PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227011}
7,4 68
ocen
7,4 10 1 68
The Line, the Cross & the Curve
powrót do forum filmu The Line, the Cross & the Curve

I ,naturalnie, nijak to sie ma do "The Red Shoes"(1948r) -reż.Michael Powell. I to nie z nim rozmawiała,krótko, przed jego śmierciom..

ocenił(a) film na 5
shiruken

Ma się oczywiście, co do tego nie ma wątpliwości. Kate po wielekroć wymieniała ten stary film jako inspirację do TLTCATC, ale obejrzawszy oba ja osobiście mam wrażenie, że bardziej jej chodziło o oddanie podobnej atmosfery, o sposób filmowania niż o wykorzystanie motywów z tamtej starej historii. W tym sensie (i tu znowu moje osobiste zdanie) "The Line, The Cross and The Curve" bliższe jest bajce Andersena.
Weryfikatorzy Filmwebu zdają się być podobnego zdania, bo moja kontrybucja do "The Red Shoes" jako "związane" została odrzucona.

ocenił(a) film na 10
Stina

Niemniej jednak Kate znała Powella. Był on jej wielkim wielbicielem :)
A że w filmie nie miala zadnego motywu przewodniego-wzieła czerwone buciki. To tyle na temat.

shiruken

Przed śmierciOM?! wtf...

shiruken

> I to nie z nim rozmawiała,krótko, przed jego śmierciom..
Owszem, z nim. W angielskiej Wikipedii czytamy:
Many of the people she lost are honoured on the ballad "Moments of Pleasure", >>>as well as director Michael Powell, with whom she had discussed working shortly before his death in 1990<<<.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones