PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107694}

Straszny film 4

Scary Movie 4
5,9 87 740
ocen
5,9 10 1 87740
3,9 11
ocen krytyków
Straszny film 4
powrót do forum filmu Straszny film 4

Jako że poprzednie części też były łagodnie mówiąc głupie, to tutaj nie dość że wszystko jest jeszcze głupsze, to niestety scenarzyści muszą mieć niezły tupet żeby wyśmiewać się z takich świetnych obrazów jak Tajemnica Brokeback Mountain i Za wszelką cenę. W tym drugim przypadku jednak jest to jeszcze większy nietakt, bo wszyscy którzy widzieli film wiedzą, jak przerażającą historię opowiada. A wyśmiewania się z ludzkiego nieszczęścia i tragedii ja niestety nigdy nie będę tolerował (nawet jeśli jest to przedstawiona w filmie).
O obsadzie nie mówię, bo wiadomo że nie ma tu czego oceniać.
Film jest tak żałosny, twórca kpi z inteligencji widza jak i cała seria. Traktuje osobę siedzącą przed telewizorem jak za przeproszeniem debila i udaje że zrobił film.
1/10.

użytkownik usunięty

Racja, jestem z Tobą !
1/10

użytkownik usunięty

Thx :)

ocenił(a) film na 1

HA a u mnie na 1 załapał się jeszcze American Pie

użytkownik usunięty
antifaa

Hej, American Pie na szczęście (?) nie widziałem.

ocenił(a) film na 1

Błogosławiona niewiedza, z tydzień nie mogłam wyjść z szoku ;)

ocenił(a) film na 7

Uważam, że "łagodnie mówiąc" użytkownik wojciechmlnwsk115 nie powinien wszystkich filmów, jakie oglądał, ogląda i będzie oglądał wrzucać do jednego wielkiego wora i wobec wszystkich z nich szukać wspólnego mianownika o nazwie "ambicja". Filmów takich jak choćby wspomniana "Tajemnica Brokeback Mountain" nie powinno się wrzucać do jednej szuflady i porównywać do takich, jak "Straszny Film" czy innych parodii, gdyż funkcje pełnione przez te filmy są skrajnie różne. Brokeback opisuje problem, opowiada smutną historię i ma na celu wywoływać kontrowersje w celu poruszenia w społeczeństwie ważnego i spychanego na margines tematu tolerancji etc. Natomiast parodiowanie go nie szydzi z samego tematu, tylko stanowi czystą rozrywkę... niekoniecznie obrażając przy tym inteligencję widza. Zatem, Drogi Przedmówco, życzę Ci większej dawki dystansu do świata i kinematografii, nie doszukuj się Kolego Wojciechu w każdym filmie cech dzieła wybitnego, bo nie każdy film ma za zadanie być dziełem wybitnym. Monty Python też obraża i wyśmiewa wszystko w obrębie widnokręgu, a jednak został uznany za grupę wybitną, filmy za ponadczasowe a humor brytyjski takie po prostu posiada cechy. Dlaczego Amerykanom mamy odmawiać zarezerwowanego dla Brytyjczyków prawa do wyśmiewania rzeczywistości? Z poważaniem...

użytkownik usunięty
HrabiaCagliostro

Ale nikt nie mówi tutaj o porównywaniu. Może jest to śmieszne dla kogoś komu parodiowane filmy się nie podobały (choć pewnie nie zawsze), ale dla mnie to to było niczym. A właśnie parodia tych filmów jeszcze to wyolbrzymiła.

użytkownik usunięty

Moim zdanie parodię można zrobić tak, że główną atrakcją nie będzie tylko rzyganie i nie powiem co jeszcze.

ocenił(a) film na 8
HrabiaCagliostro

zgadzam się trzeba podejść do tego filmu jak do niewymagającej (wręcz odmóżdżającej) komedii i wtedy nie stresujesz się, że szargają świętości. Tak na marginesie poprzednie 3 części oceniłem na 10, ta ostatnia trochę odbiega od nich poziomem.

HrabiaCagliostro

HrabiaCagliostro - Nic dodać, nic ująć - świetna wypowiedź.

ocenił(a) film na 6

Chyba nie masz poczucia humoru, kolego. Jako parodia spełniła swoje zadanie. Przy "Strasznym Filmie 4" śmiałam się niemal bez przerwy.

ocenił(a) film na 6

.. Trzeba mieć dystans do takich filmów. Widać, że ty go niestety nie posiadasz -.-

ocenił(a) film na 4
Kaineko

Zgadzam się. Film nie został stworzony po to by brać go na poważnie ... Nie wszystko w nim śmieszy, ale jeżeli ktoś temu filmowi daje 1/10 to jest to lekka przeginka. Nie znam osoby ktora nie rozesmialaby sie przynajmniej raz ogladajac te serie/

ocenił(a) film na 4
Baara

i powtarzam, serie - bo akurat 4 jest dużo słabsza od reszty i z tym się zgodzę.

Baara

Mam na imię Tatiana, miło mi. Nie zaśmiałam się ani razu ;]. No to już znasz.
Komedie i parodie na ogół nie są po to, by brać je na poważnie, jednak fajnie by było, gdyby twórca nie został w tyle w procesie ewolucji.

ocenił(a) film na 7
Baara

Dokładnie.

Kaineko

Tak. Do tego rodzaju produkcji trzeba mieć dystans i niezłe poczucie humoru ;)

ocenił(a) film na 7
Piepek12

Popieram.

Piepek12

Zryte i prymitywne, chciałeś powiedzieć. I mówię to z pełną świadomością człowieka, którego to śmieszyło (na usprawiedliwienie tego ostatniego mogę powiedzieć, że oglądałem pierwszą część pomiędzy "Pięknym umysłem" a "Generałem Nilem") ;)

ocenił(a) film na 7

Bo to jest komedia dla ludzi z wielkim poczuciem humoru. Ten film ma być głupi że śmieszny, a nie super inteligentny.

Rozumiem, że niektórzy są w niektórych punktach przewrażliwieni, ale polecam mieć troszkę dystansu ;)

ocenił(a) film na 9
ponder

Ale i tak najlepszy fragment: to jest Detroit przed atakiem kosmitów ... a to po :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones