PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11387}

Uniwersalny żołnierz

Universal Soldier
6,6 35 405
ocen
6,6 10 1 35405
5,7 7
ocen krytyków
Uniwersalny żołnierz
powrót do forum filmu Uniwersalny żołnierz

... no i ostatni zarazem po którym miał szanse przebić się na kinowy ekran jako główny napierdalacz tak jak JCVD czy Steven Seagal ( notabene oni już wtedy mieli swoje zlote czasy... ) A dolph? Biedaczek po Universal Soldier zagrał jeszcze ogoniastą rolę w Johnnym Mnbemonicu z Keanu Reevesem ( film trafił do kin ale okazał sie niewypałem ) toteż Dolph powrócił do grywania filmach które trafiały od razu na VHSy

ocenił(a) film na 8
MilesQuaritch

Wchodząc teraz na filmweb myślałem dokładnie o tym samym.

PS.
Nawet nie wiedziałem, że są kolejne części Uniwersalnego, ale po kontynuacjach Kosiarza umysłów jakoś boję się tego dotykać.

ocenił(a) film na 7
Kokopiko

Kiedyś widziałem wszystkie, ale jakoś w pamięć mi nie zapadły, więc zapewne nic nie straciłeś.

Lundgrena trochę szkoda, zagrał w kilku fajnych filmach z "Uniwersalnym..." i "Rocky 4" na czele (bodajże odpowiednio pierwszy i ostatni hit kinowy). A i Johny Mnemonic był IMO całkiem fajny, a rola Dolpha ciekawa.

Loszo

Oglądałem tylko fragmenty ale wiem jedno: Dolph Lundgren poniżej jakichkolwiek oczekiwań zagrał. Sztuczny i odpowiednio do tego nawine i głupawe dialogi mu dopasowasi. Koleś dla mnie mógłby zagrać w tylko Yyyyrku, bo na nic więcej go nie stać. Szkoda gadać. Wypowiem się dopiero po obejrzeniu całego filmu.

POzdrawiam

ocenił(a) film na 7
piter_sobiecki

W sensie w "Uniwersalnym...", czy "Johnym..." taką kaszanę zagrał? Jak dla mnie obydwie role przyzwoite, zresztą to tylko zwykłe akcyjniaki, więc nie ma co oczekiwać fajerwerków aktorskich.

ocenił(a) film na 7
MilesQuaritch

a "Showdown in Little Tokyo" ??? dobry oldschool byl no i Brandon :)

ocenił(a) film na 7
shamar

Lubię! Co jakiś czas do niego wracam, ostatnio oglądałem pod koniec roku. Ale Dolph na końcu wyglądał jak idiota w tym śmiesznym ubranku, tak jakby nie mógł się normalnie ubrać :).

ocenił(a) film na 7
Loszo

w sumie racja, ale w ogole fajny pomysl z tym zeby zamerykanizowac azjate (Brandon) i zaazjatyzowac?* hehe amerykanina (Lundgren)

ocenił(a) film na 7
shamar

Brandon to w sumie był pół Azjata, pół Amerykanin, więc pasował do roli. :) Ogólnie film dobry, choć krótki. Widziałem go wiele razy, ale co jakiś czas przychodzi ochota sobie odświeżyć. Najlepsza w całym filmie była rozwałka w łaźni. Poza tym Brandon i Dolph stworzyli całkiem fajny i zabawny duet, coś jak Glover i Gibson w "Zabójczej broni", tyle, że z wykopem. Aż się prosiło, żeby temat pociągnąć. Szkoda, że Brandon tak krótko żył, może doczekalibyśmy się kontynuacji.

ocenił(a) film na 7
Loszo

wczoraj mi sie przypomnialo za sprawą pewbnej stacji telewizyjnej - przeciez Lundgren gral jeszcze w "The Punisher" tlumaczony na VHSach "Karząca Dłoń" - to tak w ramach ciekawostki :) Ale szczerze to juz nie pamietam czy to byl dobry film, napewno zapadła mi w pamieci sekwencja wprowadzajaca gdzie "zjawa" rozwala tych mafiozow w rezydencji...

ocenił(a) film na 7
shamar

"Punishera" widziałem dawno temu w tvp, ale pamiętam, że mi się podobał. Dość brutalny, mroczny, sporo akcji i chyba też jakaś Yakuza, czy Triada.

Loszo

Sporo było zapożyczeń w "Ostrym Pokerze" z "Punishera" . Np. scena jak Dolph wpada przez dach do siedliska bandziorów :D Odnoszę wrażenie że Mark Lester to zgapił . A film ogólnie fajny , łezka się w oku kręci bo to moje szczenięce lata były jak po kryjomu "Starcie w japońskiej dzielnicy" obejrzałem :D Bo ten tytuł z pokerem to chyba dopiero Polsat wymyślił , jak puścili to jakoś na wiosnę 1997 roku ok. 20.00 i narobili syfu bo dzieciaki jeszcze nie spały a tam odrąbywanie głów , kończyn i seks z samurajskim mieczem :D KRRiTV nałożyła na nich karę i od tamtej pory film leciał u nich tylko raz , ale już po 23.00 ;D

ocenił(a) film na 7
MilesQuaritch

ja miałem tlumaczone - "Porachunki w Malym Tokio"

ocenił(a) film na 7
shamar

ktos tam uprawial tekst z samurajskim mieczem ? a choc byl japoncem czy bialym ? :D

shamar

taaaa , scena jak Yoshida , czyli Cary Tagawa , szef Yakuzy mieczem rozbiera gościówe a potem odcina jej głowę ... przegięcie , stary .

ocenił(a) film na 7
MilesQuaritch

wiem co to bylo... chodzilo mi o to fajne sformulowanie - " uprawia seks z mieczem" :D

ocenił(a) film na 8
shamar

a lookaliscie na film z lundgrenem "Anioł śmierci"?? jak nie to polecam szczególnie..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones