajny334

Nie "antylogia" tylko "antologia" :)

ocenił(a) film na 7
p10tr3k

Filmy kinowe można podzielić na trzy generacje:
I - części od 1 do 6 wywodzą się bezpośrednio z oryginalnego serialu z 1966 roku. To w nich bohaterami są te najbardziej kultowe i rozpoznawalne postacie - Spock, kapitan Kirk, "Łapiduch". Sam serialu nie oglądałem, ale nie miałem problemów ze zrozumieniem świata czy relacji między bohaterami. Można by tu jeszcze wliczyć część siódmą, bo zaczynamy film z bohaterami tej generacji, ale główna część filmu dotyczy kolejnego pokolenia bohaterów.
II - części od 7 do 10. Te filmy opierają się bohaterach wykreowanych w serialu "Star Trek: następne pokolenie" z 1987. Najbardziej rozpoznawalnymi bohaterami tych części są kapitan Pickard, android Data i klingon Worf.
III - części od 11 stanowiące reboot serii. Powrócono do starych bohaterów w młodszej odsłonie dzięki czemu można było pokazać jak formowała się załoga, a nowi widzowie nie musieli odświeżać wszystkich wcześniejszych produkcji.

Seriali nie odświeżałem, więc w ich kwestii nic nie doradzę. Taka podstawa z filmów to:
1. "Star Trek" z 1979. Najlepiej zacząć od pierwszego filmu choćby po to by zorientować się kto jest kim w załodze. Jeżeli ta część nie podpasuje, to można przejść do:
2a. "Star Trek 4: powrót na Ziemię". To najbardziej humorystyczna część serii, a jej komizm wynika ze zderzenia dość archaicznych pokojowych bohaterów z "barbarzyńską" kulturą i technologią lat '70. Niezła alternatywa dla widzów którym nie przypadło podejście na serio.
2b "Star Trek 6: Wojna o pokój". IMO najlepszy z filmów ze starą ekipą. Skupia się na śledztwie dotyczącym ataku na klingoński statek. To dość istotna rasa w uniwersum, a ta część dobrze przedstawia stosunek Federacji do klingonów, ich obyczaje, a także przedstawia dość istotne wydarzenie dla przyszłości Federacji.
3. "Star trek 8: Pierwszy kontakt" - Co prawda pałeczkę kolejnej ekipie przekazano w poprzedniej części, ale ani nie był to udany film, ani wprowadzenie nowej załogi do łagodnych nie należało. "Pierwszy kontakt" wydaje się lepszym startem dla nowych bohaterów, do tego pokazuje początki lotów międzygwiezdnych i wprowadza do filmów jedną z bardziej znanych ras - borgów.

- części 10 jeszcze nie oglądałem.

4. "Star Trek" 2009 - Reboot serii. Można oglądać jak pierwszy film. Ponownie prezentuje najbardziej znanych bohaterów, rasę romulan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones