PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1335}

U-571

6,7 16 776
ocen
6,7 10 1 16776
U 571
powrót do forum filmu U-571

A że historycznie średni? To co? Historię znamy z książek i filmów dokumentalnych, więc nie potrzeba nikomu dokształcać się fabułą

Wolfgang_Luth

świetnie pokazuje sytuacje marynarzy to Das Boot anie to coś ten film jest po prostu słaby zrobiony pod efekty i akcje

ocenił(a) film na 10
Terminator9

Das Boot to oczywiście genialny film, ale czepianie się U 571 jest trochę na wyrost - napięcie pokazane jest bardzo dobrze, sama scena z "krową mleczną" genialna, moim zdaniem nie można negować wszystkiego co robi się w Hollywood bo to modne

użytkownik usunięty
Wolfgang_Luth

Nie chodzi o dokształcanie,ale o zgodność historyczną.

ocenił(a) film na 10

nie, to nie dokument. W fabule mogą naginać historię tak jak to miało miejsce w tysiącach filmów z historią w tle bo takie prawo twórców. Tego filmu nigdzie nie przedstawiano jako typowo historycznego

użytkownik usunięty
Wolfgang_Luth

"UMIESZCZONA W REALIACH II WOJNY ŚWIATOWEJ opowieść o śmiałej, ściśle tajnej misji zdobycia pilnie strzeżonej, należącej do nazistów maszyny kodującej. Członkowie załogi amerykańskiej łodzi podwodnej mają udawać Niemców, by dostać się na pokład U-boota i wykraść bezcenną maszynę..."-opis filmu.

Nie ujrzałem napisu na początku filmu informującego nas,że przedstawiona historia NIE MIAŁA NIGDY MIEJSCA i jest to tak zwane "war-fiction". Mijało by to się przecież z celem. Specjalnie się umieszcza akcję w Ameryce,daje Amerykańskie nazwiska i wmawia się,że to wszystko kraj kwitnącego burgera,bo się to lepiej sprzedaję. Nikt nie będzie chciał słuchać o Polakach,Japończykach,czy Afgańczykach,no bo,bądźmy poważni,oni nie wiedzą gdzie leżą takie NIECYWILIZOWANE państwa jak Polska.

O to mi właśnie chodzi. Nie o to,żeby dać widzowi wykład,ale żeby mu nie wmawiać głupot o dzielnej Ameryce.

A co do naginania scenariusz,fakt,filmowcy często tak robią,czasami na korzyść filmu,a czasami na korzyść portfela. I szczerze,jeżeli nagną oryginał w odpowiedni sposób,to mi to nie przeszkadza.

ocenił(a) film na 10

Powiem tak - nie wierzę, że normalny Amerykanin nie wie, gdzie leży Polska - zbyt wielu Polaków tam mieszka, są nawet o nas żarty, a jeżeli pomimo tego ktoś nie wie, to szczerze mówiąc musi być tak głupi, że nie zależy mi czy wie czy nie. Prawda niestety jest taka, że my tej wojny nie wygraliśmy. Czy bylibyśmy pod Monte Cassino czy nie, czy Orzeł zatopiłby Rio de Janeiro czy nie, wojna skończyłaby się tak samo. Amerykanie potrafią się promować, realia wojny oddali, choć nie musieli oddać dokładnie samej historii, ale życie na okręcie pokazali. powinniśmy się od nich uczyć samopromocji

użytkownik usunięty
Wolfgang_Luth

Racja,przydałby się ktoś kto by nakręcił mocno patriotyczne kino.

ocenił(a) film na 10

no właśnie, zobaczymy co wyjdzie z Dywizjonu 303...

Wolfgang_Luth

Tylko z którego? Bo Angole wj...li się z premierą przed nasz film

ocenił(a) film na 4
Wolfgang_Luth

owszem, przedstawiano: w napisach na początku i końcu filmu
wypisane są daty przejęcia 3 maszyn enigma
po prostu zapomnieli wspomnieć, że cały kod rozpracowali wcześniej polscy matematycy......

ocenił(a) film na 10
Duendea

jak zwykle

ocenił(a) film na 4
Wolfgang_Luth

10 to arcydzieło. Najlepsze filmy w historii. Ten film nie jes arcydziełem.

ocenił(a) film na 10
mixererunio

Ale każdy ma swoje kategorie tego co jest dla niego arcydziełem. tym czego oczekiwałem jest

ocenił(a) film na 8
Wolfgang_Luth

I plus za nie zakłamywanie historii, czyli podczas imprezy pożegnalnej z marynarzami nie przewijali się czarni, czy te czasy wrócą, kiedy to prawda była prawdą.

ocenił(a) film na 10
Catullus_2

No właśnie, żadnej poprawności na siłę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones