PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569347}

Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia

Universal Soldier: Day of Reckoning
5,2 5 668
ocen
5,2 10 1 5668
Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia
powrót do forum filmu Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia

Dużo się różni od poprzednich części, lecz poziom jest wyśmienity. Liczne walki, dużo krwi, krótko mówiąc bardzo mnie się podobał. 9/10

ocenił(a) film na 9
AdamBayern01

Popieram cie,Film swietny..a Scott adkins jak dla mnie zagral fenpmenalnie!ocena 10/10

ocenił(a) film na 9
maju90

A dziekuje za poparcie! Też walki świetne, zwłaszcza w sklepie sportowym: Adkins vs Arlovski!

ocenił(a) film na 7
AdamBayern01

Tak właśnie gościa z broda skądś kojarzyłem a nie patrzyłem na obsadę i proszę, spotkał się fighter z fighterem. Jak na film akcji przystało dużo walk, krwi itd. Do klimatu poprzednich części jednak troszkę brakuje więc daje 7/10.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, zupełnie nie wiem dlaczego ale wyłapałem 2 wpadki w filmie :P
1. Podczas pościgu na autostradzie auto Johna miało przebitą tylną oponę, po czym po jakimś czasie ta cudownie się naprawiła.
2. W końcówce jak w tunelu po kolei rozwalał gości na początku ma ranę po tym wierceniu w czaszce nad prawym okiem, później na chwilę cudownie przeniosła się nad lewe, żeby wrócić z powrotem nad prawe :P

ocenił(a) film na 9
grzesiekpl88

Na blędy w tym filmie się nie nastawiałem, ale rzeczywiście, co do tych 2 punktów, masz rację. Na mnie ogromne wrażenie w tym filmie zrobiły walki, które zostały pokazane realistycznie. Adkins wrescie miał okazję stoczyć pojedynki z gwiazdami kina akcji lat 90 - Jean Claude Van Dammem i Dolphem Hansem Lundgrenem!

ocenił(a) film na 7
AdamBayern01

Ja również się na błędy nie nastawiłem ale tak jakoś te 2 wyłapałem. Podejrzewam, że jest ich więcej ale tak jak mówiłem nie nastawiłem się na ich szukanie dlatego złapałem tylko te 2. Co do walk to faktycznie dla fanów tego typu filmów bardzo miło się oglądało, Mi się najbardziej podobała walka z Arlovskim, z Van Damme'm tez niezła.

ocenił(a) film na 9
grzesiekpl88

Van Damme jak na swój wiek (52lata) trzyma się świetnie. W dodatku idealnie zrobiony na czarny charakter!

ocenił(a) film na 4
AdamBayern01

Naprawdę nie wiem czym sie zachwycacie,ten film to zenada wolę jeszcze raz sobie odświeżyc Reaktywację.

ocenił(a) film na 9
aronn

Oj nie przesadzaj. Spodziewałem się totalnej szmiry, którą wyłączę po 30minutach, a wyszło całkiem przyzwoicie. Mi ten film się bardzo podobał, miał swój chrakter, niezapomnianą obsadę, walki i duże ilości krwi.

ocenił(a) film na 4
AdamBayern01

Pamietasz Reaktywację,tam akcja była naprawdę konkretna,pchała do przodu a jak walczyli(czyt napie...)Uniwersalni to było czuć wręcz pasję a nie sztucznosć jak w tej najnowszej części...

ocenił(a) film na 9
aronn

Te dwie części są dla mnie równe, z delikatnym wskazaniem na Day Of Reckoning. Walki w tej części na pewno nie były sztuczne, zobacz sobie np walkę Adkinsa z Arlovskim w sklepie sportowym!
Ja tylko żałuję, że Dolpha i Van Damma tak mało w tej produkcji zobaczyliśmy...

ocenił(a) film na 4
AdamBayern01

sobie np walkę Adkinsa z Arlovskim w sklepie sportowym!
taa rzucali się czym popadło dla mnie dużo szumu jakości zero.

ocenił(a) film na 9
aronn

Kto co lubi. Jeżeli nie doceniłeś głównego bohatera, obejrzyj sobie Undisputed III.

ocenił(a) film na 7
AdamBayern01

Uri Boyka niszczy system :D Undisputed II i III zajebioza ;] Ninja tez niezły był ;)

ocenił(a) film na 9
aronn

Co ty takie pi.erdolisz?! nie znasz sie i tyle..! fakt Film powinien nosic inna nazwe bo nie ma wogole powiazan z poprzednimi..i pewnie jak by tak bylo to wiele osob mialo by bardzo pozytywne oceny filmu..!A jeszcze dodam cos do wypowiedzi AdamBayern01 .undisputed 2 i ninja sobie obejrzyj ! wtedy docenisz Scotta ADkinsa!!

ocenił(a) film na 9
maju90

Adam wystarczy ;) Adkins miał wiele udanych filmów, ja mu podałem jeden z tych najlepszych, o ile nie najlepszy :)

użytkownik usunięty
AdamBayern01

właśnie obejrzałem i się nie zawiodłem!! świetne walki, bardzo krwawe, fabuła mroczna jak z horroru, brakowało mi tylko van damma lundgrena bo ich tam było za mało, zdecydowanie za mało! a lundgren wcisnięty jak by na siłe, bez jego roli film też by nic nie stracił

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się, wszystko co napisałeś to prawda! Jak na razie nie jest źle, mogło być dużo gorzej ;)

ocenił(a) film na 4

A mi brakowało tego:
http://www.youtube.com/watch?v=W7hJBXGvZzE
http://www.youtube.com/watch?v=zk95q7gLazM

ocenił(a) film na 9
AdamBayern01

Jak narazie masz racje! A i jeszcze zobaczymy co pokaze w NINJA 2.

ocenił(a) film na 9
maju90

Też czekam na ten film ;)

użytkownik usunięty
AdamBayern01

a i wkurzały mnie jeszcze te głupie migające światła jak tylko pojawiał się van damme, bez sensu

ocenił(a) film na 9

Kur.wicy można było dostać heh :D

użytkownik usunięty
AdamBayern01

No muszę sobie tego US obejrzeć. Ostatnio 2 dni temu oglądałem ten nowy Seagala daj spokój, ledwo do końca wytrwałem. :)

ocenił(a) film na 9

Seagal to już nie to samo, co 20 lat temu. A co 4 części US to polecam, prawdopodobnie się nie zawiedziesz :)

użytkownik usunięty
AdamBayern01

"Seagal to już nie to samo, co 20 lat temu"

No szkoda.

ocenił(a) film na 9

Ale neistety jest w tym trochę racji..

ocenił(a) film na 4
maju90

czyli mam oglądac inne z nim filmy,no ale ja sie wypowiadam odnośnie tego.Dalej idziemy Van Dame w poprzednim był tym dobrym tu znowu odwrotnie,no reżysera trochę poniosło,niech sie zdecyduje.W ogóle w tej częsci wiało nudą jak cholera.Zobaczcie jak w poprzedniej ci żołnierze sie napie rdalali aż wióry leciały,prawie jak termianatory(scena gdy wc kafelki odlatywały z tynku)pół-ludzie,pół roboty a tu w tej częsci banda mięśniaków i tyle:D

ocenił(a) film na 9
aronn

No na pewno ta częśc była lepsza od żałosnej 2 i powracająca trochę historii 3, moim zdaniem. Lepsze walki dużo, więcej krwi, jeszcze ta muzyka.. Wiesz, kwestia gustu...

ocenił(a) film na 9
aronn

A i Van Damme przez dwa "m" ;P

ocenił(a) film na 9
aronn

W poprzedniej czesci bylo wiecej o duzo wiecej Strzelaniny niz walki(ktorych bylo malo) A wiory lecialy z karabinow chyba matolku!!!! Jezeli masz krytykowac ten film to odrazu mowie ci wara od nigo..Moze ta fabula mogla byc troche lepsza no ale coz film i tak mi sie bardzo podobal..PZDR

użytkownik usunięty
maju90

Każdy ma prawo do swojej opinii kolego.

ocenił(a) film na 4
maju90

walki tez były podałem wyżej linki matołku
A ten najnowszy pachnie filmem klasy c,zobacz nawet trailer poprzedniego aż dziw bierze że to ten sam reżyser
http://www.youtube.com/watch?v=hPA7U795Ji4

Film pełna gębą i to za taką małą kaskę...
A przeciwnicy to prawdziwi skur....a nie mięśniki tępe jak w tej najnowszej cześci:P

ocenił(a) film na 9
aronn

No właśnie, w poprzedniej części to Van Damme i Arlovski byli jak terminatory, a Uniwersalni Żołnierze to nie terminatory czy nawet Robocopy. Aż tak wytrzymali nie są, zwijałem się ze śmiechu jak Van Damme biegł przez środek placu do tej rosyjskiej bazy, a dookoła w niego wszyscy żołnierze strzelali. Albo jak wycofywał się cały oddział przed Unisolem :) Cały film zadawałem sobie jedno pytanie - dlaczego tam nikt nie strzela w głowę? Dlatego właśnie trójka jest gorszym filmem.
Pomijam, że tępe mięśniaki były właśnie w trzeciej części, gdzie tylko Lundgren miał coś sensownego do powiedzenia, a reszta tylko ślepo biła kogo popadnie.

ocenił(a) film na 9
Roy_v_beck

Panu widzę też się ten film spodobał - ciesze się :) W 4 moim zdaniem było więcej akcji i walk. To, że fabuła oddalona, to mi nie przeszkadza ;)

ocenił(a) film na 4
Roy_v_beck

no patrząc przez pryzmat pierwszej kultowej części to właśnie byli "terminatorzy".

ocenił(a) film na 6
aronn

Kurczę coś w tym jest. Odniosłem wrażenie, że reżyser zbyt mocno skupił się na klonach a stanowczo za mało na projekcie Uniwersalnych Żołnierzy. W poprzednich częściach byli kimś w rodzaju cyborgów w ludzkim ciele - kontrolowani poprzez komputery i specjalne serum. W dodatku nie dało się ich od tak zabić. W Day of Reckoning mamy w zasadzie tylko klony i to takie, które można zniszczyć skręceniem karku.

Tak czy siak film dobry, z tymże na pewno moja ocena byłaby ciut wyższa, gdyby producenci nie szli na łatwiznę i inaczej zatytułowali film a także zmienili personalia Van Damma i Lundgrena:) W dodatku plakat promujący film sugeruje, że Jean Claude i Lundgren grają główne role, ehhh... marketingowcy.

Ja daje mocne 6/10 w porywach 7:)

Lizmak

hmmm jak dla mnie troche średniawy . wogole nie wiedzialem o co chodzi. niby uniwersalni żołnieże ale tak naprawde to jakoś nie bardzo widze związku z poprzednimi częściami. wogóle troche jakby inny film z uniwersalny w tytule.i jeszcze to miganie po gałach jak oglądam w ciemnym pokoju;p

ocenił(a) film na 2
AdamBayern01

Film tragiczny... zero tego klimatu co przedstawiał na poczatku... widac ze mału budżet miał;]

ocenił(a) film na 3
karas666_2

Zgadzam się, film bardo słaby. Scenariusz pisany na siłę. Jedyne co jest na plus to sceny walki, pościgi i krew - te aspekty trzymają poziom. Jako osobny film byłby nie najgorszy lecz jako "Uniweralny żołnierz" do bani. Poza nazwiskami bohaterów i aktorami (Lundgren, Van Damme) nie ma to nic wspólnego z jedynką, która jest świetna. Można było poprostu nakręcić film o klonach pod innym tytułem i nie byłoby porównań i zastanawiania się nad niespójnością fabuły. Ogólnie "uniwersalny żołnierz" to tylko jedynka Powrót to Power Rangers a 3 i 4 to niskobudżetowe kicze w które nawet do siebie się nie kleją pomimo, że zrobione przez tych samych ludzi. 3/10

ocenił(a) film na 5
penetrator1981

Zgadzam się w zupełności nawet już po ocenie widać jak z 7 zrobiło się 5 mogli zrobić film podobny z innym tytułem ale jak zapewne wiadomo znany tytuł przyciąga więcej kasy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones