PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1416}

Straszny film

Scary Movie
6,3 274 444
oceny
6,3 10 1 274444
5,2 20
ocen krytyków
Straszny film
powrót do forum filmu Straszny film

Do jakich filmów nawiązuje "Straszny Film"? To znaczy co parodiuje. Ja zauważyłam tylko "Szósty zmysł", "Blair Witch Project" i oczywiści "Krzyk". Ale wiem ze są co najmniej jeszcze dwa filmy. Pomóżcie

kaska

powiem wam że wydaje mi się że parodia filmu Halloween 20 lat póxniej też tam jest kiedy laska łamie sobie nogę i leżąc na ziemi wije się do przodu. scena z H20 kiedy laska przyczasnęła nogę windą a potem Michael ją zabił.

ocenił(a) film na 10
Gepard

"halloween" wtedy gdy Cindy wygląda podczas lekcji przez okno i widzi morderce :)

ocenił(a) film na 10
__________

Aha i jeszcze "Piątek 13nastego" - odgłosy jakie wydawał morderca siedząc na kanapie z Shortym i jego kumplami :P

ocenił(a) film na 7
__________

"Tytanik" jak siedza w kinie i leca reklamy. Murzyn stoi na czubie statku i sie drze ze jest krolem swiata, a za chwile koles go leje batem po plecach.

ocenił(a) film na 7
Loszo

I jeszcze "Koszmar z ulicy wiazow" jak jeden koles ma wytrysk pod sufit. I "Jezioro marzen" jak sie zabiera za laske. "Chudszy" na podstawie ksiazki Kinga jak matka tej laski co ja zabili na poczatku robi loda ojcu w samochodzie. Jak cos jeszcze mi sie przypomni to napisze.

ocenił(a) film na 10
Loszo

A nie napisałam zbyt dokładnie o co chodzi z tą parodią "Friday the 13th" :) Kiedy morderca siedzi zjarany na kanapie z qmplami Shortiego to wydaje odgłosy "Ki Ki Cha Cha". Chyba nie musze dodawać, że Jason wydaje właśnie takie dźwięki.

ocenił(a) film na 10
__________

Dodałabym jeszcze "Krzyk 2" - scena w kinie i w kiblu :)

ocenił(a) film na 7
__________

Piszac "Krzyk" ma sie w tym przypadku na mysli cala serie raczej. Na koncu scena jak Shorty napada na sklep i sie nagrywa na kasete parodiuje "Krzyk 3"

ocenił(a) film na 7
Loszo

człowieku, jaki "Tytanik":) to było z "Amistad"

ocenił(a) film na 7
BSQ

Di Caprio stal na przodzie statku i darl sie jak glupi, ze jest krolem swiata. "Amistad" nie widzialem, ale lanie murzyna po plecach to pewnie z tego filmu.

Loszo

hahaha tytanik, po pierwsze primo, pisze się "titanic", a po drugie primo to było z filmu "Amistad" a nie tytanic buahahah, ale debil z ciebie

anonim7

Ta zapowiedź w kinie to była parodia Amistada i zarazem Titanica "debilu".

prof_mateusz27

Pieprzysz głupoty i sam żeś debil, w "Tytanicu" nie było nic co było w tej zapowiedzi, a jeśli było to możesz mnie oświecić i powiedzieć konkretnie co, to może zmienię zdanie na ten temat.

anonim7

http://youtu.be/67grI0nNctQ?t=1m42s Nie spinaj się tak bo nie masz racji. Sam się prosiłeś o tego "debila" tym swoim wymądrzaniem się i obrażaniem innych zamiast normalnie napisać.

kaska

Cała końcówka, to parodia filmu "Podejrzani", kiedy Cindy i ten policjant zakumali, kto jest mordercą. Mianowicie scena ze spadającą filiżanką oraz Doofy idący chodnikiem, a następnie wsiadający do samochodu.

kaska

do wyzej wymienionych dodalbym jeszcze "W samo południe" (scena na wózkach), "Snatch" albo "Rocky" (Walka z kotem), "Brudny Harry" (tekst "do you feel lucky, punk?")

Anhelo

"Hannibal" (jak shorty siedzi na morfinie z przecietym czolem) McGyver (scenka w chlodni) "Aniołki Charliego" dalsze skojarzenia "twister" i "Przyczajony tygrys ukryty smok" albo ewentualnie kino azjatyckie albo adaptowane azjatyckie ;)

Anhelo

Jeśli Chodzi o Jedynkę to już chyba wszystko a jeśli o dwójkę to Głównymi są "Trzynaście Duchów" i "Nawiedzony" a jeśli o trójke to "The Ring" i "Znaki" a jeśli o czwórkę to "Piła" "The Grudge Klątwa" "Osada" i "Wojna Światów"!!!

Goku

"Jeśli Chodzi o Jedynkę to już chyba wszystko a jeśli o dwójkę to Głównymi są "Trzynaście Duchów" i "Nawiedzony" ...

przecież cały początek dwójki to parodia Egzorcysty!!!

Anhelo

debilu to było w drugiej części

kaska

Jest też parodia piekielnej głebi, gdy Shorty na końcu po napisach gada do kamery. Zresztą to jest połączenie sceny z krzyku 3 i piekielnej głebi.

Bizarro

Parodia American Pie w scenie łożkowej, gdy Cindy pyta sie Bobiego: "Jak mam na imię dziwko"

Bizarro

Parodia American Pie w scenie łożkowej, gdy Cindy pyta sie Bobiego: "Jak mam na imię dziwko"

ocenił(a) film na 7
Bizarro

ajajaj myslalam, ze to nawiazanie do Tede i "wiesz z kim tanczysz dziwko?" zniszczyles mi zycie............

kaska

i jeszcze "przeklęty" gdy mu robi loda w samochodzie

kaska

a wie ktoś może skąd jest scena, gdzy facet mówi do głównej bohaterki gdy ta podejrzewa go, iż jest mordercą "Przecież mnie znasz!" skadś to znam ale nie moge sobie przypomnieć...

ocenił(a) film na 8
smerfetka

kiedy dzgaja sie nozami nawzajem - to scena z filmu klincz - z tupaciem ;)

kaska

a wie ktoś może skąd jest scena, gdzy facet mówi do głównej bohaterki gdy ta podejrzewa go, iż jest mordercą "Przecież mnie znasz!" skadś to znam ale nie moge sobie przypomnieć...

ocenił(a) film na 6
kaska

"Podejrzani" - ostatnia scena.

ocenił(a) film na 7
kaska

No i jeszcze "Podejrzani", czyli zakończenie filmu, "Forrest Gump", "Oczy węża" i "Sok z żuka"

Rafikii89

jeszce słoneczny patrol, kiedy na poczatku filmu ta panienka ucieka przed morderca i jest takie zwolnione tempo:)

ocenił(a) film na 7
nenyaaaa

Obcy 4 - Dziennikarka jak pojawia się po raz pierwszy: (Kogo mam przelecieć, żeby zrobić wywiad) a Ripley w "Alien: Resurrection": (Kogo mam przelecieć, żeby się stąd wydostać)

BSQ

O właśnie też zauważyłem Forresta Gumpa: Shit's happend

użytkownik usunięty
kaska

tatuś był zakneblowany ta czerwoną kulką a pedzio chcial sie z nim zabawiac - zupelnie jak w pulp fiction :)

użytkownik usunięty
kaska

tatuś był zakneblowany ta czerwoną kulką a pedzio chcial sie z nim zabawiac - zupelnie jak w pulp fiction :)............................ ........

użytkownik usunięty
kaska

* "Krzyk"
* "Słoneczny Patrol"
* "Koszmar Minionego Lata"
* " The Blair Witch Project"
* "American Pie"
* "Piątek Trzynastego"
* "Titanic"
* "Koszmar Z Ulicy Wiązów"
* " Jezioro Marzeń"
To chyba tyle jak coś jeszcze wyczaję to napiszę :)

Kto mi powie jaka aluzja jest do Blaur Witch Projekt, bo ogladalam to ale nie kojarze....

kasik17

aluzja do blair with project to ta jak Gail jest w tym zakatku dla zakochanych. a dokładniej gdy przychodzi ten morderca to ona z kamerzysta zaczynaja uciekac i pózniej jak Kenny zostaje zabity to Gail podswietla sobie twarz latarka i jej gluty leca.

irekirek12

Gridlock'd - Ta jedna z ostatnich scen co waynes dźga tego kumpla jest z tego filmu.

ocenił(a) film na 6
jarassek

lool a nikt nie wspomnial o Matrixie? ;] jak sie cindy bije z morderca, slow motion i te sprawy ;p

ocenił(a) film na 8
minornight

Normalnie byłem w szoku, że nikt jeszcze o tym nie wspomniał jak była prowadzona dyskusja...

kaska

Heh,w zasadzie w 80% ten film to parodia "krzyku" .Chyba z połowa scen nawiązuje to tego filmu,nawet takich mało znaczących np. w krzyku główna bohaterka jest u koleżanki, wtedy wchodzi ten gliniarz i podaje jej lód ,a w scary movie jest identyczna scena tylko Doof bardzo bezpośrednio podaje ten lód-konkretnie rzuca rzuca Cindy prosto w łeb... :D

ocenił(a) film na 9
kubis8888

Krzyk i Koszmar minionego Lata to główne dwa filmy które parodiuje Straszny Film ;)

kaska

http://pl.wikipedia.org/wiki/Straszny_film#Parodie Tu masz wszystkie parodie.

Alex2422

Halloween: 20 lat później ,no i Titanic bo ta namiętna miłość Cindy i Bobbiego u niej na imprezie ;DD

ocenił(a) film na 5
kaska

Krzyk
Koszmar minionego lata
Blair with project
Titanic
Krzyk 2
Haloween: 20 lat poźniej
Egzorcysta (o tym filmie jest tylko pewna wzmianka)
Jezioro marzeń

ocenił(a) film na 9
Jasmine_93

Matrix i Aniołki Charliego jeszcze :)

ocenił(a) film na 5
mareczekp2

No właśnie.

ocenił(a) film na 3
kaska

Nikt z Was nie wymienił filmu "Matrix".

ocenił(a) film na 7
Goyathlay

I jeszcze koszmar minionego lata spory wątek z tego z tym kolesiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones