PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37511}

Tożsamość

Identity
7,2 63 285
ocen
7,2 10 1 63285
6,1 14
ocen krytyków
Tożsamość
powrót do forum filmu Tożsamość

ma ktos dobry pomysl na interpretacje ?? film wydawal mi sie calkiem ok do ostatniej sceny ktora sklonila mnie do mysli ze nawet tworcy nie wiedzielil jak to bylo i wszystko jest specjalnie wymieszane bez wiekszego sensu ... no bo jak to moglo byc ? oni byli jakos polaczeni psychicznie ? byli tymi samymi osobami czy co

ocenił(a) film na 8
fmarshall27

Istnieli tylko w umyśle tego mordercy. Rivers jako Timmy niby zginął, ale okazało się, że to nieprawda. A uzasadnieniem jego tożsamości jako zabójcy jest zostawienie go samego w motelu (fragment gazety w czołówce) i tekst "Pamiętam, że moja matka była k*rwą" (stąd zabójstwo Paris czyli call-girl).

Shiloh

to ogarnalem ze zabil prostytutke ze wzgledu na matke ale jakos nie moge sie polapac z tym ze i dziecko i ten dorosły mezczyzna razem bylil w motelu a na dodatek dziecko zniknelo a mezczyzna byl zabity a potem ... osadzany/przesłuchiwany. ostatnia scene zrozumialem tak ze mezczyzna po uwolnieniu sie z radiowozu zabil ta kobiete w polu pomaranczy tylko ze byl on przedstawiony jako dziecko w formie przewrotni zeby pokazac ze to byla ta jego inna osobowaosc. szczerze mowiac to na poczatku myslalem ze to taki luzny film na 7 ale teraz po przemysleniach uwazam to za solidne kino tylko troche straszne :D

ocenił(a) film na 8
fmarshall27

To było pokazywane równolegle. A co do kwestii dwóch morderców to zastosowano tu po prostu zasadę z horroru (choć to thriller) czyli w finale morderca zawsze ożywa.

Shiloh

teraz to juz nic nie wiem :DD wiec wnioskujac z filmu to dziecko wplywalo na smierc tych ludzi a skazany byl ten starszy gosciu ktory byl jakis chor psychicznie :O sory ale jakos nie moge tego pojac

ocenił(a) film na 7
fmarshall27

Ale czego tu nie pojmowac? Dla mnie zakonczenie bylo calkowicie zrozumiale. Akcja dziala sie rownolegle - kobieta i Timmy byli tak naprawde oboje osobowosciami Malcolma. Gdy aktywowala sie jedna osobowosc Malcolma, zachowywal sie jak ona w rzeczywistosci (gdy Paris jechala samocodem i spiewala, Malcolm spiewal to samo w samochodzie policyjnym). Jego osobowosc zmienila sie w Timmiego w momencie zabijania Paris, dlatego w rzeczywistosci zaatakował policjantów.
Jesli dobrze zrozumialem wasze powyzsze wypowiedzi to wlasnie tego nie rozumiales? Jesli jestem w bledzie to oswiec mnie, a postaram sie wytlumaczyc

ocenił(a) film na 8
fmarshall27

To tzw.Osobowość wieloraka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones