PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569347}

Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia

Universal Soldier: Day of Reckoning
5,2 5 667
ocen
5,2 10 1 5667
Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia
powrót do forum filmu Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia

Nowy 'Uniwersalny żołnierz' nie jest wprawdzie filmem akcji przypominającym stylem pierwszy film z serii z 1992 roku, ale wiele elementów filmu wpływa na to, że i pierwsza część i ten obraz mają u mnie mocną 7.

W filmie jest nieco mniej akcji niż w części pierwszej. Jednakże porównując film do nędznego wręcz 'Powrotu' czy średniej 'Regeneracji' najnowszy film o super-żołnierzach, pod względem zarówno akcji jak i historii, nie zawodzi.

Fajny klimat, czasem przypominający horror ... chodzi mi przede wszystkim o wiele scen dotyczących wspomnień, wyobrażeń, itp. Wszystko zmontowane świetnie i wyraziście, co niewątpliwie wpływa na nieco mroczniejszy klimat filmu niż to miało miejsce w poprzednich częściach.

Dużo krwi i brutalności, co często przy nie największym budżecie (jak tutaj) wygląda nędznie, ale tutaj wygląda wg mnie świetnie.

Szczególnie dwie sceny, które utkwią w pamięci. Początkowa (bardzo pomysłowo i ciekawie) oraz walka w podziemiach (dłuższa scena, bez zbędnych cięć montażowych, itp.). Nie piszę czego te sceny dotyczą ... obejrzycie, zobaczycie :) P.S. nie znam się profesjonalnie na montażu i nie chcę żeby ktoś pomyślał, że się mądrzę, ale wiele scen z różnych filmów akcji do siebie porównuję i w wyniku tego powyższe uwagi :) wydaje mi się, że część też na to zwróci uwagę ...

Adkins i Arlovski dają radę beż żadnych problemów ... sceny walk z ich udziałem są naprawdę bardzo dobre. Szkoda tylko, że (jak dla mnie) to trochę za mało Van Damme'a i Lundgrena. No ale cóż ... Panowie młodsi nie będą ;) ale i tak dają radę!

Nie czepiam się negatywnych aspektów filmu, ponieważ zwyczajnie ... NIE CHCĘ! :] Jako fan części pierwszej, w końcu dostałem film, który bardzo przypadł mi do gustu i nie chcę wymieniać co mogłoby być lepsze, itp.

Mam nadzieję, że tez się spodoba! pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
piesek6663

Kolego gdzie ten fil mozna obejrzec?prosze o pomoc

maju90

thepiratebay albo kino wybór należy do Ciebie :)

maju90

Fim jest już na Exsite

ocenił(a) film na 7
maju90

ja na isohunt znalazłem przypadkiem ... wiedziałem, że ma jakoś wyjść w listopadzie, ale był już wczoraj dostępny do pobrania ... gdzieś czytałem, że w Stanach ma wejść w limitowanej dystrybucji do kin, ale jest już chyba dostępny na VOD, stąd pewnie możliwość pobrania.

piesek6663

Widzę że mamy podobne zdanie o poprzednich częściach. Oglądałeś może tą telewizyjną wersję Universal soldier z lat 90? To był jakiś remake, czy kontynuacje które zostały olane przez van Damme?

ocenił(a) film na 7
Turkisz80

Tak widziałem, były 2 części z 1998 roku z innymi aktorami, które były z tego co pamiętam kontynuacjami części pierwszej, ale kiedy wyszedł 'Powrót' to pominięto te 2 części i film z Van Dammem był kontynuacją pierwszego obrazu z 1992 r. Później 'Regeneracja' ... swoją drogą tamte dwie części były tak nędzne, że nawet nie chce mi się o nich mówić :) I szczerze mówiąc naprawdę nie polecam, chyba, że ktoś chce się przekonać, że to naprawdę słabe filmy :)

piesek6663

skoro nawet twórcy go olali to musiało być naprawdę słabo...

ocenił(a) film na 5
piesek6663

moja ocena na ten film to naciongana 5 moze z sentymentu do poprzednich o niebo lepszych częsci

ocenił(a) film na 7
Baal

jak kto lubi :)

ocenił(a) film na 5
piesek6663

tez parawda jak kto lubi
ps. duzo lepsz częśc była Uniwersalny żołnierz: Powrót z 1999 z dużo lepsza obsadą min. Goldbergiem

ocenił(a) film na 3
Baal

Te dwie części TV były nie autoryzowane, pewnie powstały na mocy jakiejś luki / nie zastrzeżenia sobie tytuły przez studio filmowe. Tak samo powstał serial Robocop, który był równie nędzny co te 2 części universalnego. Natomiast co do dwójki z Van Damme'm to nędza straszna, lepsze od tych dwóch gniotów to są tam tylko efekty bo fabuła nie wiem czy nie gorsza, nie wiem jak się komuś mogło to podobać przecież to zakrawa na Power Rangers. Klimatem przypomina równie denny z Van Damme "Streetfighter". Wg. mnie dwójka to totalne nieporozumienie a jedynkę uważam jako genialne kino akcji. Ogólnie nie rozumiem jak można było tak spartolić taki materiał na kontynuacje? Te nowe części też nie mają wogóle fabuły, wszystko na siłe, byle sie pobili troche, wsadzić Van Damme, Lundgrena i chwytliwy tytuł i coś się zarobi. Nie potrafie wogóle ogarnąc sensu wydażeń w tych filmach bo go poprostu nie ma. Zarżnęli ten film (mówie o jedynce) i jeszcze profanują zwłoki.

ocenił(a) film na 7
penetrator1981

co do 'Powrotu' zgodzę się ...

'Street Fighter', fakt to nędzny film, ale jako dziecko to lubiłem i jak ostatnio go oglądałem to po prostu śmiałem się ... co nie zmienia faktu, że to nie za dobry film, mówiąc delikatnie :) ale sentyment do niego mam ...

Co do 'Regeneracji' dla mnie to była średniawka, no ale omawiany podobał mi się, chociaż to inna bajka niż pierwszy. Prawdą jest też to, że 'Uniwersalny żołnierz' z 1992 to było hollywoodzkie kino klasy B ... nowe produkcje z serii to już (niestety) tylko kino klasy B. Mniejszy budżet, mniejsza wytwórnia, a dziadki na rachunki mieć muszą :)

cytując siebie po raz drugi: "jak kto lubi" :)

pozdr

ocenił(a) film na 7
Baal

Uniwersalny Żołnierz: Powrót to film, który akurat mi w ogóle się nie podobał. Kompletnie nic w tym filmie nie przypadło mi do gustu. No ale jak napisałem wcześniej: "jak kto lubi" :]

ocenił(a) film na 3
piesek6663

No już sam scenariusz w powrocie wołał o pomstę do nieba. Projekt "Uniwersalny żołnierz" jakby nie patrzeć zamienił życie Luca w koszmar, po rypnięciu się projektu odetchnął z ulgą i żył z panią dziennikarką długo i szczęśliwie. Tutaj nagle w dwójce jest wielkim zwolennikiem i pracuje przy kontynuacji projektu, dziennikarka zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach a ten ma nawet córkę, która z kolei wzięła się niewiadomo skąd. Za scenariusz i wykonanie powinna być złota malina.

ocenił(a) film na 7
penetrator1981

to się w pełni zgodzę ...

ocenił(a) film na 4
piesek6663

jak się ma ta część do poprzedniej,która mała zajebisty klimat i bardzo dobrze,profesjonalnie zmontowane walki?

ocenił(a) film na 7
aronn

zacznę od tego co napisałem na samym początku: NIE CHCĘ szukać w tym filmie za dużo minusów (chociaż każdy wie, że się znajdą), bo po prostu 'Day Of Reckoning' podobało mi z całej serii, na pewno nie najbardziej, ale jest na drugim miejscu, po części pierwszej ... oczywiście u mnie, w moim odczuciu ...

mówisz o poprzedniej części czyli 'Regeneracji' ... dałem 6 za dobre chęci, ale wykonanie mnie nie powaliło ... co przy kręceniu filmu w Europie, za małe pieniądze nie miało prawa bytu ... jak to z ostatnimi filmami Van Damme'a, Snipesa, Seagala i reszty ferajny ... sceny walki były dobre bo był dodatkowo Arlovski ... w tym filmie jest jeszcze Adkins co na pewno jest plusem ...

być może źle sformułowałem swoją opinię na początku za co przepraszam ... chodzi mi o sceny AKCJI, a nie WALKI ... w samym filmie miażdżących scen walk (aka bicie na gołe pięści) nie ma, ale są sceny akcji które są zrealizowane (wg mnie) o niebo lepiej niż w poprzedniej części ... scena początkowa, scena w hotelu, pościg, bijatyka w sklepie sportowym, scena w podziemiach jak Adkins załatwia ludków po kolei ... to wpływa na to, że jako kino akcji nowa część podoba mi się bardziej od poprzedniej ...

klimat w poprzedniej, nie przemawiał do mnie za bardzo, biorąc pod uwagę, jakie mieli fantastyczne miejsce akcji żeby to pokazać ...

''jak kto lubi!" pozdr

ocenił(a) film na 4
piesek6663

No mi ta poprzednia część strasznie weszła,same walki zajebiście profesjonalnie pokazane jak juz wspominałem,klimat taki bardzo ciężki w pozytywnym znaczeniu,następnie muzyka najlepsza ze wszystkich części pulsująco-energetyczna po prostu niesamowita,te trzy mocne punkty bronią film i teraz doczekaliśmy sie następnej części zrobionej przez tego samego reżysera,któremu dano szansę kolejny raz to nie jest przypadek....

ocenił(a) film na 4
aronn

A pro po muzyka podobna jak w poprzedniej części?

ocenił(a) film na 7
aronn

Nie zwróciłem uwagi kompletnie na muzykę ... chociaż dźwięk jest zmontowany świetnie!

Dobrze, że (jak napisałeś) reżyser dostał drugą szansę i przede wszystkim większy budżet co zaowocowało naprawdę niezłym filmem akcji ... chociaż to zdecydowanie inna bajka niż część poprzednia ... wizualnie przede wszystkim.

Wydaje mi się, że jeśli podobała Ci się 'Regeneracja' to tutaj też się nie zawiedziesz.

P.S. z ciekawości wszedłem na RottenTomatoes, żeby zobaczyć czy ktoś z krytyków w Stanach to oglądał :) ... i jest kilka recenzji i to do tego pozytywnych w stosunku do filmu :)

piesek6663

W sumie momentami przypominał mi 1szą część. Schizowy klimat był tym co mi się spodobało.Tzn.taki mroczny,trochę surrealistyczny.Żadnych takich sympatycznych wstawek,wszystko takie brudne,ponure.Świat pokazany od najgorszej możliwej strony.

ocenił(a) film na 7
jezi86

dokładnie ... zgadzam się w pełni ... taki charakter filmu również bardzo mi odpowiadał ...

ocenił(a) film na 8
piesek6663

klimat tego filmu jest naprawde świetny. wstawki muzyczne drone/doom/industrial/dark ambient zasługują na pochwałe. ta część różni się od poprzednich części ale to nie znaczy że jest gorsza, jest po prostu inna

ocenił(a) film na 7
Expendable91

te wstawki muzyczno-dźwiękowe :) są bardzo specyficzne i również bardzo mi podobały się ... i zgodzę się, że to po prostu INNA część ... pozdr

ocenił(a) film na 8
piesek6663

mogli by chociaż w jeden weekend puścić ten film w kinach to fajny efekt byłby przy tych wstawkach dźwiękowych, równie pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
piesek6663

O ile poprzednie część zaskoczyła mnie pozytywnie to przy tej się nudziłem,ledwo dotrwałem do końca.Van Damme'a to mało co w tej części a Lungren znowu wskrzeszony,wrzucony jakby na siłe.Komandosi chowają się gdzieś w lesie za miastem...litości.Biednie to wszystko wyszło a szkoda bo seria ma potencjał ale niestety z takim budżetem to wyszło jak wyszło.

ocenił(a) film na 7
G92b

fakt ... Van Damme i Lundgren głównych ról nie grali ... ale i tak mi się podobało! :D no ale ... rzecz gustu i upodobań! pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
G92b

W sumie to nawet nie wiadomo do czego ten film podpiąć niby ten sam tytuł i bohaterowie ale to tylko tyle bo nic niema to wspólnego z poprzednimi filmami ,normalnie mógłby mieć inny tytuł ktoś chyba chciał kasę zarobić , sam film nudny dobra końcówka i momentami muzyka

ocenił(a) film na 8
piesek6663

Piesek masz racje, dobry aktor, reżyser i operator kamery potrafią zawrzeć kwintesencję walki w jednym ujęciu. Przyjemne dla oka i ogląda się z podziwem. Natomiast te wszystkie filmy w których co półtorej sekundy zmienia się ujęcie podczas walki niestety wywołują u mnie złość. Tu ręka tam noga, tu oko i nagle się okazuje że jakiś facet ma złamaną rękę od ponad 5 sekund!

To tak odnośnie szczegółów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones