PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1271}

Szklana pułapka 2

Die Hard 2
7,3 111 443
oceny
7,3 10 1 111443
6,9 18
ocen krytyków
Szklana pułapka 2
powrót do forum filmu Szklana pułapka 2

To chyba nagorsza z tych "Szklanych pułapek" (kto na Boga wymyślił ten kretyński tytuł?). Nie ma w tym filmie ANI JEDNEJ sceny, która byłaby prawdopodobna. Wszystko to wymyślone przez jakiegoś opóźnionego w rozwoju nastolatka, zrealizowane przez reżysera - amatora i zagrane przez Bruce'a Willisa tak, jakby był aktorem teatrzyku podwórkowego.
Owszem, obejrzałem, ale tylko po to, by się dobrze pośmiać. Turlałem się po kanapie, jak Bruce Willis przemieszczał się z miejsca na miejsce z predkością światła (najczęściej jakimiś korytarzami buchającymi parą), trafiał wroga jednym pociskiem (natomiast wróg nie móg go trafić setkami pocisków) i zdążył katapultować się (!!!???) z Herculesa po wrzuceniu mu kilkudziesięciu granatów do kabiny przez potwornie cynicznych napastników. Granaty oczywiście poczekały z eksplozją, aż Bruce Willis namyśli się, usiądzie na fotelu i zapnie pasy. Trwało to około pół minuty.
To wysadzenie samolotu w powietrzu przez podpalenie lontu w postaci strugi wyciekającego paliwa, scenarzysta wymyślił chyba pod wpływem jakichś prochów.
No a końcowa scena, gdy jego żona stoi jak zachwycone cielę przy dźwiękach fanfar i pień anielskich w drzwiach samolotu, zamiast zjechać w pośpiechu na płytę lotnika po trapie, to przypieczętowanie tej bzdety dla debili. W normalnych warunkach dostałaby kopa w dupę od stewardessy, by nie blokowała ewakuacji. I tym optymistycznym akcentem kończę moje wybrzydzanie mimo, że mógłbym się jeszcze poznęcać nad tym gniotem.

ocenił(a) film na 4
wybrzydzacz

Popieram w 100%! I jestem naprawdę bardzo zaskoczona tyloma pozytywnymi ocenami tego filmu...

ocenił(a) film na 6
wybrzydzacz

No niestety. Film cienki jak kawa w McDonaldzie, najsłabsza część z serii. Teraz czekam na 5-kę na dvd.

ocenił(a) film na 6
wybrzydzacz

Bruce Willis miał po prostu wpisany kod na nieśmiertelność.

dragon_33

Totalnie sie z Toba nie zgadzam, ale oczywiscie szanuje Twoje zdanie. Nie kazdemu musi sie to samo podobac... Dla mnie 9/10. Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 6
Shurtugal_Eragon

Nie zrozumiałeś mnie. Film mi się nawet podobał chociaż jedynka była wg mnie lepsza. Chodzi o to, że scenarzyści trochę przesadzili z ilością fartów głównego bohatera np. scena z granatami i katapultowaniem się. Mogli to jakoś inaczej rozegrać. Nie wymagam nie wiadomo czego bo to tylko film akcji, ale kilka scen mogli sobie darować.

dragon_33

Sorki, ale teraz zauwazylem, ze ten komentarz mial byc do urzytkownika wybrzydzacz. Pomylilem sie... Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
dragon_33

proponuję obejrzeć 4.0 i 5 tkę:D To już zakrawa na S-F:D pozdr. ps. Pierwsze trzy częsci genialne!

wybrzydzacz

Totalnie sie z Toba nie zgadzam, ale oczywiscie szanuje Twoje zdanie. Nie kazdemu musi sie to samo podobac... Dla mnie 9/10. Pozdrawiam ;)

wybrzydzacz

Wszystko ok, ale to ma być kino akcji, główny bohater musi kilka razem fartem w ostatniej chwili uniknąć śmierci, ale żeby kino akcji było, to musi być dużo strzelanki i pościgów, fajny pomysł, gdy w śniegu skuterami się ścigają, strzelają w tym małym kościele ślepakami, no i paliwo palące się za odlątującym samolotem!

Poza tym czego wymagacie od filmu z 90 roku, gdy wtedy królowały predatory, kobry, rambo, pasażer 57 itp ;)

A co do tłumaczenia die hard, to już Maciej Stuhr doskonale sparodiował to swoim skeczem : fak ju - odejdź! :D Trochę dystansu!

ocenił(a) film na 8
wybrzydzacz

To jest klasyk gatunku. Die Hard. Nie musi być ani realistyczne, ani też logiczne. To nie jest ten typ filmu, kiedy to wreszcie zrozumiecie.

ocenił(a) film na 3
qwester1213

A idź ty, ja z bajek dawno wyrosłem. Dla mnie film musi mieć odrobinę prawdopodobieństwa, a nie sam kit. Jakbym chciał oglądać bajki, to pooglądałbym Czerwonego Kapturka.

ocenił(a) film na 8
wybrzydzacz

Każda szklana pułapka jest tego typu, nie podoba się, nie oglądaj. Najwidoczniej to nie twoje klimaty, poszukaj sobie jakieś komedie, bo widzę to jest to, co lubisz.

ocenił(a) film na 3
qwester1213

Wybacz ale pozwól, że to ja będę decydował co oglądać. Poza tym, żeby coś ocenić, trzeba obejrzeć, nie uważasz? Dlatego wyjątkowo wkurzają mnie takie uwagi, jak Twoja.

ocenił(a) film na 8
wybrzydzacz

Twoje za to, przy braku wiedzy na temat danego gatunku, są bardzo trafne i wartościowe. A oglądać, co chcesz, możesz, zabronić Tobie tego raczej nie mogę.

wybrzydzacz

nie popłacz sie tylko

ocenił(a) film na 10
wybrzydzacz

Cała seria polega własnie na tym co ci się nie podoba. Nie oglądaj już żadnych części po prostu nie kumasz klimatu.

ocenił(a) film na 3
sebo8110

Goń się. Będę oglądał to, na co będę miał ochotę, a tobie nic do tego. Poza tym, inne filmy z tej serii były całkiem do rzeczy. Ten to wyjątkowe kretyństwo.

ocenił(a) film na 10
wybrzydzacz

Właśnie bardzo fajny :P

ocenił(a) film na 9
wybrzydzacz

Narzekaj jeszcze, że horrory straszą, a komedie bawią. Szklana pułapka to nie film dokumentalny, a kino akcji, które ma być po prostu rozrywką, jak wszystkie inne strzelanki - skierowane do pewnego grona widzów, dla których prawdopodobieństwo nie jest najważniejsze. To Twój komentarz sprawia, iż można 'turlać się po kanapie". Słaby hejt. :)

ocenił(a) film na 3
inacomito

Horrory straszą, komedie bawią, a co według ciebie filmy akcji? Mają ogłupiać? Najgorsze jest to, że większość komedii, szczególnie amerykańskich wcale nie bawi, tylko wkurza, a horrory tylko śmieszą. Te wszystkie filmy, jak trafnie zauważyłeś, są niestety skierowane "do pewnego grona widzów", których jest niestety coraz więcej. Do grona bezmyślnych kretynów. A pomyśleć, że kiedyś takie filmy były normalne, tylko z małą ilością efektów specjalnych, za to z większą dozą sensu.. ech...

ocenił(a) film na 8
wybrzydzacz

Jak chcesz mieć sensowne, ambitne filmy. Zacznij oglądać thrillery, albo filmy z Nicolasem Cage'm.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
qwester1213

Trillery i filmy z Nicolasem Cage'm to "sensowne i ambitne filmy"? Coś takiego.... Wiesz co? Przestań ty mi doradzać, co mam oglądać, bo głupio gadasz. Sam wiem, co to są dobre filmy.

ocenił(a) film na 8
wybrzydzacz

Bo to są ambitne filmy. Ale spoko, Ty wiesz lepiej.

wybrzydzacz

Sam gatunek thriller nie jest ani ambitny ani nieambitny, to zależy od konkretnego filmu , masz thrillery dobre , ambitne z dobrą czy rewelacyjną grą aktorską albo słabe, nierealistyczne nadające się tylko do stacji telewizyjnych
Dobre dreszczowce robił np Hitchcock.

użytkownik usunięty
qwester1213

to właśnie dobry film, z klimatem!!!!!!!!!!!

użytkownik usunięty
wybrzydzacz

chyba inny film ogladalismy.......

ocenił(a) film na 8
wybrzydzacz

ja się też turlałem ze śmiechu i jak dla mnie to wystarczy, by film był dobry ;d wszystkie filmy akcji mnie śmieszą, nie rozumiem, jak można odbierać je inaczej niż jak komedie w sensacyjnym kubraczku

ocenił(a) film na 9
wybrzydzacz

Zajebisty film, nie pi...ol głupot. Po latach wciąż się go dobrze ogląda i jest widowiskowy... A pokaż mi jaki film czystej akcji ma wszystko realne jak w życiu? Tak jak napisałem , nie pi...ol, nie pi...ol bo wielu osobom się podoba taki "odmóżdżacz" pomiędzy ambitniejszym seansem...

ocenił(a) film na 4
wybrzydzacz

i do tego na koniec wszyscy się radują, banany na gębie... o katastrofie pierwszego samalotu gdzie zginęło X-dziesiąt(więcej ? ) ludzi, nikt już nie pamięta...film katastrofa, szczerze próbowałem "mózg off" podczas oglądania, ale nie udało się...

Wad3r

Może dlatego, że go w ogóle nie masz i nie było czego wyłączać. Wesołych Świąt. :)

ocenił(a) film na 6
wybrzydzacz

Realnie przedstawiona w filmie bójka by wyglądała tak - gość dostaje z piąchy w mordę raz, ewentualnie dwa, pada na glebę i biorą go na trepanację czaszki, a ten, który go uderzył, zwija się bólu i biorą go na ortopedię składać rękę.

ocenił(a) film na 4
impassive

no i pięknie :)

ocenił(a) film na 9
wybrzydzacz

Nie chcę być "zhejtowany", ale nie rozumiem jak taki film można oceniać na "3", "4". Przecież jest to klasyk gatunku, film będący w swoim gatunku niemalże arcydziełem. No "5", "6" to rozumiem, jeśli ktoś nie lubi takiego typu filmów. Bruce Willis zaś urodził się właśnie do takiej roli, twardego, nieustępliwego gliniarza. Porównując część I i II, uważam, że obie są dobre, ale z małą przewagą II nad I. W tej drugiej odsłonie rewelacyjna jest scenografia, gdyż poznajemy prawie każdy metr wielkiego lotniska, na którym dzieje się dynamiczna akcja.

ocenił(a) film na 3
Peter2013

Ech.... nie chce mi się już dyskutować. Takie to już niestety mamy "klasyki gatunku". Dla mnie cały gatunek nadaje się do kosza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones