PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804145}

Styks

Styx
5,8 864
oceny
5,8 10 1 864
6,3 3
oceny krytyków
Styks
powrót do forum filmu Styks

i cierpienia ludzi. Samotna żeglarka na niewielkim jachcie. To metafora możliwości każdego z nas. Co jako jednostka, nie dysponująca ani finansami, ani możliwościami lokalowymi mogę zrobić, aby pomóc ludziom uciekającym przed wojną, strachem, biedą? Tak naprawdę niewiele. Mogę uratować jednego chłopca. Ten film to przejmująca przypowieść, to obraz dylematu moralnego, to konflikt pomiędzy empatią a racjonalnością. Bardzo aktualny, bardzo ważny we współczesnym świecie, będący alegorią ambiwalencji Zachodu wobec kryzysu uchodźczego. A to, co możemy zrobić, aby pomóc, to wyrzucenie linii.

Agatonik

To nie jest, psycho-lożko, moja religia. Ty się według niej żyj. Ale nie w Polsce!
Żegnam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Agatonik

Hmm nie zgadzam się. Nie uważam, że to "przejmująca przypowieść", czy "alegoria ambiwalencji Zachodu". Raczej dość nudny, monotonny film o kobiecie na łódce. Abstrahując od metafor i ukrytego przekazu, przez godzinę oglądamy dość nudne sceny marynistyczne, przez resztę mamy "Chirurgów" wystylizowanych na kapitana Nemo (diagnoza i interwencja pani doktor). Muzyki właściwie brak, sceny na jachcie też nie są najlepsze. Nie do końca rozumiem dlaczego oceniasz film w kategoriach "na ile procent jest zgodny z moim światopoglądem", zamiast ocenić sposób realizacji, scenariusz, cośkolwiek w czym reżyser/scenarzysta/aktorzy mogą błysnąc swoimi zdolnościami

ocenił(a) film na 8
aga_przy

Bo taka jest moja przypadłość, że bardziej oceniam film po tym, jak na mnie osobiście wpłynął, czy poruszył moje emocje, czy dał mi do myślenia - niż po scenariuszu, grze aktorskiej, czy innych aspektach:))

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Z tego co mówisz, to nie wpłynął na Ciebie wcale. Utwierdziłaś się jedynie w swoim światopoglądzie. Idę o zakład że dzieło o wymowie mocno "prawicowej" wzbudziłoby w Tobie więcej refleksji, ba może nawet zmieniłabyś swoje dotychczasowe poglądy ;) Serdecznie polecam dokument Lauren Southern, żeby spojrzeć na ten temat z innej perspektywy.

ocenił(a) film na 8
aga_przy

Dziękuję za wskazanie dokumentu - zerknę:))

aga_przy

ale jaki dokument Lauren Southern?

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Nie ma sensu dyskutować z takimi ludźmi. Ja już dawno się poddałam. Totalna znieczulica.

Lady_Lazaruss

Jedyne co można zrobić w takim przypadku aby pomoć to ich zostawić w piz...u.Ja bym tak zrobił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones