PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836062}
6,6 13 153
oceny
6,6 10 1 13153
6,7 36
ocen krytyków
Supernova
powrót do forum filmu Supernova

budżet?

ocenił(a) film na 4

Wszędzie widzę informację, że film nakręcony przy niewielkim budżecie i za to należy go docenić, ale nigdzie nie natknąłem się na konkretne kwoty. Ile zatem wyniósł całkowity budżet?

kamis182

Film był realizowany w ramach programu "6o minut" Studia Munka, gdzie każdy film dostaje podobno milion złotych brutto. Tutaj udało się nakręcić za to prawie 80 minut, może przez to że całość toczy się w jednym miejscu na drodze wiejskiej, nie ma gwiazd itd. Można sobie zadać pytanie czy milion to tak naprawde mało czy nie. Na pewno dużo mniej niż niektóre polskie produkcje sensacyjne czy historyczne. Moja ocena tego filmu jest bardzo surowa i to częściowo może wynikać z tego budżetu, tzn że jest to duża amatorszczyzna aktorska, statyści, Ci wszyscy ludzie w tle, są okropni, a główni aktorzy też nie porażają. Raczej głupotą, ale to wynika wszystko ze scenariusza, który moim zdaniem pokazuję historię totalnie wydumaną, przejaskrawioną i nieprawdopodobną. można zrobić bardzo dobry film za 7, 15, 30, 60, 150 tys usd w stanach, to powinno się za milion złotych w Polsce. Jednak ja przede wszystkim nie kupuję tej historii, a realizacja też w tym nie pomogła.

maxplastic

W zachodnich recenzjach piszą ze wszystko w tym filmie jest prawdopodobne

ocenił(a) film na 7
maxplastic

Myślałem, że z 5k

kamis182

Jerzy Kapuściński powiedział na spotkaniu po seansie, że koszt filmu to 1 250 tys.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones