PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569347}

Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia

Universal Soldier: Day of Reckoning
5,2 5 667
ocen
5,2 10 1 5667
Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia
powrót do forum filmu Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia

Day of Reckoning jest kontynuacją Regeneracji? Czy to kompletnie oderwany film scenariuszem
od poprzednich części, nie mających z nimi nic wspólnego?? Wiele osób narzekało na
Regenerację, rzecz gustu oczywiście, ja natomiast uważam, że to była bomba, naprawdę udana
część po 2, wg mnie, nieudanych poprzednich. Ale wracając do tematu,gdyby ktoś mógł mi odp. to
byłbym wdzięczny

ocenił(a) film na 5
rafal_karas

Raczej nie związany z poprzednim filmem no oprócz aktorów

ocenił(a) film na 7
Tibn

No cóż, szkoda, ale i tak się obejrzy z ciekawości, dzięki, kolego

ocenił(a) film na 9
rafal_karas

Film bardzo dobry moim zdaniem..A Scott Adkins zagral poprostu super..ale to moje zdanie

rafal_karas

jest kontynuacja

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
herkules5_56

Być może mozna na siłę uznać to za kontynuację. Ponownie wyhodowali Lundgrena, Van Damme w Regenracji przeciez uciekł, więc stąd jego postać tam, ale dość dziwnie oś akcji przebiegała, tym bardziej, że to ten sam reżyser co w Regeneracji. Wg mojego skromnego zdania to skopał ten film. Da się obejrzeć, choćby z ciekawości, ale mnie osobiście nie bardzo przypadł do gustu. Dość efektowne sceny walk podniosły poziom fabuły

rafal_karas

to jest kontynuacja Regeneracji ! a Powrót z 1999 to jest osobna kontynuacja która się nie wiąże z Day of.... i Regeneracją !

ocenił(a) film na 6
prof_mateusz27

Chyba te się nie wiążą z tamtym.

rafal_karas

moznac dodac, ze sa 3 rozne wersje US, po prostu trzy inne rozwiniecia historii z oryginalnego US
US 1992
US II 1998
US III 1998-------->jako pierwsze rozwiniecie

US 1992
US:POWRÓT 1999---------->jako drugie rozwiniecie

US 1992
US:REAKTYWACJA 2009
US:DOR 2012-------------------> trzecie rozwiniecie

w ten sposob ta seria ma logiczny sens

herkules5_56

Powinno sie skonczyc na pierwszej czesci. Wszystkie kontynuacje byly do bani! :/

CyboRKg

dokładnie

ocenił(a) film na 1
CyboRKg

Owszem, a ta część powinna się skończyć na pierwszej scenie, na "szukaniu potworów".

ocenił(a) film na 6
rafal_karas

Jakich 2ch nieudanych, poprzednich?

rafal_karas

Wnioskując z ostatniej sceny, ostatnich słów Luca i reszty filmu można wyciągnąć wniosek że amerykanie chcieli reaktywować program Uniwersalnego Żołnierza klonując najlepsze egzemplarze w kilku kopiach. Kopie te miały wpisywane różne scenariusze wspomnień, następnie napier...alały się żeby ich twórcy mogli wyselekcjonować najlepszego klona ( podobnie jak w trzeciej części Resident Evil ). Zresztą w Reaktywacji pod koniec filmu widzimy szereg klonów tego samego żołnierza, który chciał położyć Andrew"a Także dla fanów poprzednich części moja informacja informacja jest taka że Luc w DoR to nie prawdziwy Luc, ale jego klon. Akcja DoR dzieje się gdzieś obok właściwego nurtu wydarzeń a prawdziwy Luc, jeżeli powstanie kolejna cześć, prawdopodobnie powróci do roli selekcjonera w programie Uniwersalnego Żołnierza

ocenił(a) film na 9
Raskolnikow89

Szkoda,że w 4 nie wyjaśnili bardziej,że to jest klon Luca.No i szkoda,że nie było nic mowy o prawdziwym.Mógłby się dajmy na to klon spotkać z prawdziwym tak jak było w przypadku Adkinsa.Apropo, niby wiem jak to było,ale wyjaśnijcie mi o co w sumie chodziło z tym klonem Adkinsa.Czy Adkins w tym filmie był klonem,czy ten drugi był prawdziwy?

aza_0_9_z_

Jeden i drugi byli klonami, nieważne kogo, pewnie jakiegoś żołnierza który się kiedyś tam bardzo przysłużył ojczyźnie a później zginął w walce. Pierwszy klon to ten " zły " który zabił szefa bo należał do bandy klona - Luca, drugi - " ten dobry " z wpisanymi wspomnieniami mordowanej rodziny przez " złego klona " Luca. Mówi o tym pierwszy klon - " nie jesteśmy braćmi, właściwie to jesteśmy... tym samym, choć może ciebie zrobili lepszego". Pierwsza seria klonów, prototypy musiały mieć amputowane kończyny w przypadku uszkodzeń i przyszywane nowe ( "części zamienne" - Uniwersalny Żołnierz - Reaktywacja ) druga seria klonów ma zdolność do samoregeneracji ( ucięte palce, odcięta część stopy - Day of Reckoning ). Program Uniwersalnego Żołnierza ma więc trzy etapy :

1. ETAP : Program ożywiania martwych żołnierzy - Pierwsi Universale to zombie do których należy również Luc, muszą się co kilka godzin schładzać aby egzystować( część 1). Luc zostaje zregenerowany do żywego człowieka - w przeciwieństwie do Uniwersalnym myśli samodzielnie. Program zamknięty po ataku sztucznej inteligencji S.E.T.H ( zgodnie z kanonem część 2 - Dzień Sądu) i reaktywowany pod kryptonimem Biała Wieża ( czego dowiadujemy się z Regeneracji )

2. ETAP : Zombie zostają ulepszeni w programie Biała Wieża, lecz następuje awaria i Uniwersalni mordują pracowników ośrodka militarnego. Program Biała Wieża zostaje zamknięty podczas prac nad klonowaniem ludzi. Naukowiec który pracował w Białej Wierzy klonuje Andrew'a Scotta.

3 : ETAP : Program ożywiania martwych żołnierzy w celu tworzenia zmilitaryzowanych zombie odchodzi w niepamięć. Postęp w nauce pozwala na klonowanie i ulepszanie ludzi - następni Uniwersalni to nie zombie a klony które mogą się samoregenerować i nie wymagają chłodzenia co kilka godzin. Dodatkowo klonom można wszczepiać implanty pamięciowe z dowolną wersją wspomnień ( DoR )

ocenił(a) film na 9
Raskolnikow89

Dzięki za odpowiedź,ciekawe to wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones