PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229126}

Strzelec wyborowy

Voroshilovskiy strelok
7,9 696
ocen
7,9 10 1 696
Strzelec wyborowy
powrót do forum filmu Strzelec wyborowy

Fajny film ale....

ocenił(a) film na 6

Film generalnie mi się podobał. Jednak mógłby być bardziej dopracowany. Np każdy kto zna troszkę podstawy balistyki albo ogląda ,,pogromców mitów" na Discovery wie że strzał z broni palnej w zbiornik z paliwem nie powoduje wybuchu po trafieniu nawet nabojem zapalającym. Ustalenie miejsca skąd padł strzał też nie jest trudne. Za duża bajka...

ocenił(a) film na 8
dawwwo1

Ha! Chyba nie pamiętasz sceny kupowania broni, albo oglądałeś film z niezbyt dokładnym tłumaczeniem. Przytoczę scenę z pamięci choć oglądałem to wiele lat temu.

- Po co ci broń dziadku?
- Do polowania.
- Snajperska?
- Nie chcę uszkodzić skóry.
- Jakie chcesz naboje? Zwykłe czy zapalające?
- Jedne i drugie.
- A mówiłeś, że nie chcesz zepsuć skóry.
- Zmieniłem zdanie.

ocenił(a) film na 6
Mroovkoyad

O czym już pisałem naboje zwykłe czy zapalające, karabinowe czy pistoletowe albo pośrednie NIE POWODUJĄ WYBUCHU PO TRAFIENIU W ZBIORNIK Z PALIWEM! A ustalenie kierunku z którego padł strzał to też nie trudność. Ten film za duża bajka...

ocenił(a) film na 8
dawwwo1

Nie zauważyłem, że wspomniałeś o amunicji zapalającej. A masz jakieś dane na potwierdzenie tej tezy?

ocenił(a) film na 6
Mroovkoyad

Proszę sprawdzić w spis mitów obalonych z programu Pogromcy mitów:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogromcy_mit%C3%B3w
W sekcji Samochody jest o obaleniu tego mitu. Polecam ten odcinek jest dosyć ciekawy..

dawwwo1

Ten starszy pan ,nie strzelal naprawde...On tylko tak udawal.

ocenił(a) film na 8
dawwwo1

Nie można zapomnieć, że film jest z 1999 roku. I ciężko też przeoczyć fakt, że większość nawet amerykańskich filmów akcji powtarza dokładnie ten sam zabieg pt. wybuchający samochód po trafieniu we wlew paliwa. Rozumiem, że jest to błędne i powiedzmy że nieprawdziwe, ale nie wiem jaki sens jest skupiania się na rzeczach małoważnych gdy film przedstawia w sposób jasny i klarowny podstawowe żądze ludzkie.

Radusiu_90

Zgadzam się w 100% Trochę już męczą mnie stale powtarzające się zarzuty, które obnażają rażące błędy związane np. z wybuchającymi beczkami, samochodami, pogwałceniem praz fizyki, balistyki itp. Podstawowymi błędami, które powinny nas wszystkich razić to błędy fabularne, które w sposób nielogiczny wpływają na akcje. Takie marudzenie zazwyczaj pojawia się zazwyczaj pod filmami sensacyjnymi,
thrillerami itd. Traktujmy to z przymrożeniem oka, bo przecież jeżeli chcemy realizmu to oglądajmy wyłącznie produkcje dokumentalne. Próbujmy wczuć się również w konwencje gatunku. pozdrawiam!

Radusiu_90

Hheheh to w przecietnym filmie amerykasnkim mamy setki takich nierealnych akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones