PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707970}
7,7 178 749
ocen
7,7 10 1 178749
6,9 42
oceny krytyków
Thor: Ragnarok
powrót do forum filmu Thor: Ragnarok

Nie za bardzo znam komiksy Marvela, interesuję się za to ich ekranizacjami :)
Nie rozumiem sceny końcowej "Thor:Mroczny Świat". Domyślam się, że Loki wymyślił plan jak objąć
tron i oszukać brata. (i całe Królestwo) No, ale przecież nie może przez całe życie udawać Odyna.
Ktoś może wie jak się to rozwinie?

ocenił(a) film na 7
Patrycja13_filmweb

Jeszcze nie wiemy, ale na pewno dowiemy się w Thorze 3 :)

ocenił(a) film na 8
Upiorzyca0

Nie wiem jak ja tyle czasu wytrzymam... chyba zwariuję zastanawiając się jak to może się rozwinąć :)

ocenił(a) film na 7
Patrycja13_filmweb

Witaj w klubie. Film będzie za 2 albo 3 lata :<

ocenił(a) film na 8
Upiorzyca0

Masakra. Nie mam pojęcia dlaczego tak późno...

Patrycja13_filmweb

będzie za trzy i też mnie to denerwuje.

blossom_3

Nie tylko Was. Normalnie można znieść jajo i je wysiedzieć. Zastanawiam się czy za te 3 lata z takim samym zainteresowaniem będę oczekiwać tego filmu. 3 lata to szmat czasu.

Upiorzyca0

3 &gt;.&lt;

użytkownik usunięty
Upiorzyca0

Loki ma pojawić się w "Czasie Ultrona", więc może już wtedy się czegoś dowiedziemy.

ThePinkFin

Wątpię. Loki ma się pojawić tylko w jednej scenie i to pewnie krótkiej. Więc albo to będzie coś bezpośrednio związanego z treścią Avengersów albo scena po napisach - a te zwykle pozostawiają więcej pytań niż odpowiedzi :)

Belief

Zobaczy, co AvengeRZy nam pokażą

ocenił(a) film na 7
ThePinkFin

Avengerowie :D

Belief

W scenie ponoć ma pojawić się i Loki, i Heimdall. To już daje pole do popisu. ;)

RadioactiveSoldier

Tak scena ma być Heimdallem :) Zastanawiam się czy zechcą wykorzystać popularność Lokiego do większej sceny czy po prostu ...no właśnie. Po co oni go wstawiają?

ocenił(a) film na 8
Belief

Może pokażą jak jego tożsamość zostaje odkryta przez Heimdalla, przez co Thor zostaje ściągnięty z powrotem do Asgardu. Bo póki co, to bóg piorunów siedzi sobie u Jane i popija kawkę w pluszowych pantoflach (to ostatnie zmyśliłam ;) )

Rachel3

Ha ha dobre :). Thor siedzi na Ziemi w papuciach a Loki urządza sobie balangi na królewskim dworze :). Dziewczyny mówią, że może być więcej niż jedna scena z Lokim :).

ocenił(a) film na 8
Belief

Bring it on! XD Tylko tym bardziej czekam na 7 maja i trzymam kciuki ;)

ocenił(a) film na 8
ThePinkFin

niestety inaczej to wyglądało, właściwie można powiedzieć że Lokiego nie było, tak uczcziwie

Patrycja13_filmweb

Udzieliłaś sobie odpowiedzi, w pytaniu. Loki chciał objąć tron. Myślisz,że jako Loki mógłby to zrobić? :)

ocenił(a) film na 8
blossom_3

Gdyby miał jakiegoś asa w rękawie np. sprzymierzeńców z innej planety... mógłby objąć tron groźbami i surowymi karami dla tych, którzy mu się nie podporządkują.

Patrycja13_filmweb

Wg mnie Loki będzie udawał chorego Odyna, który uniewinni Lokiego za poświęcenie dla Thora - oczywiście okaże się wcześniej, że Loki cudownym przypadkiem jednak przeżył. Zaraz po tym Odyn (czyli Loki) powierzy mu tron, gdyż Thor go nie chce, a musi komuś przekazać władzę.
Z góry zaświadczam, iż nie czytałem komiksów Marvela - opieram się jedynie na własnych przekonaniach i wniosków wyciągniętych z ekranizacji. Loki jest typem spryciarza, więc taki scenariusz by mnie wcale nie zdziwił. Ostatecznie może się również okazać, że Loki będzie chciał się dogadać z Ragnarokiem, by dojść do władzy pod swoją prawdziwą postacią.

ocenił(a) film na 8
McLoud1992

A Ragnarok to nie zakłada bogów? Myślałam, że to po prostu wielka ciemność i pokonanie dobra,a ty piszesz jakby to była osoba. Może się mylę...

Patrycja13_filmweb

No, można uznać to w sumie za osobę, która posiada tę moc niszczenia. Ogólnie w mitologi nordyckiej Ragnarok jest opisywane jako wydarzenie - można porównać to do terminu Sądu Ostatecznego w chrześcijaństwie. Ale jednak ktoś ten cały mechanizm musiał poruszyć.

ocenił(a) film na 8
McLoud1992

Rozumiem :) no nic trochę sobie poczekamy na wyjaśnienie co i jak...

ocenił(a) film na 8
McLoud1992

Tak i w mitologii był to Loki, który zabił Baldra :P Natomiast z tego, co się orientuję, w komiksach Ragnarok rzeczywiście jest postacią, kolejnym czarnym charakterem.

ocenił(a) film na 7
Rachel3

Z tego co wiem to Loki był zwiastunem Ragnaroku, a sam przeszedł ostatecznie na stronę olbrzymów. W czasie ostatecznej walki zabijają się nawzajem z Heimdallem. Jednak mało prawdopodobne żeby wydarzenia mitologiczne były oddane w filmie ;p

ocenił(a) film na 8
Yamur

I o tym napisałam, tylko innymi słowami.

ocenił(a) film na 7
Rachel3

W komiksach są dwa ragnaroki.
Jeden to postać (i nie do końca jest czarnym charakterem), druga to wydarzenie oparte na mitologii.

Patrycja13_filmweb

http://marvel.wikia.com/Thor_Odinson_%28Ragnarok%29_%28Earth-616%29

Patrycja13_filmweb

Co do ataku na asgard to to się zawsze źle kończyło.
Próba galactusa
https://www.youtube.com/watch?v=RmgkmxY24xE
Próba dark avengers
https://www.youtube.com/watch?v=nQC_4WgJjes
https://www.youtube.com/watch?v=--mXKTJzH7g

ocenił(a) film na 8
kiogu1

Ale paru ciemnych elfów dało radę rozwalić salę tronową, nie wspominając o jakże zmyślnym systemie obronnym...

ocenił(a) film na 8
Patrycja13_filmweb

Widzę dwa główne powody. Pierwszy - oczywisty - Loki od dawna marzył o władzy. Raczej nie miał szans odziedziczyć tronu, Odyn nigdy by mu nie pozwolił na objęcie władzy, a przejęcie władzy siłą w innym świecie też mu nie wyszło na dobre, co można zobaczyć w "Avengers". Po śmierci Frigi w końcu nadarzyła się okazja - Loki mógł zabić przybranego ojca i korzystając z iluzji zająć jego miejsce. Drugi powód to ucieczka. Loki musiał się ukryć przed Thanosem, którego zawiódł. Thanos podarował mu berło z kamieniem nieskończoności, by z pomocą niego, jak i armii Chitauri, przejął Ziemię i zdobył dla niego Tesserakt. Loki nie dość, że nie zdobył kostki, to jeszcze stracił drugi kamień, który był w berle. A jak zapowiedział mu sługa Thanosa - nie będzie miejsca, czy rozpadliny we wszechświecie, gdzie nie dosięgnie go gniew Szalonego Tytana. Loki musiał więc upozorować własną śmierć i gdzieś się przyczaić. Tron w Asgardzie brzmi jak najmniej prawdopodobne miejsce do poszukiwania zdradzieckiego syna Odyna. ;) Oczywiście mogą być i inne powody, mniej oczywiste, ale to się okaże już w kolejnych filmach.

ocenił(a) film na 8
taychelm

Strasznie ciekawi mnie wątek z zemstą Thanosa. Z tego co wiem (może się mylę) "Avengers: Infinity War" będzie właśnie o zemście na Lokim i chcęci pokonania Ziemian przez Thanosa. W końcu pod koniec Avengers wyraźnie widać, że Thanos jest dość sfrustrowany i urażony? walecznością ludzi.
A tak co do początku Twojej wypowiedzi to strasznie mnie wkurza to, że Odyn nie dał tronu Lokiemu. Rozumiem tak MUSIAŁO po prostu być, komiksy, mitologia... Odyn robi z siebie kochającego ojca, a tak naprawdę Loki nie dostał tronu tylko ze względu na swoje pochodzenie, które podobno nie ma nic do rzeczy, bo on kocha synów tak samo. Prawda o nastawieniu Odyna wychodzi dopiero kiedy Loki zaczyna się mścić. To po co wmawiał mu przez całe życie, że jest prawowitym dziedzicem i być może kiedyś dostanie tron, skoro wiedział, że choćby nie wiem co Loki nie może objąć tronu? Nie usprawiedliwiam Lokiego ( chociaż bardzo go lubię), ale kiedy wyraźnie widział, że jest lepszy od Thora (zanim się zmienił, przed pobytem na Ziemi) , a mimo to nie dostał tronu, nie wiedział dlaczego, to... sam rozumiesz.
Ale się rozpisałam, ale strasznie mnie to denerwowało XD

Patrycja13_filmweb

Moi drodzy, najwidoczniej zapomnieliście o co chodziło w kłótni między Odynem a Lokim w pierwszym "Thorze" po tym, jak drugi odkrył swoje prawdziwe pochodzenie. Odyn przysposobił go, bo liczył na to, że jeżeli Loki przejmie tron po nim, to pogodzi dwa zwaśnione rasy - Asgardczyków oraz Lodowych Olbrzymów. Tyle, że Loki był MŁODSZY od Thora. No bo kto jest pierwszy w kolejce do tronu? Zawsze? Najstarszy z rodzeństwa (albo inaczej: w dawnych czasach, najstarszy z synów). Czyli Thor. Więc gdyby Thor zmarłby przed Odynem, albo Odyn wydziedziczyłby najstarszego syna, to bez problemu Loki objąłby władzę. Z błogosławieństwem od samego ojca. No, ale wiadomo co się wydarzyło w pierwszej części "Thora". Po prostu Odyn nie przewidział, że wiadomość o prawdziwych korzeniach Lokiego przybiorą taki obrót rzeczy. A to, że potem w "Mrocznym Świecie" tak nabluzgał na Lokiego to nic innego, jak rozgoryczenie starca wynikająca z tego, że ten swoimi poczynaniami zaprzepaścił jego spuściznę. Czyli wieloletnie panowanie w pokoju.

ocenił(a) film na 8
Karlaban

Odyn daje Lokiemu tron - nikt się nie dziwi, bo Thor w ogóle się do tego nie nadaje - Loki godzi Asgardyczków i Olbrzymów. To Odyn zaprzepaścił szansę, jaką stwarzał mu Loki, bo wolał bawić się w etykietę... Nawiasem, gdyby powiedział Lokiemu od razu, kim tak naprawdę jest, to nie byłoby całej awantury albo nic by się nie zmieniło i byłaby taka sama, jaką widzieliśmy. Ale nie - Odyn wolał bawić się w kotka i myszkę.

Patrycja13_filmweb

ukrywa sie w ten sposob przed thanosem za to za to co zrobil w avengers

Patrycja13_filmweb

Witam :) nie wiem o co chodzi nie którzy mówią że Jane Foster zostawi Thora ale mi sie w to nie chce wierzyć czy to prawda ?! Bardzo lubie Jane i Thora tworzą super parę nie którzy mi mówią że odejdzie od niego i ożeni sie z Sif (nie znosze jej) a inni mówią że to Jane poślubi Thora i będą mieli syna i nie wiem co o tym myśleć :\ a wy co o tym myślicie ???? To dla mnie ważne !

ocenił(a) film na 8
wervia4466

Z tego co słyszałam to rzeczywiście Jane zostawi Thora. Ale w necie krąży t y l e plotek, że równie dobrze może to być kolejna z nich. Swoją drogą Thor zostawia ją co jakiś czas i nie daje znaku życia, więc prawdopodobne, że w końcu Jane się wkurzy, a Sif zacznie pocieszać, bo przecież widać, że on się jej podoba.

Patrycja13_filmweb

No też prawda :)

wervia4466

Ale swoją drogą to nie chce aby się rozstawali ;)

Patrycja13_filmweb

Historia filmowa nie zawsze się pokrywa z tą znaną z komiksów wiec nawet największy fan komiksowy ci na to nie odpowie ....

wort801

Fakt 3 lata to dlugo ake moze w avengers 2 jak szkarlatna wiedzma bedzie pokazywac kazdemu iluzje to moze thor wtedy sie dowie od heimdalla ze jego brat loki podszywa sie pod ojca i chce znisxyc jego fom adgard za pomoca ragnaroku jak sieo tym dowie to wroci do asgsrdu by mu pokrzyxowac plany takie da moje przemyslenia piszcid swoje

marvelfan_filmweb

Pokrzyxowac mnie rozwaliło. ;p
Co do fabuły to są 2 możliwości
-Iron man tworzy klona-cyborga thora czyli ragnaroka.
-Film rzeczywiście będzie opowiadał o ragnaroku (w komiksach kończy się on odbudową asgardu i happy endem.)

ocenił(a) film na 8
kiogu1

Ale w tym happy endzie zapewne nie ma Lokiego? Swoją drogą to wątpię żeby Loki skończył się w taki sposób. Nie ma co udawać, w filmach Thora to on jest chyba przeważnie najbardziej lubianą postacią (z tego co się orientuję), więc nie sądzę, że w którymś momencie zniknie jako "ten najgorszy". Już bardziej skłaniam się to powtórki śmierci Lokiego z końcówki Mroczny Świat, tyle że rzeczywistej.

Patrycja13_filmweb

Tu masz urywek za avalonu :Asgard nie cieszył sie długo spokojem, gdyż Loki postanowił iść na całość. Uzbroił Surtura w broń dorównującą Mjolnirowi i rozpoczął szturm. Bezwzględna i krwawa bitwa dała początek końcowi, nastąpił Ragnarok. Nim Asgard został wymazany, Thor odszukał bogów, którzy czerpali moc z niekończącego się cyklu Ragnarok i zgładził ich. Odpływając w niebyt Thor myślał, że dołączy do swych towarzyszy w Valhalli, lecz trafił do przestrzeni między wymiarami. Tam pojawił się przed nim Donald Blake, który namówił go, aby użył mocy Odyna i odtworzył Asgard, gdyż teraz mieszkańcy Asgardu nie byli już skazani na powtarzanie cyklu Ragnarok.

Mjolnir wylądował na Ziemi i z głębokiego krateru wydobył go Donald Blake. Thor ponownie prowadził podwójne życie, tym razem jednak miał jasno określony cel: przywrócić chwałę Asgardowi. W tym celu zmaterializował nad małym miasteczkiem Broxton w Oklahomie olbrzymie miasto i rozpoczął poszukiwanie bogów, którzy odrodzili się w ciałach śmiertelników. Wkrótce Asgard znów tętnił życiem jak dawniej. Do życia niestety został przywrócony także Loki.

Patrycja13_filmweb

to 10, 11 akapit, biografii czyli 1/3, http://marvelcomics.pl/bios/index/id/178/Thor

kiogu1

chcesz dołaczyc do moich znajomych kiogu1 jak tak to poprosze o zaproszenie

użytkownik usunięty
Patrycja13_filmweb

a jak by inaczej zwiał z więzienia? hhmmmm

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones