PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31670}

Tam, gdzie rosną poziomki

Smultronstället
7,9 32 027
ocen
7,9 10 1 32027
8,4 32
oceny krytyków
Tam, gdzie rosną poziomki
powrót do forum filmu Tam, gdzie rosną poziomki

Niby zawsze wiedziałem co to mniej więcej znaczy, ale dopiero oglądając ten film poczułem się jakbym odwrócił się w platońskiej jaskini i zobaczył ich ideę przez tę ulotną chwilę.

To mój pierwszy film Bergmana. Praktycznie nie oglądałem nigdy kina z lat 50. i dopiero teraz widzę jak wiele traciłem.

Taka dygresja: największą bolączką współczesnego polskiego kina jest to, że wszystko musi być wprost wypowiedziane. Wszyscy się umówili, że potencjalny widz jest idiotą, więc jak się posłużą owymi filmowymi środkami wyrazu innymi niż dialog, to nikt nie zrozumie.

gupidupek

Z tym, że ten problem dotyczy nie tylko polskiego kina, tylko kina w ogóle. I w sumie podobne założenie nie mija się całkowicie z prawdą, bo niestety im mniej dialogów i akcji, a więcej gestów i symboli, przeciętny widz się po prostu nudzi.
Ale też niektórzy współcześni twórcy podejmują się stworzenia produkcji o nienachalnym klimacie, chociażby "Między słowami" S. Coppoli. Polecam, jeśli nie oglądałeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones