PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661636}

Też chcę

Ya tozhe khochu
6,0 962
oceny
6,0 10 1 962
6,5 4
oceny krytyków
Też chcę
powrót do forum filmu Też chcę

Plytkie pokolenie

ocenił(a) film na 9

O filmie jest juz sporo watkow wiec dodam od siebie tylko jedno. Jakze smutne jest to jak durni sa ludzie. Ci ktorzy pisza ze w filmie nic sie nie dzieje. Ze dluzyzna. Ze bohater idzie, siada , mysli i nic. Ja wiem ze zyjemy w czasach kina akcji ( w ktorym oczywiacie tez sa perelki) i jak sie nie ganiaja nie strzelaja itd to jest nuda wielka, ale az strach jak tepym trzeba byc by tak skrajnie nie pojac przekazu tego filmu nie mowiac juz o pieknie kadrow. Czy o tym jak z w miare zabawnego filmu pokazującego ( nieco groteskowo) rosyjska dusze w kilka chwil film zmienia sie calkowicie i dostajemy obraz metafizyczny. Dlatego nie ma co sie kierowac ocenami z filmweba bo nazwac dzieło gownem,a gowno dzielem moze tu kazdy.

ocenił(a) film na 6
braknicku87

A niechby im pokazać którąś z perełek Tarkowskiego, toby dopiero był płacz i zgrzytanie zębów! :o)

metropolis

Pozasypialiby na Stalkerze. Tam tylko smutek, czerń-biel i deszcze :)

metropolis

Obawiam się, że oni odpadną nawet przy Mistrzu i Małgorzacie. Chyba pora umierać.

ocenił(a) film na 6
braknicku87

to trochę nie tak. Jednak mamy rok 2019 i obecne pokolenia mogą odbierać kino i oczekiwać od filmu czego innego, bo do tego zostali przyzwyczajeni, to znają, to czują, to rozumieją. Trudno winić odbiorcę za to jak współczesna kultura go ukształtowała. Zresztą bądźmy szczerzy - jaki procent widzów tak naprawdę z przyjemnością ogląda "film o facecie w łódce"? Ilu doceni Viscontiego, Felliniego? Wspomniany wyżej Tarkowski? Przez Stalkera ostatecznie się nie przebiłem, było mi za ciężko.

I tak jak Bałabanowa lubię i ten film doceniam warsztatowo, tak dla mnie był jednak zbyt mistyczny koniec końców. A ocenę na filmweb ma jednak całkiem niezłą.

braknicku87

Smutna prawda o tym pokoleniu. Film rewelacyjny. Na pewno wrócę do niego nieraz, jeśli mi to dane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones