PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176582}
7,2 13 470
ocen
7,2 10 1 13470
5,7 3
oceny krytyków
Trzy królestwa
powrót do forum filmu Trzy królestwa

KONIE

ocenił(a) film na 8

..... wszystko ładnie ,pięknie ale w tego rodzaju produkcjach szkoda mi koni, ;( we współczesnych rozwalają mechaniczne konie co jest bardziej spektakularne , wiadomo w tamtych czasach ich nie było tylko piękne, inteligentne i oddane człowiekowi KONIE....

RENDI68

Nie wiedziałem, że w tym filmie grała Sarah Jessica Parker.

RENDI68

Ale ty wiesz o tym że oni ich nie mordują?

ocenił(a) film na 8
KakaowyJoe

oczywiście,że wiem ;) ale niektóre sceny kaskaderskie z udziałem koni są autentyczne tak jak swojego czasu gonitwa koni WIELKA PARDUBICKA , po prostu koszmar,udręka dla koni ku uciesze ludzi, tzw miłośników tych pięknych zwierząt.... można by było na ten temat pisać i pisać :) pozdrawiam .

RENDI68

Konie to szlachetne zwierzęta i nic tego nie zmieni :) A podczas kręcenia filmu zapewne użyto tylko kilkanaście - kilkadziesiąt z nich a reszta to sprytny zabieg komputerowy :p

RENDI68

No niestety, ludzie są zbyt egoistyczni, dla efektów w filmie nie zawahają się zranić, zabić! Przykładem jest Wajda, który to w Popiołach zrzuca konia w przepaść! Na planie Ben Hur "Podczas kręcenia słynnej sekwencji wyścigu rydwanu miało ponieść śmierć blisko 100 koni!". A czy słyszałaś ze podczas kręcenia Hobbita też cierpiały zwierzęta? W tym i konie.
Mam screnn artykułu z Focusa kiedy to pisano właśnie o mordowaniu zwierząt na planie, znalazłam i to: http://esensja.stopklatka.pl/magazyn/2009/06/iso/03,50.html
Jest powołana organizacja, która kontroluje warunki zwierząt na planie filmowym - AHA - American Human Association, która wydał certyfikat Hobbitowi. Jak widać wszystkie organizacje zawodzą.

Mam nadzieję, że kiedyś będę miała szansę by poklepać choćby konia... o jeździe nie wspomnę. :)

RENDI68

Tę samą myśl miałam oglądając Cesarzową. Była scena pościgu, w której wyraźnie było widać jak konie się przewracają "na łeb, na szyję". Okropne! Sztuka sztuką, nawet komercyjna, ale na litość Boską, sumienie trzeba mieć. Paskudni ludzie, dosłownie po trupach do celu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones