PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418679}

Vexille

Vexille: 2077 Nihon Sakoku
6,9 3 922
oceny
6,9 10 1 3922
Vexille
powrót do forum filmu Vexille

Witam!Poprosiłbym o podanie paru tytułów...może być parenaście;)...wartych obejrzenia Anime w stylu cyberpunkowym i nie tylko...Dzięki wielkie.Pozdrawiam! P.S. Vexille był niezły, chociaż przy końcu pompatyczny nieco;).

Bortnia

Oczywiście zrobione podobną techniką "Appleseed" (+sequel, nie oglądałem). Z cyberpunku to jeszcze oczywiście Ghost In The Shell. A z pozostałych anime...hmm... tyle ich jest:). Jaki gatunek?

pulsarr

Primo! http://animecrazy.net - to wszystko o czym piszecie do obejrzenia na stremie. Primo duo ultimo ELFEN LIED! ;d Swietna historia milosna z piekna kobieta, i jej rozdarciem miedzy sercem przepelnionym miloscia a instynktem do zabijania

ocenił(a) film na 7
Bortnia

Oczywiście wspomniany już Appleseed (nie polecam pierwszej wersji, bo zalatuje nieco serem) i GITS, Akira, Armitage III: Polymatrix, Armitage: Dual Matrix, Metropolis, Pale Cocoon, Serial Experiments Lain, Texhnolyze. Jest tego zapewne jeszcze więcej, ale poza moją wiedzą.

ocenił(a) film na 7
UltRafaga

Dzięki dzięki;)!

Dzięki dzięki!!Z pozostałych gatunków to...coś z dobrym scenariuszem....nie znam się na gatunkach anime;).Pozdrawiam!!

Bortnia

Gatunki w anime są takie jak w filmach aktorskich, tj. horrory, komedie itd itp ;)

A z cyberpunkowych dodam jeszcze Ergo Proxy który podobnie jak wspomniane już Ghost in the Shell, Akira, Appleseed oraz Metropolis został wydany w Polsce.

ocenił(a) film na 7
HuntMocy

Myślałem że w Anime mają jakieś "inne" gatunki;)...Dzięki za kolejny typ.

HuntMocy

No Ergo Proxy obowiązkowo. To ten gatunek "ze scenariuszem".

Bortnia

Z dobrym scenariuszem?
Polecam wszelkie produkcje Hayao Miyazakiego, poczynając od genialnego "Mój sąsiad Totoro", poprzez wyświetlaną u nas w kinach "Księżniczkę Mononoke", aż po oskarowe "W krainie bogów" ("Spirited away") i "Ruchomy Zamek Hauru". Jeśli lubisz bluesa i jazz, a do tego klimaty s/f, to gorąco polecam "Cowboy Bebop", wspaniały serial.

A jeśli masz ochotę na wzruszenia, to nie pomiń "Grobowca świetlików", jednej z najbardziej przejmujących historii anime.

ocenił(a) film na 7
Bortnia

Nie wiem co lubisz, dlatego wrzucę różności. Takwięc:

Abenobashi Mahou Shotengai - Świetna parodia, od Gundamów, aż po Indianę Dżonsa
Bleach - Tasiemiec, ale mus dla wszystkich wielbicieli dobrego humoru i naprażanek na miecze
Blood+ - Świetny wampiryczny klimat
Blue Gender - Graficznie przeciętny, ale zabójczy klimat
Dragon Half - Powalająca parodia fantasy
Elfen Lied - Świetny klimat, ale ostrzegam: brutalne
Eureka seveN - Dynamiczny serial akcji z surfującymi mechami
Final Fantasy VII: Advent Children - Final Fantasy, nic dodać nic ująć
Furi Kuri - Pokręcona komedia, po której możesz zwariować
Heroic Age - Space opera, przy której Star... ekhem INNI przedstawiciele gatunku wypadają jak niemowlaki z brudną pieluchą
Hundred Stories - Niesamowity horror
Inuyasha - Przygoda, fantasy i koleś z psimi uszami
Karin - Komedia romantyczna z wampirami
Last Exile - Steam Punk w czystej postaci
Macross Zero - Nieziemskie walki powietrzne (Stealth się chowa)
Nausicaa of The Valley of The Wind - Post apokaliptyczne fantasy, klasyka
Samurai 7 - Samurajowie i mechy, czy muszę coś dodawać ?
Scrapped Princess - Zaskakująco dobre fantasy z niespodziewanym finałem
Slayers - Lubisz fantasy: oglądasz Slayers, nie lubisz fantasy: i tak oglądasz Slayers
Tengen Toppa Gurren-Lagann - Mechy, komedia, mechy, balony, mechy... czy wspominałem o mechach ???
Vampire Hunter D i VH D - Bloodlust - Niesamowicie klimatyczne filmy o wampirach
Zegapain - Niezła seria z mechami z nieziemskim scenariuszem

Po więcej informacji zapraszam tutaj: http://anime.tanuki.pl/strony/

ocenił(a) film na 7
UltRafaga

kolego, wydaje mi się że opisanie Furi kuri w kilku słowach to po prostu obraza stanu. FLCL to parodia praktycznie wszystkiego, kwintesencja oryginalności twórców Evangeliona. Żadne anime, jakie oglądałem nie było tak głupie, a jednocześnie genialne jak FLCL.

UltRafaga

Wszystkie świetne...:) Tylko jest jedna wada jak się zacznie oglądć to nie da się przestać..Uwaga ANIME i manga uzależniają... I tak od jakiś 15 lat wyleczyć się nie mogę :P ;) A Vexille.. wg. mnie naprawdę dobra, ale polecam zobaczyć po japońsku(jak każdą). W innych językach, wg. mnie, anime traci "to coś".

ocenił(a) film na 9
bastilia85

Uzależnia jak cholera. Normalnie paszcza szaleństwa :)

ocenił(a) film na 7
Bortnia

Do listy ultrafaga dorzuciłbym jeszcze:

Hellsing - wampiry, religia, Anglia i naprawdę wielkie giwery, rozpierducha aż miło :)

Claymore - wiedźmin a raczej wiedźminki na japońską modłę + demony i tajna organizacja;

Basilisk - ninja w otoczce a la Highlander z drobną różnicą:
"at the end...there WILL be only one" ;)

Seirei no Moribito - przepiękne orientalne fantasy z naprawdę mądrą i nietuzinkową fabułą (mój faworyt ostatnimi czasy)

Wolf`s Rain - hmm...oglądasz pierwszą minutę i...
1. wstajesz od ekranu 10h później za to z wilczą duszą
2. albo przełączasz na coś lżejszego np. reksia ;)

ocenił(a) film na 7
jamadar

No to daliście radę;)...jest w czym wybierać. Dzięki.
"Cowboy Bebop" - chyba od tego zacznę;)-połączenie muzyki jazzowej z s-f zapowiada sie interesująco. Pozdrawiam raz kolejny.

Bortnia

i to będzie dobry wybór :) jeśli zaczynać to od klasyki :)

Bortnia

Nie zapomnij tylko potem obejrzeć odcinka pełnometrażowego, podsumowującego serial (tytuł brzmi Cowboy Bebop - Knockin' on Heaven's Door).

Fantastyczna rzecz.

undefined

To ja jeszce dodam:
Full Metal Alchemist
Kroniki Wojny na Lodoss
Full Metal Panic
D.N.Angel

ocenił(a) film na 6
kistan

Wyżej wymienione tytuły to same perełki, ale nikt nie dodał klimatycznego Spriggan, przedstawiciel cyberpunka w najczystszej postaci.

Zarowa_2

Hmmm...Brakuje mi jeszcze Ninja Scroll-klasyka.

jamadar

Basilisk ... twój cytat. To jaka jest różnica bo nie rozumiem...?

Bortnia

zapomnieliście o genialnynm Samuraju Champloo...

ocenił(a) film na 7
Bortnia

To może jeszcze dorzucę:
Black Lagoon - Świetne kino akcji
Busou Renkin - Alchemia i dużo walki, mocno wciąga
Higan - krótkometrażówka wojenna z olbrzymią dawką klimatu
IGPX Immortal Grand Prix - Jeśli myślisz że F1 jest szybkie to obejrzyj to
Jungle Wa Itsumo Hale Nochi Guu - Genialna szalona komedia
RahXephon - Świetny serial z mechami z pokręconym scenariuszem
School Rumble - Świetna komedia szkolna
Steamboy - Steampunkowa przygoda
Wonderful Days - Świetny film w CGI, koreański, ale i tak anime

Jak sobie coś więcej przypomnę to jeszcze wrzucę.

UltRafaga

hmm Lucky Star, Ebichu (mocno uzależniające i podęcznik do biologi nie jest potrzebny), Azumanga Daioh.

ocenił(a) film na 4
TIGRA

GunGrave; Macross Zero; Macross Plus+; Gunslinger Girl; Wonderful Days; Rurouni Kenshin; Jin-Roh; Gantz.

Bortnia

to jeszcze koniecznie Neon Genesis Evangelion...nikt nie wspomnial, a to jest dopiero klasyka z Gainaxu ;) no i zanimowany Clamp! X w wersji telewizyjnej to jest cos...a do posmiania sie koniecznie DiGi Charat - mozna boki zrywac ;D

Bortnia

Spirited Away - piękne anime !!!! :).................

Badi_2

No to zasypaliście gościa super tytułami ale jak się zarazi wirusem anime to będzie wasza wina :P

ocenił(a) film na 7
butch17

...cholera, czemu ja cały czas myślałem że to dziewczyna ??!!

UltRafaga

Death Note- mega jazda dla mnie na rowni z Cowboy Bebop
Golden Boy- komedia jakiej nigdzie indziej nie znajdziesz
Trigun - klimatyczna komadio-strzelanko wypasianka ;-)
i wiele wiele innych ktore juz wyzej zostaly wymienione... a te tytaj to takie perelki o ktorych nikt nie wspomnial, a przynajmniej nie zauwazylem :-)
pozdro

ocenił(a) film na 7
wartosz

Zastanawiałem się czy wspomnieć o Golden Boyu, ale nie zrobiłem tego dla tego, że jak napisałem wcześniej, myślałem że odpowiadam dziewczynie, a znając feministyczne zapędy niektórych przedstawicielek płci pięknej, obawiałem się że może poczuć się urażona. O Trigunie nie wspomniałem bo... jakoś tak nie przyszło mi do głowy. O Death Notecie nie wspomniałem natomiast, dlatego że jak dla mnie jest to najbardziej wqrw***ący serial wszech czasów, którego szczerze, z głębi serca nienawidzę i chciałem oszczędzić nerwów Bortni.

Dorzucam jeszcze:
Bastard! Destroyer of Darkness - Świetne fantasy, chodź za krótkie
Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan - Świetna krwawa komedia
Green Green - Zboczona komedia i wyznacznik jakościowy gatunku ecchi
Gun X Sword - Ciekawy świat, niezła muza i napażanki mechów
Iria - Zeiram The Animation - Klasyka s-f, świetny stuff
Jin-Roh The Wolf Brigade - Prawdziwie dorosłe kino, tylko dla wytrwałych
Kiba - Nietypowe, ale wciągające fantasy
Mobile Suit Gundam WING - Jedna z najlepszych serii o gundamach
Naruto - Jednak nie mogę być ze sobą szczery i nie polecić tego
Orphen - Niby kolejne fantasy, ale jednak ma coś w sobie
s.CRY.ed - Trudno to sklasyfikować, fantasy i s-f w jednym

UltRafaga

hm.. co do Golden Boya to zle pomyslales ja pusicilem to anime mojej dziewczynie i byla zachwycona, wszystkim swoim kolezankom kazala je ogladnac i tez im sie spodobal, nawet mojej siostrze (25 lat), ktora cyt "nie oglada takich bajek" sie podobalo wiec warto wymieniac je za kazdym razem :-)
Co do DN - no cóż każdy ma swój gust, mnie tez trochę wkurzało, wiem wiem za dużo naciągania, tego ze każdy z głównych bohaterów umiał wszystko tak pięknie przewidzieć i do tego zakończenie nie za bardzo pasujące, ale jako całość bardzo milo mi sie oglądało, do tego główny bohater przypominał mi trochę Dextera (serial TV) czyli nie koniecznie dobry główny bohater do którego o dziwo ma sie baaaaaaardzo dużą sympatie :-). No ale jak już mówiłem to tylko moje subiektywne zdanie ja z głębi serca polecam ;-P.. choć widzę, ze masz duuuuuuuuuzo większe doświadczenie w anime ode mnie :-)
pozdro

wartosz

co do naruto to wiem co czujesz ;-) choc nie polecal bym tego juz teraz by nadgonic nawet omijajac fillery ;-)

ocenił(a) film na 7
wartosz

I tu właśnie się nie zgadzamy, bo mnie wqrzało postępowanie żarówy (Lighto/Righto czy jakoś tak) wobec niewinnych ludzi. Po akcji z 5, czy 6 odcinka (z żoną agenta FBI) przestałem to oglądać, bo mimo że mam mord w oczach to jestem dość dobrym i praworządnym ludziem i gdybym kontynuował, mój monitor mógłby wylecieć za okno. Co do głównego bohatera, ty może czułeś do niego sympatię, ja jedynie czułem ochotę wyciągnięcia jego jelita przez rozprute podbrzusze, następnie wyrwanie jego żuchwy i umieszczenie końca przewodu pokarmowego w jego początku.

UltRafaga

No właśnie nie zrozumiałeś oni nie byli niewinni - popełnili najgorszy grzech - działali na niekorzyść boga i musieli zostać ukarani. Dlatego tak się zachowywał i tak postępował. Pewnie i tak sie nie przekonasz ale musiałem to napisać :-P, tym czasem pozdrowka i bez nerwów bo widzę, że faktycznie chyba masz mord w oczach ;-).

wartosz

Co do Golden Boy - to wiesz może gdzie to można obejrzeć?

ocenił(a) film na 7
wilczekstepowy

http://www.nyaa.se/?page=view&tid=442540

UltRafaga

Ok. Dziękuję :)

Bortnia

Kino no Tabi - podróżnik i jego gadający motor Hermes :). Bynajmniej nie dla dzieci.
Mushishi - baśń o tajemniczych stworzeniach Mushi o bardzo wolnym sposobie prowadzenia fabuły(nie konicznie musi Ci to odpowiadać) jak dla mnie posiada najpiękniejszą grafikę jaką kiedykolwiek spotkałam(przede wszystkim mam na myśli tła)
Death Note -  wiem że się powtarzam
Haibane Renmei – opowieść o ludziach ze skrzydełka żyjących w tajemniczym miejscu okrążonym potężnym murem,

ocenił(a) film na 6
TheaWinQ

Flame of Recca...troche stare ale jedna z najlepszych opowiści jakie ogladałem - niestety jest to seriar - koło 40 odcinków (ale przynajmniej nie jest to tasiemiec w nieskończoność tylko zamknieta opowiesc.)

Blasi

Ktoś wymieniał już Ergo Proxy??? Jeśli nie to jestem pierwszy :)

max_c

Nieco bardziej starsze, ale warte obejrzenia, czyli "Macross" i "Please save my Earth".
A z cyberpunka oczywiście wymieniane wcześniej "Ghost in the Shell"

Bortnia

I jeszcze Paranoia Agent, czyli anime jedyne w swoim rodzaju ;D

boulevard7

Witam
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem bardzo wybrednym widzem ;) więc interesuje mnie tylko i wyłączeni jeden gatunek... sci-fi
Nie zakładam nowego tematu ale proszę o kilka pozycji dobrego anime w cyberpunkowym stylu - temat zszedł na inne gatunki anime ;)
Więc prosiłbym o coś ciekawego w tym klimacie.
Dodam, że jestem pod wielkim wrażeniem po obejrzeniu całej serii Ghost in the Shell jak i zarazem 2 filmów pełnometrażowych, interesuje mnie właśnie ten klimat, w dodatku bardzo podobały mi się obie części appleseed... chyba sprawa jasna ;)
Z góry bardzo dziękuję :)

ocenił(a) film na 7
AKU

Wystarczy poszukać w temacie i znajdziesz wszystko co najlepsze z gatunku. Poza to co zostało tutaj wymienione, nie ma już za wiele niewymienionych tytułów "z górnej półki".

UltRafaga

Oj, myślę, że trochę bys znalazł...

A przede wszystkim:

http://anidb.net/

Myślę, że ważna strona. Taki trochę Filmweb tylko dla anime... I z listą tłumaczeń :)

ocenił(a) film na 7
TiS_3

Całkiem możliwe, mnie cy-pun nie za bardzo kręci, więc moja baza tytułów jest niezbyt rozbudowana, chodź myślę że większość najbardziej znanych i najlepszych tytułów została już wymieniona.

UltRafaga

Może. Chociaż w anime, tak jak "pełnego" CP jest nie tak dużo, to często pojawiają się elementy. Modyfikacje genetyczne i elektroniczne itd. Klasykiem jest też połączenie fantasy z CP, jak słynne Final Fantasy...

Do tytułów wydanych po polsku, a godnych zobaczenia, dodałbym jeszcze Perfect Blue i Paprikę. Paprika ma zresztą pewnw korzenie CP, a na pewno SF. I tego samego autora serial Paranoia Agent.

Jeszcze dorzucę kilka tytułów z mojego Personal Favorite (pełen zestaw)

* Seria Macross (a jest tego dużo, mnie spodobał się mocno serial Macross 7, głównie ze względu na muzykę). Część dla młodzieży, część dla trochę starszej widowni. Klasyk niewątpliwy (warto zobaczyć w wersji japońskiej - Macross, a nie amerykańskiej Robotech, będącej kompilacją).

* Aishiteru ze Baby - trochę słodkie, ale chyba całkiem prawdziwe - o relacjach pomiędzy ludźmi i dojrzewaniu do nich. Młody chłopak ma się zająć swoją 5 - letnią kuzynką - niby banał, ale...

* Fantastic Children - dziwne... Przyznam, że do końca nie obejrzałem serii jeszcze, może zakończenie kiepskie. Ale klimat bombowy. Zagadka, tajemniczość

* SERIA Full Metal Panic (nawet bardziej 2ga część - The Second Raid). Mecha ale niebanalnie

* .hack//SIGN - ABSOLUTNY THE BEST, SF w klimatach Fantasy. Duży plus za muzykę. Temat ostatnio modny, uwięzienie weenątrz gry komputerowej

* Shakugan no Shana - przedstawicielka popularnego w anime gatunku "Urban Fantasy". Też trochę "pod powierzchnią naszego świata kryją się rzeczy dziwne a straszne". Niezłe, wydawane w Polsce na DVD.

* Hunter X Hunter (seria z Sequelami) - nienajgorsze, dla młodzieży, fantastyka po japońsku.

* Kimagure Orange Road - mnie spodobało się ze względu na kreskę i klimat muzyczny lat 70-80. Trochę naiwne, ale mnie tam wciągnęło. Nie wiem dlaczego :)

* Paradise Kiss - coekawa grafika. Seria o modzie i mocno porąbana ale jak ktoś lubi takie klimaty to ok.

* Ranma 1/2 - MUST SEE dla wielbicieli zwariowanych komedii (np Mela Brooksa). MOCNO porąbane ale wciąga :) O facecie co wpadł do źródełka i się czasem w dziewczę zmienia. Nie on jeden się zmienia, w różne dziwne... :) Tylko na spójną fabułę bym nie liczył w tej serii :P

* Sekai no Monshou (i potomne Sekai no Senki 1-3). Taki serial (s)-f. Z tym science bym nie przesadzał :)

* Yuu Yuu Hakusho - jak ktoś lubi starsze seriale spod znaku bijatyki i supermocy, to must see.

* Zegapain - ja tam z tego SF kilka ciekawych obserwacji psychologicznych wyciągnąłem o postawach w stanie zagrożenia

A generalnie to lista tytułów przeze mnie... Hmm, powiedzmy znanych. Nie wszystkie już widziałem :)

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=mylist&uid=30442

Po opisy konkretnych tytułów odsyłam również tam.

TiS_3

A :) Jeszcze - jak ktoś lubi naprawdę porąbane serie to polecam Sayonara Zetsubou Sensei - school comedy o... chorobach psychicznych. Ale to dla miłośników skrzywionej fabuły tylko :P:P:P

I drugie P.S.

Macross, Full Metal Panic, .hack, Sekai no Monshou, Zegapain to SF. Reszta niekonieczne ale chyba warta :)

ocenił(a) film na 7
TiS_3

Z tymi elementami cy-pun to skomplikowana sprawa, bo czasami nie za bardzo wiadomo kiedy to jeszcze "zwykłe" sci-fi, a kiedy już CP. Co do FF to ja bym raczej powiedział że do fantasy to więcej tam dodane jest (oprócz sci-fi) steampunka niż cybera.

PS. FMP i Zegapain już zostało wymienione :)
PS2. Ta/ten (???) Ranma naprawdę jest dobry ??? Wcześniej unikałem tego jak ognia (sam nie wiem dlaczego) i teraz już sam nie wiem.

UltRafaga

Co kto lubi oczywiście. Zwariowany, to pewne. Mnie tam się podobał :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones