PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1335}

U-571

6,7 16 776
ocen
6,7 10 1 16776
U 571
powrót do forum filmu U-571

2h lecą strasznie szybko. Film się nie w ogóle nie ciągnie i trzyma w napięciu do samego końca. Do tego mamy świetną muzyka, dźwięk i dobrą grę aktorską.

LeoMessi86

Film fałszuje sprawę rozszyfrowania Enigmy, której szyfr złamali już przed wojną polscy kryptolodzy i w 1939 r. w Pyrach pod Warszawą owoce swojej pracy przekazali Francuzom i Anglikom. A ten film to jakieś duby smalone. 1/10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
LeoMessi86

Spoko, jak dla kogoś prawda historyczna nie ma znaczenia, to niech się podnieca tym filmem. "Pokłosie" jeszcze polecam - podobnie "historyczny" film.

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Jeśli chcesz się uczyć historii z kina rozrywkowego, to gratuluję! To nie dokument historyczny, tylko hollywoodzkie kino sensacyjne! Na "Bękartów wojny" też się tak oburzałeś? Tam to dopiero mijali się z prawdą historyczną! Znowu znalazł się "urażony Polak", który nie został doceniony w światowym kinie albo prawda historyczna jest nie taka, jaką chciałby, żeby była ("Pokłosie"). "I dlatego daję 1. Bo jestem obrażony i wkurzony. Zdjęcia, muzyka, aktorstwo, reżyseria się nie liczą, bo film kłamie!". Śmiechu warte.

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Amerykanie olewają ciepłym moczem jakiś tam polaczków co odszyfrowali enigmę .Dla nich to ich własna zasługa wiec nie miej o to pretensji do filmu .A twoja ocena jest durna

Danio31b

Oceniam filmy nie tylko po ich, że tak powiem, walorach technicznych, ale także po tym, co przekazują. Trochę się naczytałem o socjocybernetyce i dezinformacji po prostu nie lubię.

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Ale film na 1 zdecydowanie nie zasługuje

Danio31b

To Twoje subiektywne spojrzenie.

ocenił(a) film na 2
miotacz plomieni

Dałem 2/10 za ciekawe zdjęcia. Film kręcony jako wojenny... dobrze, że nie historyczny, bo Amerykanie w momencie rozszyfrowania Enigmy przez Polaków nie brali udziału w wojnie.

Unibet_78

Polcy nie "rozszyfrowali Enigmy". Takie stwierdzenie w ogóle nie ma sensu, bo całą siłą stosowania tej maszyny była możliwość stosowania rozmaitych szyfrów, determinowanych przez ustawienie specjalnych bębenków.

ocenił(a) film na 4
miotacz plomieni

A po co zwykłym żołdakom z okrętu US Navy mają wywiadowcy opowiadać o dziejach Enigmy?

Zresztą jesteś niedouczony w tej sprawie ponieważ nasz wkład w Enigmę nie miał dużego związku z "morską" Enigmą która różniła się nieco od pierwowzoru dla wojsk lądowych i dlatego wątek ten ma niewiele wspólnego z polskimi kryptologami.

tak naprawdę film raczej uderza w Angoli, ponieważ to oni w maju 1941 zdobyli pierwszą Enigmę podczas abordażu U-110, na rok pzed akcją filmu.

Co nie zmienia faktu że film sam w sobie jest ch...y ze względu na swoją debilną fabułę.

ocenił(a) film na 2
miotacz plomieni

Swoje prace? Polski wywiad przekazał kompletne enigmy! Co yntelygenci z zachodu zignorowali...

Witek_13

Kolejny film o tej tematyce zrobili: http://www.filmweb.pl/film/Gra+tajemnic-2014-644005

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Od momentu rozszyfrowania przez Polaków Enigmy, Niemcy zmienili mechanizm jej działania parę razy - jedynie idea działania pozostała taka sama.

ocenił(a) film na 9
LeoMessi86

Ja widzialem go juz pare razy, film swietny :)

ocenił(a) film na 8
Kilyan

No, ale niestety dużo traci przez tą enigmę. Mogli przecież na początku powiedzieć, że to Polacy ją złamali i by nie było tyle płaczu tutejszych znawców i historyków :D.

LeoMessi86

Film przede wszystkim ma marną i do bólu przewidywalną fabułę pełną totalnych absurdów, co jest jego zdecydowanie największą wadą :P

ocenił(a) film na 4
LeoMessi86

Jak już to ten film raczej winien obrażać Brytyjczyków. W końcu to oni w maju 1941 zdobyli pierwszą, morską Enigmę która pozwoliła poznać wgląd we flotę podwodną.

LeoMessi86

Śmieszny film ...
W 3:02 atakuje ..."niszczyciel" który ma rozbudowany pomost bojowy , i trzydziałową wieżę artylerii głównej... Ciężki krążownik z wyglądu , ale atakuje bombami głębinowymi , których jednostki tej wielkości nie posiadały...
Kolejny śmieszny moment , okręt podwodny wychodzi w morze i mija zacumowany patrolowiec P 29 , dwoma...radarami i kominem zdradzającym siłownię diesla sprzężoną z turbiną gazową...
O innych , historycznych "wpadkach" zamilczę...
Rozumiem że to film i to film dla czternastolatków...ale można było ...nieco zadbać o szczegóły.

ocenił(a) film na 5
laguardia

Film durny jak nie wiem. Marynarze w pięć minut rozkminiają niemieckie napisy, ustawienia, będąc pod ostrzałem przeciwnej jednostki, zdążają przygotować pociski i się obronić.

Dalej jest tak samo głupio.

LeoMessi86

Wiem ze to jest post z 2013 roku, dziś dałem filmu ocenę 4 - pomimo dobrej obsady, jakości nagrania, z fabuły nie dałem z powodu "historycznego" ale głownie dałem 4 bo nie umywa sie do filmu "Das Boot". Niektóre sceny są szarpnięte z oryginalnego Das Boot. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
LeoMessi86

Nie rozumiesz dlaczego ma tak niską ocene z dwóch powodów. Nie masz doświadczenia i porównania z innymi tego typu filmami. Prawdopodobnie jesteś jeszcze intelektualnie dzieckiem, dlatego nie zauważasz jak infantylny jest tu scenariusz... ja widziałem chyba wszystkie filmy o łodziach pidwodnych, enigmie i wojennych. Te film jest gniotem. Powybierali najlepsze motywy z filmów wojennych i na siłe i tandetnie poskładali z nich tego gniota.....

LeoMessi86

40 lat ma "Dass boot" a dużo lepszy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones