PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35455}

Uciekający pociąg

Runaway Train
7,0 14 411
ocen
7,0 10 1 14411
6,6 5
ocen krytyków
Uciekający pociąg
powrót do forum filmu Uciekający pociąg

To film poetycki. Ludzie uciekający z więzienia w jeszcze większe, śmiertelne zagrożenie walczą z nim bezsilnie. Nie wiadomo, czy arktyczny mróz jest dla nich większym zagrożeniem, czy pędząca lokomotywa. Zwykłym śmiertelnikom, kolejarzom nie udaje się zatrzymać potwora, więc rusza w pościg szeryf, szef więzienia. Jego klęska, ku euforii więźniów ma wymiar powalający - gubi go szaleńcza nienawiść do uciekinierów. Happy-endu więc nie będzie, jedynie Oscar wyzwoli się z obsesji wolności ginąc wraz z katastrofą kupy żelastwa, którą w istocie jest lokomotywa pędząca po bezdrożach arktycznej, białej, intensywnie pięknej pustki.

ocenił(a) film na 9

Film jest genialny, ale tłumaczenie lektora na TVN poniżej krytyki.
Mam wrażenie, że każde ich słowo przekręca. Chyba nie przetłumaczył dobrze żadnego zdania w tym filmie.

użytkownik usunięty
torrent

Film jest naprawdę genialny., a mam go na oryginalnej płycie DVD z napisami. Co do lektora - potwierdzam.

ocenił(a) film na 10

Widziałem dzisiaj, chyba dziesiąty raz. Ciarki co chwila. Historia ma ciężar gatunkowy greckiej tragedii, Alaska i te lokomotywy jak fatum, Voight rewelacyjny. Nie przepadam za jego późniejszymi rolami, ale ta jest wybitna. Film z pierwszej 10-tki ever.

ocenił(a) film na 9

Niesamowity , przejmujący z wybitnymi rolami ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones