PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11165}
7,3 30 653
oceny
7,3 10 1 30653
7,1 10
ocen krytyków
Traffic
powrót do forum filmu Traffic

wyjaśni mi ktoś?

użytkownik usunięty

mianowicie, jak to możliwe że film który zdobywa Oscary za najlepszy scenariusz i reżyserie nie zdobywa tym samym Oscara za najlepszy film?

Tak to prawda. Wyróżniono problem, ale nie film.

ocenił(a) film na 7

A za najlepszy film uznano wtedy Gladiatora chociaz w roku 2000 czy 2001 bo wtedy przyznawano oscary bylo sporo dobrych filmów i nie jestem pewien czy gladiator byłby najlepszy ale to oni decydowali a jakimi kryteriami sie kierowali nie wiem.

Za najlepszy film przyznaje cała akademia, za scenariusz i reżyserię oddzielne sekcje. Myślałem że to wiesz.

użytkownik usunięty
neo_angin

to wcale nie usprawiedliwia akademii z niekonsekwentnych decyzji

Przecież to jest tajne głosowanie, więc oni nie umawiają się kto ma co dostać. Zresztą ja się cieszę jak inny film dostaje nagrodę za reżyserię, a inny za najlepszy film. W poprzednim roku tak powinno być, a dostał jakiś przeciętny reżyser zamiast Finchera który świetnie wyreżyserował teoretycznie mało ciekawy materiał. Zresztą "Gladiator" mógł się pochwalić innymi aspektami niż reżyseria lub scenariusz.

użytkownik usunięty
neo_angin

tajne - ale tylko oficjalnie a w rzeczywistości może być inaczej.
Swoją drogę jestem ciekaw czym ich Gladiator tak urzekł skoro nie reżyserią i scenariuszem, czyżby wspaniałymi scenami walki, albo rolą Crowa?

Epickością chyba przede wszystkim. Mnie najbardziej zdziwił brak oscara dla Scotta bo już wcześniej nakręcił świetne dzieła. Zresztą "Gladiator" scenariuszowo jest raczej słaby. To jest podobna sytuacja jak z "Titanic" i "Avatar". Po prostu świetne widowisko. Akademia lubi takie filmy.

"tajne - ale tylko oficjalnie a w rzeczywistości może być inaczej."

Głosuje się listownie więc ktoś na pewno może znać głosy. Np. ten który otwiera koperty xD

użytkownik usunięty
neo_angin

Scott nie wiem dlaczego nie otrzymał Oscara jako producent, być może jest jakieś ograniczenie co do ilości statuetek dla jednej kategorii, chodziarz pewien nie jestem. Natomiast jeżeli akademia postawiła na widowiskowość to dlaczego nie nagrodziła Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka, który nie dość że pod tym względem bije Gladiatora na głowę to ma jeszcze dobry scenariuszu i jest filmem wybitnym, głębokim.

że głosuje sie listownie, nie znaczy to że jurorzy nie mogą się ze sobą porozumiewać

"Scott nie wiem dlaczego nie otrzymał Oscara jako producent, być może jest jakieś ograniczenie co do ilości statuetek dla jednej kategorii,"

Zrezygnował z zaangażowania się w produkcję filmu. Na jego forum była o tym debata.

"dlaczego nie nagrodziła Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka, który nie dość że pod tym względem bije Gladiatora na głowę to ma jeszcze dobry scenariuszu i jest filmem wybitnym, głębokim. "

Bo lubią filmy ku pokrzepieniu serc i pełne patosu. Dlatego pewnie.

"że głosuje sie listownie, nie znaczy to że jurorzy nie mogą się ze sobą porozumiewać"

No wiadomo że nie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones