PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 162 497
ocen
6,7 10 1 162497
7,0 41
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

Ogólnie film mnie pozytywnie zaskoczył, ale przy scenie, w której pocałunek grubego dzieciaka wybudza Beverly poczułem zażenowanie. Powiedzcie mi proszę, czy to oryginalny motyw z powieści Kinga czy jedynie wymysł scenarzystów?

ocenił(a) film na 7
kwojak26899

Wymysł scenarzystów, w książce wszyscy weszli do kanałów razem, nie trzeba było robić z Beverly damy w opresji, bo dzieciaki wiedziały, że muszą razem pokonać To, nie trzeba było nikogo namawiać...

ocenił(a) film na 6
kwojak26899

Pamięć nie ta, ale ma to sens w związku z dalszymi losami bohaterów. Zresztą z tego co pamiętam, każdy ją pieścił.

ocenił(a) film na 5
kwojak26899

Pocałunek jak z Disneya

ocenił(a) film na 3
kwojak26899

Taaaa, pocałunek był żenadą :) Zajechało Disneyem :)
W książce nikt Bev nie ratował, walczyli ramię w ramię.... A zamiast pocałunku był seks grupowy :P
Cóż, King przy pisaniu tej sceny musiał być kompletnie pijany :P

ocenił(a) film na 1
agnieszka532

Raczej już wcześniej, bo po pierwsze:
-jeszcze przed sceną w kanałach pojawiły się dwie (z perspektywy czasu, ale jednak) wyraźne sugestie, że do tego dojdzie,
a po drugie: King pisał książkę pięć lat, więc jeśli uznać, że pił, to już wcześniej

ocenił(a) film na 7
agnieszka532

Dlaczego miał przy tym pić? Zbyt dosłownie odczytano tę scenę i moim zdaniem jest to krzywdzące. I to "święte oburzenie" seksem grupowym... Matko, to literatura. Nie życie. Trochę dystansu.

ocenił(a) film na 3
natoosh

Ja Kinga uwielbiam i książkę przeczytałam jednym tchem :)
Jedyne co mi nie pasowało to wizja seksu grupowego 12-latków... Rozumiem, że to literatura, i w sumie wiem po co był ten seks, ale no nie pasowało mi i tyle.... :(

ocenił(a) film na 7
agnieszka532

Polecam nieco otworzyć umysł. Inaczej trudno rozumieć literaturę w ogóle.

ocenił(a) film na 6
kwojak26899

dla mnie najbardziej żenującą sceną było pożarcie ręki na samym początku i wszystkie inne sceny typu gore... bardziej groteskowe niż straszne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones