PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1262}

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Dead Poets Society
7,8 314 335
ocen
7,8 10 1 314335
7,4 37
ocen krytyków
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
powrót do forum filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów

z drugiej irytujący jak zwykle Robin Williams oraz tony humanistycznego bełkotu. Jak dla mnie 3.

ocenił(a) film na 10

Tony humanistycznego bełkotu :D. Film który wiele spraw przekazuje na lekcjach literatury... Prawo Poego w swej czystej postaci.

ocenił(a) film na 7

Pozostań w swoich klimatach i obejrzyj Uprowadzoną 3. Nie dorosłeś do takich filmów.

użytkownik usunięty
Seecue

Obejrzę na pewno.

ocenił(a) film na 9
Seecue

Film w rzeczy samej nie każdemu się spodoba, aczkolwiek to nie powód by nazywać kogoś niedojrzałym.
Swoją drogą kiedy ktoś używa zwrotu "humanistyczny bełkot" zastanawiam się, po co w ogóle brałeś się za oglądanie tego filmu? :)
Nie podejrzewałeś, że nie przypadnie Ci do gustu?

Robie moim zdaniem był świetny, jak i cały film. Jeżeli ktoś oglądając pozostawił w sobie otwarty umysł, mógł spodziewać się dobrego spektaklu, jednak jeżeli oglądamy "stowarzyszenie umarłych poetów" i oczekujemy języka i akcji rodem z "szybkich i wściekłych" najprawdopodobniej się rozczarujemy i ocenimy coś na trójkę... Z tego samego powodu sam nie oceniłbym wyżej wymienionego filmu. :D

Dałem dziewiątkę, ponieważ film był lepszy niż myślałem... zmotywował, dodał siły, by "chwytać dzień!" :)
Polecam wszystkim, u których poezja nie wywołuje gorączki :P

użytkownik usunięty
Dainc007

[ quote="Dainc007"] Nie podejrzewałeś, że nie przypadnie Ci do gustu? [ /quote]

Podejrzewałem, ale lubię ryzyko :)

Gdybym nie zasypiał obejrzał bym go, może w końcu siądę i obejrzę, chyba że cały film jest taki sam jak pierwsze 40-50 min to sobie odpuszczę.

ocenił(a) film na 8
FlawlessPlan

W takim razie sobie odpuść :)

ocenił(a) film na 8

Czego, jeśli nie "humanistycznego bełkotu" spodziewałeś się już po samym słowie "poetów" w tytule?

użytkownik usunięty
Ziutencja

"Kutowy", "Niesamowity", "Genialny", "Arcydzieło", "Najpiękniejszy film jaki w życiu widziałam", Oscar za najlepszy scenariusz plus trzy nominacje. Po tym wszystkim, spodziewałem się dostać coś więcej, niż tylko ckliwą historyjkę o nauczycielu z misją.

ocenił(a) film na 8

Kultowy*, mniejsza o większość.
A czy jakikolwiek film dostał jednogłośną ocenę od całej widowni? Proszę cię... fabuła mnie może nie porwała, ale film jest dobrze wykonany, dialogi nie usypiają jak w niektórych filmach, aktorstwo na dobrym poziomie. Dając 3/10 przemyślałeś jakieś kwestie oprócz tej czy fabuła ci się podobała czy nie?

użytkownik usunięty
Ziutencja

/// (...) mniejsza o większość. ///
Ke...?
/// Dając 3/10 przemyślałeś jakieś kwestie oprócz tej czy fabuła ci się podobała czy nie? ///






???












xxx

użytkownik usunięty
Ziutencja

Je*any Filmweb.
No to jeszcze raz.

/// (...) mniejsza o większość. ///
Ke...?

/// Dając 3/10 przemyślałeś jakieś kwestie oprócz tej czy fabuła ci się podobała czy nie? ///
Tutaj nie da się dać oceny cząstkowej za fabułe. Dałem 3 za całokształ. Film jest słaby i tyle.

ocenił(a) film na 8

A więc co oprócz fabuły tak cie raziło w oczy?
Mniejsza o większość [czy. ale to szczegół] Po prostu walnąłeś literówkę w słowie "kultowy".

użytkownik usunięty
Ziutencja

Tak. Robin Williams.

ocenił(a) film na 8

I za jednego aktora i wg ciebie irytującą fabułę poleciało o 7 w dół?
Mnie irytował Knox ale, aż tak się na ocenie nie odbiło!

ocenił(a) film na 8
Ziutencja

Oczywiście filmowy Knox...

użytkownik usunięty
Ziutencja

Przeczytaj mój pierwszy post, tam napisałem wszystko. Tego filmu nic nie ratuje.

ocenił(a) film na 8

Jak sądzisz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones