PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 363
oceny
7,4 10 1 296363
7,0 21
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

Propagandowy szajs

ocenił(a) film na 3

Promujące pederastię i anarchię lewackie dziełko, które może tylko wywołać zażenowanie. Dałbym 1, ale trudno nie docenić niezłej gry Portman i ogólnie całkiem dobrej realizacji, stąd 3. Jednak ten film jest równie szkodliwy jak tak mocno lżony (i słusznie) w nim ustrój totalitarny. Film doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy, czyli tworzenie cywilizacji bez zasad moralnych, w którym wolność równoznaczna jest z anarchią, a dewiacyjne zachowania uważane są za normę. Przesłanie filmu to jakaś tragifarsa, bo w miejsce słusznie obalonego reżimu totalitarnego film proponuje anarchię i relatyzwizm moralny. Powtarzam, jest to bardzo szkodliwy film.

ocenił(a) film na 10
pavel13

"haha, czyli nie pracujesz, bo bylbys "wiezniem" swojego pracodawcy?
nie kupujesz niczego w sklepie, bo bylbys wtedy ich "wiezniem"?"

No właśnie nie, bo praca jest dobrowolna i dodatkowo dostaję za nią pieniądze. Tak samo jak z kupowaniem. Nie chrzań mi tylko że narkotyki też coś dają, bo to bzdura, potwierdzona naukowo.

"przeciez "kazdy robi co chce", nie?"

To jest typowo szczeniacka interpretacja anarchizmu, dodam że zrodzona niedawno. Bo anarchizm to nie "robienie czego się chce" tylko wolność i tolerancja! Wolność to nie "robienie czego się chcę" a jeżeli tak to interpretujesz, to szkoda mi cię. To dzisiejsi gówniarze z ulicy wymyślili tą interpretację. Gdyby usłyszeli to Pierre Joseph Proudhon i Fernando Tarrida del Mármol, to by ręce załamali!

"czlowiek tolerancyjny??? to wlasnie oni sa najwiekszym zagrozeniem dla spoleczenstwa!"

Bez komentarza...

"chodzilo mi o to tepa cioto"

Poziom nastoletniego drecha. Gratuluję przestrzegania zasad dyskusji, mało inteligentny arogancie ;).

"natomiast sam wypisywales jakies glupoty o Hitlerze i nazistach, wiec ja pytam, czy go kiedys spotkales???"

No i właśnie w tym problem, bo ja nie wypisywałem głupot o Hitlerze, a ty o anarchistach owszem. Samego Hitlera nie spotkałem, ale neonaziści to dzisiaj nie rzadki przypadek ;).

"byc moze nawet zagladasz na mojego bloga, zeby tylko znalezc cos na mnie"

Eee... Nie... Byłem obecny podczas dyskusji w której tak cię nazwano...

Tak w ogóle to ja wywnioskowałem, że każdego "lewaka" nazywasz komunistą. W takim razie ja MOGĘ nazywać cię faszystą, bo faszyzm, jest poglądem skrajnie prawicowym i dodatkowo mało z prawdziwym patriotyzmem ma wspólnego. Być może łatwiej jest tak wszystko uogólniać, ale nie każdy "lewak" jest komunistą.

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"No właśnie nie, bo praca jest dobrowolna i dodatkowo dostaję za nią pieniądze. Tak samo jak z kupowaniem. Nie chrzań mi tylko że narkotyki też coś dają, bo to bzdura, potwierdzona naukowo."
aha, czyli twierdzisz, ze narkomani nie maja wyboru i zostaja zmuszeni do cpania :)

"To jest typowo szczeniacka interpretacja anarchizmu, dodam że zrodzona niedawno. Bo anarchizm to nie "robienie czego się chce" tylko wolność i tolerancja! Wolność to nie "robienie czego się chcę" a jeżeli tak to interpretujesz, to szkoda mi cię. To dzisiejsi gówniarze z ulicy wymyślili tą interpretację. Gdyby usłyszeli to Pierre Joseph Proudhon i Fernando Tarrida del Mármol, to by ręce załamali!"
a wiec prosze przedstaw mi swoja interpretacje :)

"Poziom nastoletniego drecha. Gratuluję przestrzegania zasad dyskusji, mało inteligentny arogancie ;)."
ja tylko nazywam rzeczy po imieniu, po co to ubarwianie w ladne slowka? :O

"No i właśnie w tym problem, bo ja nie wypisywałem głupot o Hitlerze, a ty o anarchistach owszem. Samego Hitlera nie spotkałem, ale neonaziści to dzisiaj nie rzadki przypadek ;)."
nawet nie wiesz o czym piszesz :O porownales nazioli do nacjonalistow!
aha, czyli twierdzisz, ze "spotkales" "neonazistow", ciekawe :D

"Eee... Nie... Byłem obecny podczas dyskusji w której tak cię nazwano.."
aha, czyli nawet nw o co chodzi, ale odnosisz sie do tego :O


"Tak w ogóle to ja wywnioskowałem, że każdego "lewaka" nazywasz komunistą. W takim razie ja MOGĘ nazywać cię faszystą, bo faszyzm, jest poglądem skrajnie prawicowym i dodatkowo mało z prawdziwym patriotyzmem ma wspólnego."
i to jest wlasnie to dzisiejsze "uswiadomienie", "faszyzm pogladem prawicowym", jak juz wczesniej wspomnialem nazywam rzzeczy po imieniu lewak= komunista, a faszyzm kolego jest odlamem komunizmu i nie wklejaj mi prosze cytatow z wikipedii znaFco ;)

ocenił(a) film na 10
pavel13

"aha, czyli twierdzisz, ze narkomani nie maja wyboru i zostaja zmuszeni do cpania :)"

Z początku? Nie. Tak samo pokazane jest na tym filmie. Z początku mieszkańcy Anglii nie myśleli że będą zniewoleni. Głosowali na partię Sutler'a, bo myśleli że odbuduję on kraj. Jednak z czasem narkotyki stają się naszymi Władcami. I tutaj wkrada się anarchizm, który władców obala ;).

"po co to ubarwianie w ladne slowka?"

Dla kultury?

"nawet nie wiesz o czym piszesz :O porownales nazioli do nacjonalistow!"

Bo "naziole" byli nacjonalistami. Skupiali w sobie cechy faszyzmu, szowinizmu, rasizmu i nacjonalizmu. Jednak nie wszyscy nacjonaliści są nazistami. To jak na takim przykładzie: Każdy nazista, był Niemcem, ale nie każdy Niemiec, bł nazistą.

"aha, czyli twierdzisz, ze "spotkales" "neonazistow", ciekawe :D"

No wiesz... To nie jest takie trudne...

"aha, czyli nawet nw o co chodzi, ale odnosisz sie do tego :O"

Szkoda słów...

"lewak= komunista"

Ponownie zabawię się w ciebie: Gównoprawda ;).

"a faszyzm kolego jest odlamem komunizmu i nie wklejaj mi prosze cytatow z wikipedii znaFco ;)"

Po pierwsze: Nie korzystam z Wikipedii.
Po drugie: Jeżeli faszyzm wywodzi się z komunizmu, to komunizm jest PRAWICOWY, a ty jesteś komuchem ;). Po tym tekście wiem, że nie masz bladego pojęcia o faszyzmie. Naziści byli faszystami. Byli komunistami?

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"Z początku? Nie. Tak samo pokazane jest na tym filmie. Z początku mieszkańcy Anglii nie myśleli że będą zniewoleni. Głosowali na partię Sutler'a, bo myśleli że odbuduję on kraj. Jednak z czasem narkotyki stają się naszymi Władcami. I tutaj wkrada się anarchizm, który władców obala ;)."
aha, czyli z poczatku nie, ale pozniej marihuana( czy jakis inne gowno) opanowuje ich mozg i nakazuje im co maja robic???


"Bo "naziole" byli nacjonalistami. Skupiali w sobie cechy faszyzmu, szowinizmu, rasizmu i nacjonalizmu. Jednak nie wszyscy nacjonaliści są nazistami. To jak na takim przykładzie: Każdy nazista, był Niemcem, ale nie każdy Niemiec, bł nazistą."
NAZISCI TO BYL WYTWOR SYJONISTOW majacy na celu doprowadzic ich do wladzy i zniszczyc nacjonalizm, stworzyc system tolerancji itd.


"Po pierwsze: Nie korzystam z Wikipedii.
Po drugie: Jeżeli faszyzm wywodzi się z komunizmu, to komunizm jest PRAWICOWY, a ty jesteś komuchem ;). Po tym tekście wiem, że nie masz bladego pojęcia o faszyzmie. Naziści byli faszystami. Byli komunistami?"
tylko, ze faszyzm kolego w takim pojeciu w jakim ty go rozumiesz jest LEWICOWY!!!

ocenił(a) film na 10
pavel13

"opanowuje ich mozg i nakazuje im co maja robic???"

Eeee... Tak?

"NAZISCI TO BYL WYTWOR SYJONISTOW majacy na celu doprowadzic ich do wladzy i zniszczyc nacjonalizm, stworzyc system tolerancji itd."

Bez komentarza...

"tylko, ze faszyzm kolego w takim pojeciu w jakim ty go rozumiesz jest LEWICOWY!!!"

Naprawdę? Zakaz wyznawania swojej religii? Zakaz tworzenia własnych ugrupowań? Odebranie wolności prywatnej i wszelkiej własności materialnej? Wiesz że faszyzm to ideologia silnie totalitarna? Wiesz że głosiła kult państwa (no popatrz! Zupełnie jak ty! :P)? Wiesz że skrajnie żarła się z komunizmem?

Uogólniam tą ideologię, ale mniej więcej tak ją widzę. To rzeczywiście BAAAAAARDZO lewicowe... -,-

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"Eeee... Tak?"
buahahahaha, typowe myslenie tepego lewaka

"Bez komentarza..."
kolejny brak uswiadomienia i argumentow

"Naprawdę? Zakaz wyznawania swojej religii? Zakaz tworzenia własnych ugrupowań? Odebranie wolności prywatnej i wszelkiej własności materialnej? Wiesz że faszyzm to ideologia silnie totalitarna? Wiesz że głosiła kult państwa (no popatrz! Zupełnie jak ty! :P)? Wiesz że skrajnie żarła się z komunizmem?"
ale wiesz, ze to wszystko nieprawda? takie cos to ja sobie moge w wiadomosciach obejrzec, oni chca, zebys tak myslal!

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"Uogólniam tą ideologię, ale mniej więcej tak ją widzę. To rzeczywiście BAAAAAARDZO lewicowe... -,-"
czy ty wogole wiesz na czym polega lewica i prawica?

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

'Zakaz wyznawania swojej religii? Zakaz tworzenia własnych ugrupowań? Odebranie wolności prywatnej i wszelkiej własności materialnej'-rowniez i lewica-komunizm

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Kiedy wy wreszcie zrozumiecie że żaden ze mnie lewak, czy komunista? Ja nie cierpię polityki! Być może anarchizm jest poglądem lewicowym, ale to nie znaczy że każdy anarchista jest "lewakiem". I co wy z tym komunizmem? Czemu wszyscy zakładacie że ja popieram ten ustrój? Porąbało was!?

Spytam się z ciekawości: Powiedz, czy w Polsce był komunizm?

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

nie chodzilo mi o ciebie konkretnie tylko ogolna uwaga.
roznie sie mowi (w dyskusjach zawsze mozna zauwazyc, ze ktos mowi '...za komuny...' itd), ale de facto stricte formalnie nie do konca. panowal ustroj socjalistyczny. komunizm jako ustroj byl obecny w rosji (kult i wladza jednego czlowieka-chociaz tak naprawde nieformalnie bo stalin nie byl -przynajmniej oficjalnie- glowa panstwa). z innej zas strony komunizm to tak naprawde filozofia, idea. i jako taka (definicja) nigdy nie zostala wcielona w zycie. zreszta komunizm zaklada nieistnienie odrebnych panstw, a przeciez coz to bylo ZSRR jak nie panstwo wlasnie? czy chociazby PRL-Polska Rzeczpospolita Ludowa

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Przyznaję że bystry jesteś ;). W Polsce był czerwony socjalizm, a nie komunizm. Większość osób tego nie wie.

1. Komunizm sam w sobie NIE JEST USTROJEM LEWICOWYM. Tak samo jak faszyzm z prawicą. Komunizm i faszyzm to żrące się strony, które stoją w tym samym miejscu: po środku lewicy i prawicy.
2. Komunizm zakładał znisienie odrębnych państw. Co to oznacza? By wszystkie zostały dołączone do ZSRR. Przecież Białoruś była "niby państwem" ale w rzeczywistości republiką ZSRR (Związek Socjalistyczny Republik Radzieckich). Polska też była czasem nazywana "17 republiką ZSRR". Nacjonalizm był obecny w komunizmie. Stalin był nacjonalistą. Chciał wszystkich podłączyć do swojego "państwa", a to plan bardzo nacjonalistyczny.

PS: Sorki że tak na ciebie naskoczyłem. Myślałem że przyszedł kolejny pavelek, który wmawia mi komunistyczne poglądy ;).

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

znow to samo, nie jestes patriota, to jakim prawem piszesz co to jest pawdziwy patriotyzm? i dlaczego niby faszyzm nie moze zawierac w sobie patriotyzmu...

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Widać mało wiesz o życiu mały ;). Tak jakby muzułmanin nie miał prawa wiedzieć co to znaczy być katolikiem.

A dlaczego faszyzm nie może mieć w sobie patriotyzmu? A z prostej przyczyny. Patriotyzm to miłość do swojego narodu, swoich "braci", swoich ziem. Natomiast faszyzm zawiera w sobie również nienawiść i to do wielu rzeczy. A jak wiemy, miłość nie ma NIC wspólnego z nienawiścią i nie chrzań mi tylko że te dwa uczucia dzieli cienka granica. Faszyzm udaję patriotyzm.

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

ty z kolei nie pisz ze patriotyzm to placenie podatkow, bo to istnieje prawie w kazdym kraju-jako obowiazek prawny zreszta.
jak katolik krytykuje islam mowia niektorzy-co ty wiesz, przeciez nie jestes muzulmaninem! albo gdy ktos zarzuca tejze religii ze jest agresywna i nawoluje do nienawisci (podajac przyklady zamachow itp), obroncy mowia ze ty 'tylko' polityka a o religii nie wolno sie wypowiadac bo sie jej nie zna, nie czytalo koranu itd ... wiec jak to jest? obiektywizm -wydaje mi sie-powinien dotyczyc kazdej ze stron nieprawdaz?
co do faszyzmu ja mowie o definicjach i rzeczywsitosci (mozliwosci laczenie hasel i konkretnych osob-sam zarzucasz wszakze innym szufladkowanie np lewicowcow) a ty mieszasz w to idealy i odczucia. wiec nie ma co filozofowac.
a i jednak mylisz faszyzm z nazizmem. albo tak bys chcial widziec to pierwsze, nie wiem.
ja malo wiem za to ty wiesz ze jestem maly (po jednym poscie z ktorego trescia sie nie zgadzasz) ? gratuluje wszech wiedzy. ps nie wiem co oznacza 'maly' w twoim pojeciu ale mysle ze nie podpadam.

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Naziści byli faszystami. Nie mylę tych pojęć. Wiem że faszyzm to nie nazizm.

"Mały" w moim rozumowaniu oznacza "młody". Małe dziecko. Bo nie wiem jak można powiedzieć "nie jesteś patriotą, to nie wiesz co to patriotyzm". To bzdura! Nie wpadło ci do głowy że KIEDYŚ BYŁEM patriotą?

Nie rozumiem wypowiedzi o muzułmaninie, więc się nie wypowiem. Przeczytaj mój post poniżej, tam dałem poprawkę tego słabego porównania ;).

Gdzie ja piszę że patriotyzm to płacenie podatków? No gdzie? Być może za wcześnie odróżniłem cię od pavelka. Ty też przypisujesz mi poglądy, których nie wyznaję.

ocenił(a) film na 10
andrzej_goscicki

Złe porównanie z muzułmaninem. Dam inne: jakby złodziej nie wiedział co to znaczy uczciwość. On to wie, tylko nie przestrzega ;).

pavel13

Udowodnij, że Żydzi rządzą światem

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

"uwazasz, ze tak nie jest? prosze bardzo, udowodnij mi, ze nie(tylko prosze o podawanie sensownych i wiarygodnych zrodel i argumentow), a ja ci udowodnie, ze tak jest ;)"
ty pierwszy, ja sie odniose do twoich argumentow(tak, zebys zrozumial)

ocenił(a) film na 10
pavel13

Tak pisze każdy człowiek, który nie ma żadnych argumentów ("ty pierwszy!"). ;)

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

japie*dole -.-
"uwazasz, ze tak nie jest? prosze bardzo, udowodnij mi, ze nie(tylko prosze o podawanie sensownych i wiarygodnych zrodel i argumentow), a ja ci udowodnie, ze tak jest ;)"
moj pierwszy post
"Udowodnij, że Żydzi rządzą światem"
heh, on tak napisal, wiec jak juz to pojechales swojego "kolezke"
"ty pierwszy, ja sie odniose do twoich argumentow(tak, zebys zrozumial)"
kolejny raz popisales sie swoja umiejetnoscia czytania ze zrozumieniem :)

ocenił(a) film na 10
pavel13

No właśnie chyba sam siebie nie zrozumiałeś. Bo on sarkastycznie zapytał się "I żydzi pewnie rządzą światem?" a ty zamiast udowodnić, że rządzą, poprosiłeś go o odwrotny argument. Wracaj do szkoły ;).

PS: Pięknych słów cię mamusia nauczyła pseudo-patrioto.

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

wlasnie tepy lewaku, sarkazm, czyli uwaza, ze zydzi NIE rzadza swiatem, wiec niech te swoje poglady udowodni, a ja napisalem, ze odniose sie do jego argumentow i udowodnie, ze to nie prawda, bo gdybym zaczal, dla kogos, kto przez cale zycie twierdzi inaczej, byloby to trudne do zrozumienia, R O Z U M I E S Z ???

"PS: Pięknych słów cię mamusia nauczyła pseudo-patrioto."
a jak juz taki "kulturalny" jestes, to dlaczego starasz sie obrazac moja matke?

ocenił(a) film na 10
pavel13

Ty nadałbyś się na nauczyciela do CSBPD (Chwytania Się Brzytwy Podczas Dyskusji) ;).

"to dlaczego starasz sie obrazac moja matke?"

Prawda. Ona pewnie płaczę że jej synalek to kawał aroganckiego chama. Szkoda mi jej szczerze ci powiem i przepraszam ją za to, co napisałem.

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"Ty nadałbyś się na nauczyciela do CSBPD (Chwytania Się Brzytwy Podczas Dyskusji) ;)."
to jest wg. cb chwytanie sie brzytwy??
to predzej ty to juz wczesniej robiles.


"Prawda. Ona pewnie płaczę że jej synalek to kawał aroganckiego chama. Szkoda mi jej szczerze ci powiem i przepraszam ją za to, co napisałem."

w przeciwienstwie do cb znam podstawowe wartosci, jakimi sa Bóg, Honor, Ojczyzna(a w tym i rodzina oraz szacunek do niej),
ale to pewnie to, czego ty lewaku nigdy nie zrozumiesz

ocenił(a) film na 10
pavel13

Chciałem ogłosić, że definitywnie kończę rozmowę z tobą. Przekonałeś mnie że jesteś faszystą, rasistą i masz bardzo nazistowskie poglądy. Rozmowa z takim ignorantem jak ty nie ma najmniejszego sensu. Mówisz o Bogu, Honorze i Ojczyźnie, a nawet nie wiesz co to znaczy. Gdzie Honor nakazuję szanować innych, a Bóg nakazuję pomagać, nadstawiać drugi policzek i uważać się za równie grzesznych co inni, tam ty uważasz się za najmądrzejszego na świecie faszystę. Jesteś pseudo-patriotą, który nie zna prawdziwej wartości Ojczyzny. Nie wie czego w rzeczywistości wartę są te kreski na mapie, za które Żydzi i Polacy przelewali krew. Nie lubię nazywać ludzi "złymi". Jak dla mnie to zbyt brutalne określenie. Dlatego powiem: jesteś człowiekiem nie dobrym. I naprawdę mam nadzieję że kiedyś twój Bóg i własny naród przebaczą ci zbrodnie, jakich dopuściłeś się przeciwko nim.

http://www.youtube.com/watch?v=chqi8m4CEEY

Wolność! Na Zawsze!

PS: Przepraszam wszystkich czytających ten post, za zbyt podniosłe i oklepane teksty, ale nie mogłem się powstrzymać. Z nietolerancją trzeba walczyć! Tak jak z uciskiem! A Słowa zawsze zachowają swoją siłę!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pavel13

To przykre, że w kraju który tyle wycierpiał przez hitlerowców zdarzają się ludzie wierzący w podobne idee. Już nawet nie chcę słuchać teorii o żydowskich spiskach itp., bo to jest po prostu śmieszne. Powołujesz się na Boga, Honor i Ojczyznę, ale w ogóle wiesz co one oznaczają? Wątpię. Doczekam się w końcu jakiś dowodów na żydowskie władanie światem, czy może jest to pieprzenie w stylu Natanka- o szatanie ukrytym w Harrym Potterze i sztukach walki?
http://www.youtube.com/watch?v=mIU8l_qPzAQ

Ogarnij się facet

ocenił(a) film na 10
ObiWanKenobi444

Wiesz co? Wybacz że w ciągnąłem cię w tą dyskusje. Na dłuższą metę przyprawiłem cię tylko o ewentualny facepalm. Ale jak się odezwałeś, to jakoś tak lepiej mi się zrobiło :).

Nie zboczyłem na Ciemną Stronę Mocy, Mistrzu Kenobi ^^.

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

heh, kolejna "wpadka" pana anarchisty, ktory "uwaza", by nie popelniac bledow, ktore sam wytyka innym, ale coz:
"Wybacz że w ciągnąłem cię w tą dyskusje."
hmm, jak to wymownie zabrzmialo, hahahahaa

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pavel13

Protokoły Medrców Syjonu- dżizas, ty jeszcze w to wierzysz, od dawna wiadomo, że to carska fałszywka, a ty jeszcze w to wierzysz
ze hitler, nazisci nie byli prawdziwymi NACJONALISTAM- w takim razie kim byli? Twierdzisz, że nazizm nie wyrósł z nacjonalizmu? Gdyby nie silny niemiecki nacjonalizm hitleryzm nigdy by nie powstał. Oj, widzę sam nacjonalistyczny bełkot spod znaku ONR, swoją drogą wiesz czym był przedwojenny ONR?

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

"Protokoły Medrców Syjonu- dżizas, ty jeszcze w to wierzysz, od dawna wiadomo, że to carska fałszywka,"
haha, TAK MOWI PROPAGANDA ZYDOWSKA, czy ty naprawde jestes taki glupi??
"a ty jeszcze w to wierzysz
ze hitler, nazisci nie byli prawdziwymi NACJONALISTAM- w takim razie kim byli?"
japie*dole, pisalem to juz kilkakrotnie!
BYLI STWORZENI PRZEZ SYJONISTOW DO WYMORDOWANIA PRZECIWNIKOW SYJONU, ZHAŃBIENIA NACJONALIZMU I PRZEJECIA WLADZY PRZEZ ZYDOW, A TAKZE UTWORZENIA IZRAELA!

pavel13

Czyli opłaceni przez Żydów hitlerowcy wymordowali kilka milionów Żydów, po to, żeby Żydzi mogli rządzic światem, w którym jedną z głównych ról grał antysemita Stalin, z antysemitą Berią. Poza powstaniem Izraela ten ewentualny plan był bezsensowny. A nazizm został sztucznie wytworzony bez akceptacji niemieckiego społeczeństwa, które było niewinne, a wszystko to wina Żyda Hitlera, czyż nie?

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

ku*wa, jak mozna byc tak tepym jak ty?
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/reka-w-reke-z-hitlerem/nazistowskie-ss-fina nsowalo-powstajaca-izraelska-armie/
przeczytaj to, jest tam m.in. odpowiedz na twoje pytanie:

"Ogromna większość niemieckich Żydów „zażarcie odrzucała syjonizm jako wroga wewnętrznego.” Oni byli Niemcami. 80.000 walczyło w okopach i 12.000 zginęło. „Nigdzie nie było tak szerokiej opozycji Żydów [wobec syjonizmu], pryncypialnej i zajadłej jak w Niemczech,” napisał syjonistyczny historyk."

ocenił(a) film na 6
ObiWanKenobi444

stalin byl rowniez antypolakiem. jak i w ogole anty-nacjonalista ksenofob- jako komunista bo oczywiscie byl radzieckim sowieta

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Stalin anty-nacjonalista? Ten który chciał zjednoczyć cały świat pod sztandarem ZSRR? Ty w ogóle znasz znaczenie tego słowa?

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

nie wiem czy chcial 'zjednoczyc caly swiat' ale polityka stalinowska byla ewidentnie antynacjonalistyczna wzgledem innych, a przeciez to mnie interesuje jako polaka.

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Anty-nacjonalistyczna względem innych? Hmmm... Wyszedł oksymoron...

DonVitoCorleone

Częściowo się zgodzę, aczkolwiek Stalin nie był antynacjonalistą, w jego polityce było pełno elementów rosyjskiego nacjonalizmu, jak chociażby ponowna rusyfikacja w nierosyjskich republikach, czy dążenie do odzyskania granicy imperium carów.

ocenił(a) film na 6
ObiWanKenobi444

owszem, ale jednak bylo do ujednolicenie, a jednym z zalozen ( w zasadzie oczywistych i niejako biologicznych, antropologicznych ) definicji narodow jest to ze sie roznia od siebie (bo jak inaczej? po co byloby rozroznienie?).
ale to co napisales to ciekawa rzecz bo w ogole mozna by sie zastanowic, na ile stalin byl komunista...

pavel13

Ja pi...e! Człowieku, czy ty jesteś z antify? Bo mniemam że chodzi o ośmieszanie NOP i pozostałych spod falangi? Przecież reprezentant z taką płycizną umysłową, może ich tylko i wyłącznie ośmieszyć. Pyskówa, brak logiki, galopująca głupota. Ktoś z ich "zarządu" powinien cię przechrzcić za używanie tego symbolu jako swojego awatara.

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

pyskowka??
brak logiki?
ty chyba nie moje wypowiedzi czytales, wskaz mi prosze chociaz JEDEN fragment, w ktorym "przegralem" dyskusje

"Ja pi...e! Człowieku, czy ty jesteś z antify? Bo mniemam że chodzi o ośmieszanie NOP i pozostałych spod falangi?"
heh, fajne masz metody prowokacji, juz mnie zagiales!

pavel13

Tak, czytałEM... Jeden fragment? No mam całość twoich wypowiedzi zacytować? Trolla się nie zagina, trolla się gnębi.

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

tak, co do tych trolli to popieram :)

pavel13

O matko nieboska! Ale awatar już mówi, że mamy do czynienia z przegniłym mózgiem. Mózg widać został zainfekowany wirusem neofaszystowskiej propagandy.

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

"neofaszystowskiej"
po pierwsze nie propagandy, po drugie nie neofaszystowskiej.

pavel13

Nie wiesz co to propaganda i neofaszyzm? Wstyd!

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

ehh,
bez komentarza

pavel13

No jak się czegoś nie wie, najstosowniej jest nie komentować.

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

"po pierwsze nie propagandy, po drugie nie neofaszystowskiej."
zatem w ktorym miejscu napisalem, ze nie wiem co to znaczy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones