PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=955}

Uciekające kurczaki

Chicken Run
6,2 57 212
ocen
6,2 10 1 57212
6,4 11
ocen krytyków
Uciekające kurczaki
powrót do forum filmu Uciekające kurczaki

Czytam sobie komentarze pod tym obrazem i dostrzegam, iż wiele osób widzi w tym filmie właśnie obóz koncentracyjny. Prawdę mówiąc, w ogóle nie przyszedł mi do głowy taki pomysł. Przecież ten film to przede wszystkim nawiązanie do klasycznego dzieła "Wielka ucieczka" z 1963 roku, w którym grupa więźniów organizuje ucieczkę z obozu dla alianckich jeńców wojennych. Muzyka, poszczególne sceny (szczególnie na początku), cała konspiracja, to jawne odniesienie do wspomnianego obrazu! Naprawdę nawet przez chwilę nie pomyślałem, że cała farma to przenośnia obozu koncentracyjnego. "Wielką ucieczkę" natomiast, podczas seansu cały czas miałem w głowie.

Elof

uwaga, cytuję Ginger: "jedyna droga na zewnątrz prowadzi przez piec". po tym jakieś skojarzenie powinno się nasunąć. oraz po tym, że kurniki miały coś, co przypominało kominy (wtf) oraz ogrodzeniu z drutem kolczastym.

ocenił(a) film na 2
SixteenJones

Też miałam takie skojarzenie - najpierw tylko przez wizualny obraz farmy, a po tym cytacie... wydaje mi się, że przesadzili.

ocenił(a) film na 7
Elof

już na samym początku przyszło mi takie skojarzenie z tym obozem, te kurniki , ogrodzenie i to liczenie ,,sztuk" mówi samo za siebie, a już w tym momencie jak kura poszła pod siekiere to najbardziej

Elof

W takim razie jestem jedyna, ktora nie widziala w tej bajce zadnego nawiazania. Po prostu pouczajaca bajka jak sie traktuje zwierzeta hodowlane i ze do celu dochodzimy wspolnymi silami. Pewnie powinnam obejrzec drugi raz aby zobaczyc porownanie do Auschwitz, ale raczej... nie chce.

Elof

Oboz koncentracyjny? Ani przez moment nie przyszlo mi na mysl. Oboz jeniecki dla alianckich lotnikow? Jak najbardziej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones