PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31670}

Tam, gdzie rosną poziomki

Smultronstället
7,9 32 015
ocen
7,9 10 1 32015
8,4 32
oceny krytyków
Tam, gdzie rosną poziomki
powrót do forum filmu Tam, gdzie rosną poziomki

optymistyczny ?

ocenił(a) film na 7

Refleksyjna opowieść dotycząca pewnego profesora, który w ciągu jednego dnia wraca w snach, w myślach do czasów przeszłych do momentów które miały na niego wpływ. Przypomnienie tych wszystkich zdarzeń z jego życia uświadamia mu tak naprawdę jakim człowiekiem jest.

Ogólnie nie przepadam za filmami przepełnionymi metaforami ponieważ nigdy nie jestem wstanie wszystkich wyłapać, dlatego po takich filmach siadam i czytam co mi umknęło, co reżyser chciał powiedzieć.

Chyba nie zaliczyłbym tego filmu do optymistycznych czy ciepłych. Bo co może być optymistycznego w tym że zdajemy sobie sprawę z tego że zmarnowaliśmy w swoim życiu wiele szans, mało tego mieliśmy negatywny wpływ na życie innych (patrz syn Profesora który robi tak samo). Ten film to spojrzenie na swoje życie bardzo krytycznie.

Dlatego do końca nie jestem przekonany czy ta podróż dała coś profesorowi optymistycznego? Przecież już tak niczego nie zmieni ( lub może to być bardzo trudne). Nie dostajemy odpowiedzi ile życia przed nim i czy uda mu się coś zmienić.
7/10

ocenił(a) film na 8
Cziken

Przecież profesor już tego samego dnia zaczyna coś zmieniać... relacje z synem i synową oraz ze służącą...

(https://www.youtube.com/watch?v=U4pCRdCOCZY)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones