PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707970}
7,7 178 914
ocen
7,7 10 1 178914
6,9 43
oceny krytyków
Thor: Ragnarok
powrót do forum filmu Thor: Ragnarok

Ocenę w skali gwiazdek daje tylko dlatego że było dość sporo Lokiego i był bardziej zabawny niż wcześniej. Tak jestem z tych lasek co go wielbi.

Niestety spodziewałam się czegoś lepszego, może nie był to „typowy film Marvela” jak to ujęłam zaraz po wyjściu z kina lecz i nie zachwycił jak niektóre poprzednie produkcje.
Fajny sposób na cameo Staną Lee wiec chwała reżyserowi za to. Valkiria niczym upadły anioł z serialu „Lucyfer” lubi chlapnąć sobie... Hmm. Jak kto woli ;) Można się pośmiać ale czy trzema w napięciu? Jak dla mnie to nie.
I to już chyba na tyle.

Jestem świeżo po seansie i mam bardzo mieszane uczucia. Wierzę że Black Panter będzie lepszy - hołp soł!

ocenił(a) film na 8
Cheshiregirl92

Ja daję 8/10.

Muszę przyznać, że myśląc o tym filmie nie miałem racji, ten film jest zupełnie inny, niż GofG2 - tzn. jest ciut podobnie, bo mamy Kosmos i dużo specyficznego humoru i specyficznych postaci, ale nie ma tej nutki szaleństwa, którą ma film Gunna.Choć z drugiej strony, blisko mu do "Flasha Gordona". W żadnym razie nie jest to film bezpieczny i jest on dziełem aktorskim ale prawie w żadnym momencie nie przesadza, nie wychodzi ze swoich ram i to mnie trochę zawiodło, mając w pamięci film Gunna, który w wielu momentach przesadził i przeszarżował. Troszkę brak mi tego szaleństwa, nieskrępowania.

Przede wszystkim błyszczą tu relacje pomiędzy bohaterami:
- Thor i Loki
- Thor i Hulk
- Thor i Banner
- Thor i Valkiria
humor jest dosyć specyficzny, podobnie jak postaci drugoplanowe. Grandmaster jest świetny i odpowiednio szalony ale chyba ciut niewykorzystany. Złoj grany przez Urbana też daje radę, podobnie, jak ten kamienny stwór. Valkiria jest świetna i bardzo dobrze, że zastąpili nią tę mdłą Jane Foster. Muszę powiedzieć, że zaskoczył mnie też finał, tzn. Ragnarock na prawdę nastąpił.

Hela na początku była fajna ale rzeczywiście zmarnowali jej potencjał, podobnie jak i Ronana - ciekawe, czy jakoś ocalała? Byłaby świetnym sojusznikiem dla Thanosa.

Trochę zawiódł mnie brak odpowiedzi, oraz niektórych postaci:

- Gdzie jest szósty Kamień Nieskończoności? Ponoć miało się to wyjaśnić w tym filmie?
- Nie było żadnego udziału Strażników i połączenia historii, poza wspomnieniem o Xandarze
- Co z Odynem? Na prawdę umarł?

lelen_lis

Ciekawe jak sprawią, że Hela wróci, skoro Surtur ją zabił/pokonał, a będzie związek między nią, a Thanosem :D

ocenił(a) film na 8
juchacz17

W końcu to ponoć Bogini Śmierci, więc mogła przeżyć.
Zresztą, nie chodzi o to, że Surtur ją zabił/pokonał, tylko o to, że cały Asgard przestał istnieć.

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

Jeszcze ciekawostka: w zwiastunie "Infinity War" Thor ma oboje oczu ale może to dla Zmyłki, jak z tym młotem Thora? A może jakoś odzyska oko?

użytkownik usunięty
lelen_lis

w zwiastunie Ragnarok też miał oboje oczu, i nie była to pierwsza scena gdy "zabłysną" a właśnie z tego co pamiętam, już ta na moście pod koniec. Przypuszczam, że gdyby pokazali już w zwiastunie brak oka byłby to za duży spoiler. Zwiastuna Infinity War nie widziałem, jest w ogóle już? wątpię... jakieś teaserowe wstawki ze starego materiału. Zwiastun Infinity War pojawi się prawdopodobnie w grudniu przy Star Wars Last Jedi, i zapewne już Thor będzie tam bez oka

ocenił(a) film na 8

Chodzi mi o zwiastun pokazywany na zamkniętym pokazie na Comic On w lipcu.
Według doniesie, w IW Thor ma też swój młot, wiec i oko może w jakiś sposób odzyskać.

użytkownik usunięty
lelen_lis

zobaczymy, może geniusz, miliarder, playboy, filantrop Stark zrobi mu jakieś fajne oko ;)

ocenił(a) film na 8

Albo Rocket, którego Stark uważa za najlepszego technicznego geniusza, jakiego zna, a poznał wszystkich ;)
A może Strange?

użytkownik usunięty
lelen_lis

biorąc pod uwagę, że Thor ma bliżej do Strażników póki co, niż do Ziemi... może faktycznie Rocket bardziej pasuje. Ciekawe jak ich wszystkich razem w końcu poznają ze sobą, w tym filmie będzie z 30/40 postaci pierwszego i drugiego planu, plus pewnie pełno postaci, które będą miały swoje "3 sekundy". Nie mogę się doczekać !! ;)

ocenił(a) film na 8

Oj, sporo tego będzie:

Iron Man/Stark, War Machine, Peper, Happy, Captain America, Falcon, Winter Spldier, Black Panther (oraz jego ekipa, którą poznamy w solowym filmie), Ant Man, Wasp, Hawkeye, Black Window, Scarlet With, Vision, Thor, Valkiria, Loki, Hulk, Heimdall i Korg, Spider Man, Star-Lord/Peter Quill, Rocket, Groot, Drax, Gamora, Nebula, Mantis, może ekipa Starhawka? A w A4 Captain Marvel.

Swoją drogą, przyjrzałem się ostatnio napisom wyświetlanym na tablicy w siedzibie Nova Corps podczas gdy ich szefowa ogląda nowych więźniów i np. wśród znajomych Rocketa jest Lylla, czyli genetycznie modyfikowana wydra, więc może i ona się pojawi? Jeśli nie w Avengers to w trzeciej części Strażników. Mogliby wprowadzić też już Quasara, Novę i Adama Warlocka, choć ten raczej na pewno będzie przeciwnikiem Strażników w vol 3.

użytkownik usunięty
lelen_lis

a Happy ma jakieś moce? :) Pepper z tego co wiemy, została uleczona z Extremis. No zobaczymy co to będzie, przed nami dwa filmy Avengers i prawdopodobnie parę zgonów kogoś z tej listy (stawiam na Starka) Captain Marvel na pewno będzie w A4 - poza Strangem (nie ma go na Twojej liście:) ) Visionem (chociaż coś mają z nim też zrobić w A3) Scarlet Witch i może Thorem, nie widzę wielu bohaterów, którzy mogliby bezpośrednio stawić czoła Thanosowi, a prawdopodobnie i tak go nie pokonają... ;)

ocenił(a) film na 8

O, zapomniałem o Doktorze ;)
Myślę, że Stark nie zginie, tylko odejdzie na zasłużoną emeryturę, a trupem będzie na 100% Captain America i może tylko jego?
W zgon Thora po Ragnarock nie wieżę, może kipnie Loki? Może Nebula? Vision lub Scarlet With? (zresztą, mają być parą).

Postaci będzie 67, poznają się najprawdopodobniej przez Thora, którego Guardiansi uratują i to on ich zaprowadzi na ziemię.

lelen_lis

Ogólnie ostatnio trailery Marvela maja sporo fake info. Chociażby scena ze zniszczeniem młota.

lelen_lis

Na moje jakoś przeżyła, dryfując gdzieś w przestrzeni, ale bez Asgardu, jest co najwyżej zwykłą Asgardką.

ocenił(a) film na 9
Cheshiregirl92

Loki nie jest śmieszny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones