PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836062}
6,6 13 140
ocen
6,6 10 1 13140
6,7 36
ocen krytyków
Supernova
powrót do forum filmu Supernova

Miałam okazję być na jednym z pierwszych pokazów dzisiaj w cinema city.
Uf.
Film wgniata w fotel. To moze być film symbol: jedno wydarzenie, na jednej ulicy, w jednym goracym dniu a na to dziesiątki reakcji. Coś się stało, coś groźnego. Kruhlik zestawia ze sobą jakby kilka perspektyw. W filmie "Supernova" Polska jest agresywna, pijana, przestraszona, ale także Polska czująca, ropiejąca i tęskniąca.

Ten film zostaje w człowieku po wyjściu z sali kinowej

luki_ster

Mam podobne odczucia. Po wyjsciu z kina, film jeszcze dlugo chodzil mi po glowie. Kawał dobrego , polskiego kina.

Lencuszka

Dobre kino to spłycenie tematu, tu jest sztuka i psychoanaliza zarazem. Świetna rezyseria, montaż, gra akorska - nie ma znanych "gęb" a jakże dobrze to się ogląda, tak wiarygodnie!

ocenił(a) film na 9
ela999

Zgadzam się. Aktorzy nieznani (poza Hycnarem przynajmniej, choć on tez nieograny) i to jest ogromna zaleta tego filmu. Kadry, klimat, napięcie, scenariusz = wszystko bardzo dobre.

ocenił(a) film na 10
ela999

I to wszystko sa wlasnie skladowe dobrego kina:) Dla mnie ogromna wartoscia tego filmu jest jego przekaz emocjonalny. Mocny...

luki_ster

Uuuuu no super. Widziałam tylko zwiastun (do kina na film idę w tygodniu), ale juz po zwiastunie widać, że to kino na wysokim poziomie. To może byc najlepszy debiut reżyserski kończącego się roku. Brawo dla pana Kruhlika w takim razie :)

ocenił(a) film na 10
Tola101

Byłam, widziałam i jestem pod wrażeniem tak dobrej produkcji! Obowiązkowo, kto nie widział to do kina na seans :D

luki_ster

bardzo bardzo dobry film, to jak jest prowadzona kamera, zagrane postaci, jak trzyma w napięciu, jakie emocje wywołuje, dźwięk który nie tylko jest taki jak powinien być ale jak buduje niektóre sceny, porównałbym Kruhlika do Innaritu bo ma podobną, emocjonalną, siłę rażenia, zdecydowanie lepszy niż Boże Ciało, genialny

ocenił(a) film na 9
marckoza

Lepszy niż Boże Ciało. Mi bardziej skojarzył się z "Cichą nocą". Pamiętam, ze po obejrzeniu tego filmu tez wyszłam z kina wstrząśnięta. Niby momentami było śmiesznie, ale to był śmiech przez łzy. Polskie kino pokazujące prowincję - mocne i przekonujące. Supernova to potwierdza.

luki_ster

Byłam kilka dni temu, a myślę o filmie i jest to cudowne uczucie, że wreszcie po dłuższym czasie mogłam taki film obejrzeć. Większość filmów niestety zapomina sie juz po dojechaniu do domu :( po prostu rozrywka a tu jest coś więcej i mocniej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones