PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1257}

Tańczący z wilkami

Dances with Wolves
7,8 116 522
oceny
7,8 10 1 116522
6,9 14
ocen krytyków
Tańczący z wilkami
powrót do forum filmu Tańczący z wilkami

Dlaczego ona przez caly film jest taka rozczochrana i brudna? Nie moge na nia patrzeć. Tańczący taki czysciutki, ogolony, w upranej koszuli, Indianie również bez zarzutu, a ona jak kocmołuch.

ocenił(a) film na 9
Goska_Bab

mój mąż też to dzisiaj zauważył i stwierdził nawet, że ona chyba starsza ode mnie...:-)

ocenił(a) film na 10
Goska_Bab

Też do dziś nie pojmuję co charakteryzatorom strzeliło do łba żeby zrobić tej kobiecie taki busz na głowie. Od pierwszej sceny w filmie Pięść wygląda tak niechlujnie i odpychająco że aż trudno zrozumieć jak mogła się spodobać Johnowi. A przecież aktorka prywatnie wcale nie jest brzydka.

rose47919

A mi się tam podobała, lubię takie poczochrane. Wyglądała dziko i poetycko jak dla mnie.

ocenił(a) film na 7
Goska_Bab

Bo to pierwsza hipsterka w dziejach.

Goska_Bab

Poza tym jest dużo bardziej naturalna niż Costner, który jest wg. mnie zbyt gładki i zbyt hollywoodzki i śmiesznie trochę wygląda w indiańskim wdzianku i z piórkiem :)

Goska_Bab

Drażniły mnie te jej śnieżnobiałe zęby wybielone w amerykańskim gabinecie dentystycznym. Nie mogli ich choć trochę ucharakteryzować ?

ocenił(a) film na 9
_Jowi_

śnieżnobiałe zęby wśród aktorów grających w filmach odnoszących się do dawnych epok, bywaj zaliczane do Hollywoodzkich absurdów.
Zawsze irytowały mnie super-ząbki niejakiego Tuco z "Dobry, zły i brzydki". Rzezimieszek z 19 wieku, snujący się latami po preriach. Nie miał kontaktów z pastami i szczoteczkami.
Widocznie żucie tytoniu i picie whisky jest rekomendowane przez stomatologów :D

ocenił(a) film na 8
_Jowi_

To nie jest takie w 100% nierealne.

Diety tamtejszych plemion zupełnie były pozbawione białego cukru i białej mąki. Ponadto jako przypraw używali (i używają) różnego rodzaju super-piekących papryk, które są niezwykle skutecznym środkiem bakteriostatycznym.

Jak będziesz miała okazję to spróbuj kiedyś zjeść po normalnym posiłku jednego "pickled hot chili pepper". To jest coś co przeciętny Europejczyk powinien móc utrzymać w ustach bez wypluwania, przeżuj to i połknij popijając czystą wodą. Dla dopełnienia testu nie myj zębów przed pójściem spać. Następnego ranka zrozumiesz, o czym piszę.

użytkownik usunięty
Goska_Bab

Z tego co pamiętam z książki - ona była w żałobie, bo jej indiański "mąż" zginął. Costner znalazł ją na prerii, gdzie odprawiała rytuał żałoby - samookaleczenie, etc. Być może dlatego tak ją przedstawiono w filmie, chociaż akurat nie kojarzę czy było to w jakikolwiek sposób w filmie zamarkowane.

ocenił(a) film na 8

I chyba o to chodzi. Wprawdzie nie wiem jakie zasady obowiązywały Siouxów ale po dziś dzień zarówno u Innuitów jak i Czukczów (historycznie to samo źródło kulturowe) żałoba eksponowana jest właśnie niechlujną aparycją. Coś w rodzaju manifestu: Nie ma tego (tej), dla którego chciałabym być atrakcyjna; równocześnie sposób na gaszenie zapędów ewentualnych adoratorów.

użytkownik usunięty
staryzgred

Ale ona nawet na swoim ślubie z Dunbarem jest masakrycznie rozczochrana.

ocenił(a) film na 10
Goska_Bab

a ja tego nie zauważyłem i wg mnie nie ma sensu psuć sobie filmu czepiając się o szczegóły :P

Goska_Bab

Trzeba dodać, że w filmie było kilka scen czesania tych kołtunów. Chyba potrzebowała odrzywki czy co tam kobiety na to biorą ;)

ocenił(a) film na 9
Goska_Bab

Bo ona była roztrzepana :D

użytkownik usunięty
Goska_Bab

Właśnie oglądam na Pulsie i też mi to przyszło do głowy. :-) Miałam nawet zacząć taki temat, ale już od dawna jest. :-) Indianki są tak dokładnie uczesane w warkocze i z przedziałkiem, a jej włosy wyglądają jak miotła. Poza tym wygląda, że obcina włosy, bo ma grzywkę. Wyglądem bardzo odstaje od reszty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones